Česká pošta - prodej čísel "šmejdům"?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 30. 7. 2017 16:34

Zdravím, chtěl bych se zeptat zdali má někdo podobnou zkušenost. Já osobně mám jen minimum nevyžádaných hovorů od různých prodejců kdovíčehovšehomožného. O to víc mě překvapilo následující - Česká pošta mi kvůli zahraniční zásilce zaslala formulář pro zastupování v celním řízení. Svolil jsem a vyplnil povinnou položku s mým telefonním číslem. Shodou náhod (které odmítám věřit) mě už ten samý týden začala nahánět dvě (podle všeho) prodejce léčiv a falešného prodejce energií. Další týden se přidalo třetí takové číslo.
Poslední nejméně měsíc jsem své číslo nikam jinam nově neuváděl. Má tedy s ČP někdo podobnou zkušenost? Díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 7. 2017 18:38

Pošta s údaji vesele kšeftuje, to je normální fakt. Taky proto dává slevu na poštovným i za to, když jim nahlásíš email a telefon na adresáta. Ona takhle sbírá veškerý údaje o adresátech, takže má ideální přehled o tom, kdo si kde vybírá poštu a kde je fyzicky dostupný. Tyhle informace pak přes svojí službu dino prodává exekutorům a všem dalším šmejdům, kteří si za to rádi zaplatí. Mají tak skutečné údaje o ovčanech a dokonce aktuálnější, než oficiální státní registry osob a obyvatel. Taky právě proto každý, kdo využije jakoukoli službu pošty, kdy musí uvést osobní údaj - adresu adresáta, musí se ještě před podáním zásilky povinně zaregistrovat u úřadu na ochranu osobních údajů. To znamená, že prakticky už v okamžiku vhození pohledu z dovolený do poštovní schránky musíme být u úooú registrováni. Obdobně to platí i pro každého majitele mobilního telefonu, pokud v něm mají jméno a číslo na kohokoli jiného. Počkejte až příští rok na tohle všechno budete muset mít dokonce audit, pověřence a mraky dalších byrokratických výmyslů EU...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 7. 2017 19:21

Nejen ČP, ale i Česká spořitelna, Sazka při dobití přes bankomat respektive terminál, do té doby klid ale pak dost otravných prozvánění, které jaksi navždy ustaly po nainstalování aplikace Nevolejte.cz :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 30. 7. 2017 21:44

Tak u pošty dávám druhotný email a "jiné " číslo, které klidně za rok dva vyhodím a dám další.... Jen když tedy čekám hovor pošty, tak musím mít při sobě telefon s tím číslem ;-)
Tak je to většinou i u eshopů a jiných PPL, DHL.... atd....
Reku
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků