Google Pixel 7 / 7 Pro

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod erikd925 14. 1. 2023 12:57

Žádný,jak už jsem psal dřív, 5G v Česku bez rootu jede na sim Vodafone DE kdekoliv,čéská sim je to blokovaná jen na 4G operátorem a pokud se podívám do nastavení xml souboru tak je to na pár věcí v podstatě stejné,prostě je to blokováno úmyslně.
erikd925
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joeslovak 14. 1. 2023 13:39

A existuje nejaky komplikovanejsi sposob ako spojazdnit volte resp 5g? Mal som poco f1 a volte fungovalo aj napriek ze nebolo na zozname 4ky ( operatora)
joeslovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpenflair 14. 1. 2023 14:12

Existuje - Root - pokud by vas to zajimalo kompletni navod najdete na XDA developers. Co jsem zahledl tak se da takto zprovoznit - 5g, volte, vowifi, vo5g
Alpenflair
Junior

Odeslat příspěvekod somedude 14. 1. 2023 16:29

V evrope je asi tucet googlem oficialne podporovanych operatoru taxi nakej vyberte. Problem solved. Mato dokonce I dualsim podporu tak idyby nekdo nutne potreboval +420 cislo tak Staci tam vrazit kartu z trafiky zatimco 5G muze frcet pres eSIM.

Jinak, u VoLTE si nejsem jistej. Na Poco F3 mi v Cesku ukazuvalo 'voice network type: NR' coz je aka Vo5G uz predloni, kdy vetsina lidi nemela pristup ani k VoLTE... Evidentne zase blokace obchodni, tady ze strany ceskych operatoru vuci ceskym SIMkam, nikoli technicka. Tak ted na Pixel 7 mi ukazuje 'voice network type: unknown' a tak newim no. Takovej audiofil nejsem abych to poznal podle zvuku.
somedude
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 15. 1. 2023 21:34

somedude píše:Pri uvedeni Pixelu 7 mi v diskuzi pod clankem tvrdili, ze nefunkcnost 5G je ciste kvuli nepodporovane lokaci. Neni.

Je to, jak sem predpokladal. Pokud mate Pixel od autorizovaneho operatora, 5G v Cesku funguje. Neni to technicky problem ale ciste obchodni rozhodnuti.


To je blábol roku
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod somedude 16. 1. 2023 08:59

Ty ses blabal roku.

U safety features to je vazane na lokaci. Jakmile sem prejel hranice, Pixel mi oznamil "Car crash detection offline. It will remain offline while you are in an unsupported country."

Zatimco 5G fachalo vesele dal. To je vazane na poskytovatele sluzeb, nikoli zemi nebo sit.
somedude
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 1. 2023 23:02

Další bug nalezen - asi po poslední aktualizaci fotoaparátu mi hrozně často nastavuje nesmyslně makro režim. I když fotím tři osoby, které jsou ode mě pět metrů a v popředí vůbec nic není, tak klidně deset sekund zkouší makro režim (což je v téhle podobě hrozná kvalita), než konečně přepne na normální focení. Tohle dřív nebývalo, pozoruju to řádově pár týdnů.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada t5 17. 1. 2023 09:54

U P6 jsem nic takového nezaznamenal.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 1. 2023 10:33

Tak P6 nemá makro, tak ani tenhle bug mít nemůže...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada t5 17. 1. 2023 11:32

Ech, ano, jistě, špatně jsem četl. Omluva.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod somedude 27. 1. 2023 12:44

Tak jsem objevil jeste jednu zajimavost ohledne toho jak se Pixel chova v Cesku vs podporovane trhy.

V Cesku mi pri klasickem hovoru vypadne internet. A to bez ohledu nato jestli sem pripojen na LTE nebo 5G. Jinde. V evrope mi funguje oboji zaroven. Nevim jestli telefonovani spadne zpet na VoLTE a data jedou dal pres 5G nebo naopak, ale tohle mi funguvalo I v Polsku, coz taky neni oficialne podporovany trh, takze bych videl problem ze (nekteri) cesti operatori tohle proste jeste neumi...
somedude
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 27. 1. 2023 14:29

somedude píše:Tak jsem objevil jeste jednu zajimavost ohledne toho jak se Pixel chova v Cesku vs podporovane trhy.

V Cesku mi pri klasickem hovoru vypadne internet. A to bez ohledu nato jestli sem pripojen na LTE nebo 5G. Jinde. V evrope mi funguje oboji zaroven.

Na to že vlastníte Pixel, jste teda "brzo" objevil Ameriku :-D Co myslíte, že se už roky nejčastěji řeší na českých diskusích ohledně Pixelů :?: Samozřejmě, že absence 5G, VoLTE, VoWiFi... ;-) Jev který pozorujete je učebnicová ukázka absence VoLTE (či Vo5G/VoNR), že vám během hovoru vypadne internet, protože musí proběhnout handover z LTE (5G) do sítě GSM (2G), která nepodporuje současný hovor a připojení k internetu. A tento problém je jednoznačně na straně Googlu (Pixely jsou tu neoficiálně) a nikoli českých operátorů, poněvadž ani nejlevnější mobil od Xiaomi s VoLTE v Česku problém nemá.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 27. 1. 2023 15:35

A v Polsku je Pixel oficialne?
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 27. 1. 2023 23:38

Záleží, s jakou SIM se v Polsku přihlašoval. Už jsem někde četl a možná psal někdo i tady, že v roamingu funguje 5G či VoLTE i v sítích nepodporovaných zemí, např. Pixel s německou SIM v Česku apod.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod somedude 28. 1. 2023 02:28

Tak tak. Jinak se omlouvam ze sem objevil ameriku az ted. Je to poprve co sem v Cesku s pixelem ktery umi 5G. Kdyz sem tu byl naposled, mel sem Pixel 3 XL a handover sem neresil. Spis sem resil, proc sem jedinej siroko daleko komu fungoval VoLTE...
somedude
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků