Nález telefonu: lze najít cestu k původnímu majiteli?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod funkman 25. 5. 2008 12:52

Nasel jsem telefon. A nechavat si ho nechci (protoze by ani prodat nesel :-D ), takze co s nim? Simka je blokla pinem a foun s jinou simkou nejde, protoze je zamknuty na zamek telefonu. Nejde zjistit nic. Je tam simka O2, tak se chci zeptat, jestli by byli v O2 tak ochotni, ze by simku vzali a zjistili, jake ma cislo? A podle toho dohledali majitele, pokud je tarfni zakaznik nebo aspon registrovany ze... Diky za rady
Naposledy upravil Anonymous dne 25. 5. 2008 15:01, celkově upraveno 3
Důvod: Škoda takového vlákna pro Smeťák - přesunuto
funkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ARS 26. 5. 2008 06:48

Dla zakona /teda aspon u nas, ale myslim, ze aj u vas to bude tak nejak/ by si mal najdenu vec odovzdat na policii. Tebe operator ziadne informacie o majitelovi podat nemoze. A pochybujem, ze by sa snazil najst majitela, aj ked to je v jeho silach.
A mozno to nie je o ich ochote, ci neochote, je mozne, ze to proste nemozu, to by chcelo oficiane vyjadrenie operatora.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TakyPepa 26. 5. 2008 11:57

Mám za sebou dobrou zkušenost s Vodafone. Nalezený telefon byl sice mírně poškozený, ale funkční. Bohužel volat se z něj nedalo (zamčená SIM), tak jsem z jiného přístroje zavolal VF, nadiktoval jsem číslo SIM, které je na ní vytištěno + výrobní číslo telefonu a dal na sebe kontakt. Asi za dvě hodiny volal překvapený majitel, dohodli jsme předání, manželka, která tlf našla, dostala kytku... Takže cestu k původnímu majiteli lze najít, samozřejmě nutnou podmínkou je spolupráce operátora - což VF splnil na výbornou.
Oskar zašel a Vodafone už nechci.
TakyPepa
Junior

Odeslat příspěvekod funkman 3. 6. 2008 08:45

Takze, po zkusenosti znameho, ktery se ztracenym telefonem sel primo k operatorovi a ten mu vyhovel a dohledali spolecne puvodniho majitele jsem i ja sel za lidmi z O2, ale ti se se mnou ani nechteli bavit. Arogantne me odmitli a ja sel s neporizenou... Tim tedy moje snaha skoncila a telefon je predan na policii CR. Je z toho sepsan protokol, kde je zaznam o cisle telefonu i sim karty. Snad jejich tlak, jestli nejaky bude, na operatora platit bude. Vic asi udelat nemuzu :hm

P.S. Pokud tedy nekdo hleda modrou CX-70... ;-]
funkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kiwi 21. 6. 2008 08:35

stratil som telefon, ked s tym na policiu, ze mi ho ukradli, myslite si, ze ho este niekedy uvidim?
Kiwi
Junior

Odeslat příspěvekod sandra 21. 6. 2008 11:08

Upřímně? Ne.
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kiwi 21. 6. 2008 19:12

tiez tomu nedavam velku sancu, ale keby nahodou sa niekto nasiel komu vratili telefon nech napise skusenost. dakujem
Kiwi
Junior

Odeslat příspěvekod Kiwi 23. 6. 2008 13:05

nikto tu nema skusenost so stratenym/ukradnutym telefonom a ako na to reagovala policia?
Kiwi
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 6. 2008 18:27

Ja s policiou nechcem nic riesit aby ma vysetrovali ako zlodeja a spisovali zapis. Najdenu bank.kartu zaniesol do banky a tel. do t-mobile. A viac som sa o to nezaujimal. Taky by mali byt vsetci.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 24. 6. 2019 09:40

Taky jsem našel o víkendu na dovo funkční telefon, simka T-M, stále aktivní, číslo jsem zjistil snadným přendáním do mého telefonu a zavolání z něj. Je však zamčený, takže sám nic nezmůžu. Máme u T-M svého obchoďáka, tak jsem mu zkusil napsat a uvidím :) Na policii zatim určitě něpůjdu, ještě by mně obvinili z krádeže...
Kdyby aspoň ti lidi, když už tam mají všelijaké zámky atp. si tam dali text na obrazovku, koho kontaktovat v případě nálezu :D
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 24. 6. 2019 11:46

Hmm tak smůla, simka je TWIST a u té oni neevidují od zákazníka nic...na PČR se mi teda vůbec nechce, vzhledem k tomu, že ještě majitel SIM nezablokoval a nezařídil si novou se stejným číslem, tak asi zas tak důležitá nebude...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 24. 6. 2019 11:56

Predplacenku zablokovat a poridit si novou se stejnym cislem - zkousel jsi to nekdy?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenek73 24. 6. 2019 12:35

Vařím z vody, TWIST neznám, ale není možnost se přes SMS kod přihlásit do samoobsluhy a jestli TWIST umožňuje výpis volání, zjistit, na jaké číslo se často volá, a na to zavolat, komu ten telefon patří? Nebo počkat až na nalezené číslo někdo zavolá. Přeji hodně štěstí a slušného majitele, alespoň takového, jakým je nálezce.
Zdenek73
Junior

Odeslat příspěvekod slavekm 24. 6. 2019 18:32

Nasel jsem telefon, zamknuty. Chtel jsem ho odnest na mestskou policii, kde jsou u nas ztraty a nalezy, ale cekal jsem, jestli majitel nezavola na svuj mobil. Po pul hodine na nalezeny mobil prisel hovor, majitel volal. Domluvili jsme se a mobil ma zpet.
P. S. Dat si treba kontaktni mail na zamknutou obrazovku je dobra vec. Sam to tak mam nastavene.
slavekm
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 24. 6. 2019 23:07

ze.us: zkus si přečíst můj příspěvek ještě jednou a pomaleji, nálezcem jsem já, nejsem ten co jej ztratil, kdybych byl, tak bych to určitě už dávno udělal :)
Právě mně překvapilo, že je SIM ještě aktivní, čili bude zřejmě buď pro majitele ne úplně důležitá, anebo to nebude tak dlouho co ji ztratil (možná nějaký nezletilý...)
zdenek: ja se do telefonu vůbec nedostanu, a T-M ti nic takového soukromého nikdy neřekne...
Zkusím jej zítra ještě nechat zapnutý a uvidím, přes den tam asi přišla akorát jedna SMS, ke které se samozřejmě nedostanu.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků