Zdvojene, ztrojene smsky....proc?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Abox 22. 11. 2008 15:05

Zdravim, resime tu zahadny problem. Kamoska ma novy mobil (Nokia 3110 T-Mobile), ja Nokia 6021 O2.
Normalne mi posle jednu sms, u sebe ji vymaze (atd.). Mi ale prijdou 3 nove.
Prvni je treba vcerejsi z rana, druha vcerejsi z odpoledne a teprve ta treti je ta nova.

Prectu tedy tu prvni starou, druhou starou a pak tu novou. Ze seznamu prijatych ty dve stare zmizi, a zustane pouze ta posledni, Dela to nepravidelne, 1x, 2x za den. Jednou prijde treba jedna stara, a jedna nova. Nekdy zase 2 stare a jedna nova. Dela mi to ale pouze od ni, od nikoho jineho se mi to nikdy za cele roky nestalo.

Uz jsme prolezli snad veskere nastaveni.
Cim/co to muze byt...? Vadny mobil, problem mezi T-mobile x O2 (od jinych chodi sms bez problemu)....diky za kazde nakopnuti....
Abox
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 22. 11. 2008 15:53

Odhaduji to takto: SMS centrum úspěšně doručí SMS, ale za jistých okolností nedostane včas potvrzení o úspěšném doručení (spojení se v okamžiku potvrzení komunikace rozpadne). Z pohledu sítě asi jde o nedoručenou SMS - jako by měl uživatel plnou paměť na SMS a nemohl další přijmout. V takovém případě SMS centrum pokus o doručení v různých intervalech opakuje.
Párkrát se mi SMS také zmnožily (já u Vodafonu, různí odesílatelé tuším také). Stalo ve chvílích, kdy jsem byl v oblasti s nejistým signálem (metro, norská divočina).
Ale je to jen můj odhad.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 22. 11. 2008 15:57

No ja jsem to taky puvodne tak tipoval - jak se nastavuje platnost zpravy (ted je nastavena na 24 hodin), a zpravy prisly dneska i starsi.

Ze nejak nedojde oznameni o doruceni, tak to odesle znovu...? Je to proste takova zahada.
Abox
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ProdavacMobilu 22. 11. 2008 15:59

No me kamaradce zase prijde sms a vlozi se do jine sms (zprava ma treba tri casti a mezi prvni a druhou cast se vlozi uplne jina zprava) a potom to vubec nedava smysl, setkal se s tim nekdo??
Dal sem se na on-line poker
ProdavacMobilu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 22. 11. 2008 16:02

Podle mého je chyba v přijímacím zařízení, tedy Nokii 6021; řekl bych, že jí zlobí software. O:-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Abox 22. 11. 2008 16:11

To bych chapal, ale proc to nedela u jinych...? Pouze od ni.
Abox
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 22. 11. 2008 16:38

Možnost, že tomu systému nějak vadí zrovna její číslo nebo kontakt a prostě se to tam nějak skříplo... Nevím, technik nejsem, zatím je to jediná eventualita, kterou bych pochopil.
Deleted user

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 11. 2008 17:52

Těžko říct, tipoval bych to na databázi SMSek v telefonu která je nějaká poničená, jako že jsem s tím měl problém u Trea 750 tak jsem ji prostě smazal a nová se vytvořila - ale to u normálního telefonu asi těžko. Zkusil bych factory reset a třeba zabere...
anonymni

Odeslat příspěvekod Deleted user 22. 11. 2008 18:06

Problém je, že 6021 uvede v domácích podmínkách maximálně do továrního nastavení, ale paměť nezformátuje, takže pokud je potíž tam... :-|
Deleted user

Odeslat příspěvekod Abox 22. 11. 2008 21:37

Sakra, ted misto jedne dorazily hned 4 - 3 stare a jedna nova. Grrrrrr

edit: tak ted volala operatorovi, a pry to vypada, ze je to tim jejim mobilem. Odesila to on - misto te jedne smsky odesle 4 (samo ze plati za ty 4). Ma si to jit reklamovat a napsat stiznost - mela by bez problemu dostat i ty presmskovane prachy zpatky...tak uvidime.
Abox
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků