DPD fake nebo skutecnost poslani penez

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 23. 9. 2022 15:50

Ahoj, prodavam na bazos.cz mobilni telefon viz odkaz:

https://mobil.bazos.cz/inzerat/15802447 ... dmi-4x.php

jedna paní mi píše přes whatsapp: (podvod nebo realita?)

Zaplatila jsem. Chcete-li peníze obdržet, klikněte na odkaz a potvrtdte objednavku.

viz odkaz: https://dpd-cz.fenix-pay.site/cash1912527326

na odkaz jsem klikl v jine wifi siti nikoliv doma.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 23. 9. 2022 15:51

Podvod
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lostsoul81 23. 9. 2022 16:05

Jasný podvod. Nedávno mi jedna taková psala na dětské autíčko. Hned jsem se jí zeptal, jestli nechce rovnou poslat CVC kód z mojí karty a už neodepsala. �
lostsoul81
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 9. 2022 16:30

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 23. 9. 2022 16:40

Já moc dobře nechápu, jak se na to vůbec někdo může ptat:

1) adresa vede na dpd-cz.fenix-pay.site, fake jak vyšitý
2) když už zaplatila, proč teda chce číslo tvé karty?

:-))
AttaliaCZ
Junior


Odeslat příspěvekod p3v4x 23. 9. 2022 17:12

Nic jsem o kartě nevyplnil.ale může dotyčný použít keyloggers? Připojoval jsem se k heslem zabezpečené WiFi tedy s heslem. Nebyla to moje WiFi ale WiFi v jednom baru.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod p3v4x 23. 9. 2022 19:49

Pokud už jsem klikl na odkaz cizí zabezpečené WiFi s heslem kde mě údajný podvodník chystá obrat o peníze jedná se už pak o odkaz kde se vyplňují údaje o kartě a cvv a já je nevyplnil může se do PC stáhnout program který pak zjistí pomocí klávesnice co jsem zadal na pravé internetové bankovnictví?
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 24. 9. 2022 08:40

Nejprve si dejte pozor na psaní čárek ve větě, nedá se z toho skoro pochopit, co se snažíte sdělit.
Nicméně pokud neinstalujete kamžitě cokoliv, co se vám objeví na displeji, tak se něčeho takového nemusíte obávat a ikdyby vaše klávesnice byla "odposlouchávána", tak při přihlašování do IB přeci už všechny naše banky vyžadují dvoufázové ověření...nebo nikoliv?
Sám mám účet u třech různých institucí a všude při přihlašování do IB musím buď opsat kód z mobilu nebo potvrdit v aplikaci na mobilu, čili bez ovldánutí i mého mobilu jsou útočníkovi moje přihlašovací údaje téměř k ničemu.
Prostě neklikat bez rozmyslu na nesmysly a jasné podvody, jako píšte hned v prvním dotazu, což ostatně jasně vysvětlili kolegové výše, a můžete žít s klidem, že vám nic nehrozí. Je zbytečné se bát, ale musíte být ostražitý.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 3. 10. 2022 02:54

Málem jsem na to taky u ženy nalít, už jsem chtěl zadat kartu, když v tom mi to vysvětlila a já si uvědomil že peníze se neposílají na kartu ale na účet. Díky 3D secure by jim to číslo karty bylo asi k ničemu, stále víc bank potvrzuje platby kartou přes internet pomocí klíčů z apky dané banky. Pravda existují výjimky třeba PayPal nebo Aliexpress při platbě ověření 3DS nechce.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 3. 10. 2022 07:05

Ale 3D secure je porad jen o tom, ze to musi umet tvoje karta a zaroven i obchodnik, u ktereho platis. Pokud to jedna strana neumi, tak se zadne potvrzeni SMS nebo v aplikaci nedela. Nebo se neco zmenilo?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nerval2 3. 10. 2022 07:32

p3v4x píše:Nic jsem o kartě nevyplnil.ale může dotyčný použít keyloggers? Připojoval jsem se k heslem zabezpečené WiFi tedy s heslem. Nebyla to moje WiFi ale WiFi v jednom baru.

Na co keylogger? Pokud tam ty udaje vyplnis, posilas je rovnou podvodnikovi. Zadny keylogger nepotrebuje a je jedno, jestli to posles z domova nebo z wi-fi v baru. Jedine ten bar (pokud tam popijis dost dlouho) zvysuje pravdepodobnost, ze popletes, zda jako kupujici mas neco platit, nebo naopak platbu obdrzet. Za strizliva jako prodavajici nikomu cislo svoji karty/posilat penize asi nebudes...

Mimochodem, Firefox mi tu podvodnou stranku ani nechtel ukazat, rovnou rikal, ze je podvodna. Kdyz jsem dvakrat potvrdil, ze ji chci presto zobrazit, bylo to stejne zablokovano (nejspis antivirem, pac jsem na to klikl pri snidani z prace. Doma bych to asi otevrit dokazal).

Ale chvalim, ze ses prvne alespon zeptal. Jsou i lide, kteri skutecne naleti...
nerval2
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 10. 2022 05:21

hauzz píše:Málem jsem na to taky u ženy nalít, už jsem chtěl zadat kartu, když v tom mi to vysvětlila a já si uvědomil že peníze se neposílají na kartu ale na účet.

Chyba lávky, peníze lze poslat i z karty na kartu, např. přes paysend. Ale příjemci stačí vyplnit pouze číslo karty a datum expirace.

https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1299513
jjrr
osobne


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků