Po čase přestane jít internet v Nokia E71

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dovok 19. 11. 2017 13:27

Ahoj, mám problém s Nokia E71, kdy mi https stránky nějak znefunkční celé připojení k internetu, když narazím na nějakou https stránku, buď jde nebo ne (třeba aukro nejde nikdy), problém je, že u všech https stránek se mě to ptá na nedůvěryhodný certifikát, stránky jdou, ale pak se najednou telefon rozmyslí, že se jebne, a nejdřív nejde dané doména, ale jiné stránky jdou (i https), ale někdy se stane, že pak nejde kompletně vůbec internet v telefonu (problém není v samotném připojení).Dokonce ani nefunguje, když z home screen dám řádkový widget Aktivního pohotovostního režimu "Wlan scanning" - Dám start web browsing, vyberu wifi, ale jen problikne obrazovka a nic se nestane.
Když pak chci navázat nové wifi spojení.:Všchny aplikace hlásí po chvíli připojování (progressbar connecting)Internet: Unable to connect. Try again. , i systémové aplikace dělají, že připojení ,žádné není.
Ikonka wifi se neobjeví a ani v protokolu není záznam o připojení
Problém je podle mě buď v https certifikátech a nebo v nějaké obsluze SSL, že se to celé podělá a odnese toi wifi. Info: instaloval jsem patch network_impovements.sis, aby moderní https vůbec fungovalo (asi z roku 2012-2014). Problém, ale je, že https jde, pak přestane jít (na samé stránce, pak celá konektivita).
dovok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagant 19. 11. 2017 14:28

Je správný systémový datum a čas?
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod dovok 29. 11. 2017 19:41

Ano. Ještě mě napadá k těm konkrétním nefunkčním serverům, jestli mi nechybí nějaké certifikáty (protože třeba to aukro nejde nikdy), případně aukro používá novější protokol nebo ciphersuite.
Chování je stejné v opera mobile i symbian browser.
dovok
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků