Mobil (Tablet) bez PWM a bez cenového stropu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dave13 6. 5. 2023 11:58

Můžu se zeptat. Ten vychvalovaný Samsung A14 5G má procesor Mediatek nebo Exynos? Dík.
Dave13
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 6. 5. 2023 16:13

U nás mediatek, exynos jen v Asii. Dimensity 700 už jsem měl ve dvou telefonech dřív a bez problémů. Jinak A14/14 5G je bestseller po celým světě, aktuálně jeden z nejprodávanějších telefonů vůbec a recence říkají: za ty peníze by neměl být tak dobrý :) A měl jsem i papírově lepší A23 5G a to byla hrůza, sekání, celkově pomalý a foťák byť s OIS totální mazanice.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 6. 5. 2023 17:41

Ví někde, kde za dobré peníe sehnat tu A14 s aspoň 6 GB RAM? Dle specifikace se dělá i 8 GB RAM verze, ale aspoň 6 je pro moderní Android minimum.
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod Ludmila.Stanova 14. 5. 2023 10:18

vormen píše:Mně vadí i hodinky a náramky, takže díky Garminu za jejich lcd. Jediná naděje je apple a micro led, ele na to si musime cca 4 roky počkat. Jinak aktuálně jsem zakotvil u Samsungu A14 5G a WOW, parametry strašný, ale proto překvapeni, telefon jede rychle, plynule, dobrej foťák i výdrž, displej i na slunku paráda. Měl jsem S21, A52s, ale tenhle základní A14 má “ořezané” oneUI core, takže nemá tuny balastu a opravdu jede plynuleji než třeba vychvalovaná A52s, ta byla hrozná bez ohledu na displej. Mít 6GB RAM, tak jsem naprosto vpohodě.


Problém těchto strojů je, že po pár měsících používání se stanou tak pomalými, že bych je hodila o zeď. Obecně je toto zpomalování vlastností androidu a jen výkonné stroje mají takovou rezervu, že fungují plynule celé roky bez reinstalace. Huawei Nova 5T mi běží už třetím rokem a pořád dobré.
Ludmila.Stanova
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 14. 5. 2023 12:24

To se říká a osobně nemůžu potvrdit, obvykle mně telefon vydrži 1-3 měsíce. Ale co mám třetím rokem Oneplus Nord N10 s androidem 11, tak jede pořád stejně svižně a spolehlivě.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 15. 5. 2023 10:12

Teď trochu odbočím k tabletům, nemá někdo vyzkoušený Samsung S6 lite? NTBchecj uvádí velmi vysokou frekvenci, ale stejně si lidé prý ztěžují na problém s očima, stejně tak třeba S7 FE, oba mají S-Pen, takže si říkám, že obrazovka bude nějaká jiná, protože nižší modely A7/8 jsou bez problémů.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dave13 24. 5. 2023 20:52

Zkoušel někdo Samsung Galaxy Xcover6 Pro? Podle všeho by měl mít IPS bez PWM.
Dik
Dave13
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 25. 5. 2023 07:26

Ten jsem chtěl, ale co jsem viděl recenze, tak zatím nehodlám vzhledem k ceně. Telefon jako odolný, ale ten nacvakávací kryt je děs, dostává se tam bordel i voda. Jinak vypadá slibně a občas bývá za "rozumnou" cenu. PWM mít určitě nebude, stejně jako ostaní neamoled displeje od Samsungu.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod panrt 25. 5. 2023 07:36

panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Dave13 25. 5. 2023 22:53

Nezkoušel někdo Honor Magic 5 Pro? Měl by mít PWM na frekvenci 2160Hz.
Dave13
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 30. 5. 2023 09:06

WOW, chystá se pro nás konečně "nadupanej" mobil bez PWM s DC stmíváním a LCD:
https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Re ... 895.0.html
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 31. 5. 2023 14:25

Akorát je tam Mediatek, tj. asi nebude Custom ROM a MIUI je plná animací, efektů atp., které mohou taky působit potíže. Já sám mám Xiaomi Mi Mix 2 SE s Linage OS - Android 9 a je to úplně v pohodě, ale MIUI 12 na stejném kuse prostě nedávám, ty průhlednosti a další blbiny, které tam nevím proč musí být, to zabíjejí. A navíc nevěřím Xiaomi, že v dalších šaržích tohoto modelu nesáhne pro nějakém horším panelu, protože ty původní prostě nebudou.
burky_nafaso
Junior

Odeslat příspěvekod passé 31. 5. 2023 15:23

Nojo, tak oni moc ma vyber nemaji.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 31. 5. 2023 17:38

MIUI 14 je prej vpohodě, bez reklam, snad. Lepsi nez nic a pokud se u nas zacne prodavat, hned jdu do neho. Protoze s LCD a 8GB RAM je jen Moto G73 a OnePlus Nord CE 3 lite, o něm taky uvažuju. Ale procáky mají oproti tomu Redmi o ničem.
Naposledy upravil vormen dne 31. 5. 2023 19:32, celkově upraveno 1
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod passé 31. 5. 2023 19:20

No tyhle cipsety Dimensity od MTK jsou dost dobre, to je bez debat.
passé
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků