Nové tarify a zdražení O2 - mobil i internet s O2 TV

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 6. 2023 16:10

Špatná zpráva.

po nahlédnutí do PDF ceníku na nový měsíc a hovoru s operátorem O2 linky... bude hůř a zdražení bude větší, než jsem čekal a než jaké avizují články, ke kterým se tato diskuse váže.

Kromě mobilních tarifů se bude o 50 Kč zdražovat i internet, takže zdražení O2 Spolu pro jednoho s FREE+ modrým a Internetem HD 20/2 bude ne o 50, ale o 100 Kč (50 Kč zdražení na každé číslo v balíčku + 50 Kč na internet).

V PDF ceníku je již popsáno plánované zdražení mobilních tarifů + balíčků O2 Spolu (v poznámkách pod čarou). U O2 Spolu pro jednoho to zdražení vychází o 100 Kč.

V PDF ceníku není zatím zmínka o plánovaném zdražení samotného pevného internetu. Podle operátorky na lince k němu nicméně od 1.7. dojde také.

Omlouvám se, že jsem v předchozím příspěvku neuvedl správnou cenu, ale fakt mne nenapadlo, že se bude zdražovat i internet.

P.S.
Na faktuře je text oznámení nové ceny napsaný tak chytře, že nelze jednoznačně určit, o kolik se ve skutečnosti cena změní. Dokonce to může opticky vypadat, že se se cena sníží.

Posuďte sami:
...cenu Vašeho tarifu O2 Spolu pro jednoho upravujeme na 899 Kč s DPH měsíčně...


Fajn, ale my platíme 950 Kč
summary.jpg


Dobře - zavětřím, že platíme ještě splátky modemu, set-top boxu a za zasílání vyúčtování, takže "holý" tarif O2 Spolu po odečtení slevy máme 799 Kč. Ale v rozpisu ve vyúčtování to je (schválně) uvedeno tak, že
"Celkem za tento tarif s více telefonními čísly s DPH 848 Kč"
a hned pod tím
"Celkem za tento tarif s DPH 799 Kč"

rozpis.png


Hm, čím se ty dvě položky liší? Podle popisu by to člověk nepochopil. Jen se mohu domyslet, že jedna ta cena je včetně splátek modemu, druhá bez něj. Ale jak poznám, co obsahuje ta nově oznámená cena?

Typický ojeb O2.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 6. 2023 17:02

To si dělají číču, ne?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezevcik8475 9. 6. 2023 17:02

V PDF ceníku je již popsáno plánované zdražení mobilních tarifů + balíčků O2 Spolu (v poznámkách pod čarou). U O2 Spolu pro jednoho to zdražení vychází o 100 Kč.

V PDF ceníku není zatím zmínka o plánovaném zdražení samotného pevného internetu. Podle operátorky na lince k němu nicméně od 1.7. dojde také.


Můžete jsem vložit screen z toho ceníku O2, kde je to uvedeno?
jezevcik8475
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 9. 6. 2023 17:30

A je je. 50 korun navíc. To se tady řešilo před rokem a už to tady bude zase.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 6. 2023 19:18

jezevcik8475 píše:Můžete jsem vložit screen z toho ceníku O2, kde je to uvedeno?


Je to tam roztahané.
Ceník máte tady:
https://www.o2.cz/osobni/podpora/ceniky ... ka=a583883

Hledejte tarify a poznámky o změnách k nim na stránkách 13 - 17 (prosté mobilní tarify) a 22 - 25 (O2 Spolu).
Domácí internet je na straně 55, k tomu poznámky nejsou.
Možná je to tak proto, že nové parametry mobilních tarifů jsou už nasazené (více dat + nějaké volené dny neomezeného internetu, ale tento měsíc ještě stará cena), kdežto u domácího internetu se kromě ceny nic nemění.

Doporučuji lidem se samotným internetem od O2 zkontrolovat poslední vyúčtování, zda tam mají oznámení změny ceny.

-- 9. 6. 2023 20:23 --

Mimochodem: internet a TV se zdražovaly naposled (obojí o 50 Kč) v září minulého roku.
Teď je to vylepšené o to, že Internet a O2 TV jsou již pevně spojené (nelze si vzít internet bez TV). Takže kdo má O2 Spolu, tak se mu z titulu internetu cena zvedla za posledního cca půl roku a něco o 150 Kč. A to i na takové "službě", jako je HD Bronz (20/2 Mbps).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 6. 2023 20:23

Jo, a při hovoru s běžným operátorem na lince (ne retence) jsem sondoval možnosti nějakých slev, když třeba ten pevný internet novým zákazníkům dávají s trvalou slevou. Zatím nic. :/

A ještě něco... jaká je teď přidaná hodnota spojení služeb do O2 Spolu?
Vychází mi, že základní tarif v O2 Spolu pro jednoho (Neo+ Modrý, internet HD Bronz) vychází stejně draho, jako ty dvě služby, každá samostatně.
Cenová magie... mám pocit, že i když se ceny zvedaly souběžně jak v samostatných službách, tak adekvátně i v O2 Spolu, tak dřív to O2 spolu vycházelo levněji než samostatné služby. Kde dělám chybu?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 9. 6. 2023 21:43

O2 Internet HD Stříbrný + O2 TV Modrá, květnové vyúčtování, žádná informace o zdražení.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 9. 6. 2023 22:23

peta809

Ještě je tu možnost, že od 1.7. zvednou jen ceny internetu v O2 spolu... a ty za samostatný internet ne, nebo (spíš) až někdy později.

Každopádně... co si pamatuji z hovoru s tou operátorkou, tak brala zvýšení cen samostatného internetu jako hotovou věc a jen řekla, že to v tomhle ceníku ještě není. A je to celé trochu překryté tím, že aktuálně je v časově omezené akci pro nové zákazníky internet se slevou 300 Kč na půl roku, a pak trvalou slevou 100 Kč.

V O2 spolu je to přehledně přepsáno z volného textu v ceníku takto:

tabulka.png


Takže:
v O2 Spolu se za každé číslo připlácí 50 Kč, za internet se připlácí 50 Kč a pokud jste bez internetu, tak si proti dřívějšku připlatíte 20 Kč za to, že můžete být "Spolu".
Cenová výhoda O2 spolu se začne nyní uplatňovat až v tarifech, kdy je na účtu spolu dva a více lidí s mobilními čísly.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 10. 6. 2023 07:09

Já mohu pouze říct to, že už takhle je ten internet sprostě drahý! Platíme si rychlost 50/10 a reálně se to plazí rychlostí 20/10. Ale to je podle O2 samozřejmě v pořádku.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 10. 6. 2023 08:30

Ipanema píše:A je je. 50 korun navíc. To se tady řešilo před rokem a už to tady bude zase.

Preci nebude nejbohatsi a nejvlivnejsi Ceska platit tu charitu ze sveho...

5uch - si to stahni o 300 s AirBank
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 10. 6. 2023 08:45

Ze.us

Osobně se mě to netýká. Spravuji účet někomu, kdo kvůli tomu rozhodně banku měnit nebude (jeho konzervativní používání bankovních služeb spočívá v návštěvách pobočky a bankomatů, ke kterým jezdí autobusem). :roll:
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 10. 6. 2023 08:56

Banku menit nemusi, proste bude mit dalsi ucet. Usetri za telefony, za autobus a priroda mu podekuje ;)
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 10. 6. 2023 09:03

proste bude mit dalsi ucet.

Jen to ne. :oboze
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 10. 6. 2023 09:17

Ono je to tak lepsi, kdyz tomu nerozumi. Radeji at nic online nedela, kdyz to neumi. Nebo pak proste lehce naleti.
https://www.svetandroida.cz/air-bank-telefon-hovor-podvod-vishing/
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta809 10. 6. 2023 17:22

Pokud ke zdražení dojde, tak jim do telefonu narovinu řeknu, buď sleva 50 Kč k současné stále 200 Kč a nebo kód pro přenos služby jinam. Uvidíme B)
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků