iPhone 14/Plus/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JamesLurk 30. 9. 2022 07:35

Abracas píše:A počítáte přitom s akcemi? Protože Samsung své telefony v podstatě neustále prodává v akcích, což se samozřejmě odráží i ve výkupních cenách. Třeba S22+ 128GB se startovací cenou Kč 26 990,- k tomu 4 tisíce bonus a sluchátka za cca 6 tis, která se dala za cca 3 tisíce prodat. Rázem telefon vyšel na cca 20 tisíc, výkup je cca za 15 tisíc, takže majitel je tam 5 tisíc minus.

Iphone 13 pro 128GB startoval na Kč 28 990,-, výkupní je 19 tisíc - což odpovídá 10 tisícům. Což je sice více než u Samsungu, ale 13tky jsou na trhu již rok. Takže za mě je to tak nějak plus mínus podobný..

Pokud by někdo chtěl upgradovat na iPhone 14 pro 128GB za Kč 33 490,-, musí si doplatit 14,5 tisíce, což už mi přijde docela dost. Ale u Samsungu se nejspíš bude v lednu také zdražovat, tak uvidíme.

Ceny brány z Mobilpohotovosti.


Přesně tak, pokud nejsem "cenový ignorant", tak vím, že Samsung se za plnou cenu prostě nekupuje a chvíli čekám na akci + bonusy, ale to ovce prostě nepochopí, ovce platí i poslední den lájftájmu produktu před vydáním novinky plnou cenu.
Alcatel OT302>Nokia 3330>Nokia 3650>Nokia N73ME>Nokia E51>Nokia E52>Nokia C7>HTC Desire S>Samsung Galaxy S4>S6 Edge+>S7 Edge>S9+>Note 10+>Note 20 Ultra>iPhone 13Pro 512GB+MB Pro CTO 16" M1 MAX 24c/32GB/1TB.
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 30. 9. 2022 11:16

Platí plnou cenu, protože ten produkt ani v den vydání nejde s cenou dolů. Možná u nějakých shopů o pár kaček ano, u Applu ale rozhodně ne. To, že nějaký výrobce musí neustále dávat různé slevy, cashbacky a úplatky o něčem svědčí. Pokud by ten produkt byl dobrý a firma by ho prodávala, tak se rozhodně nic takového neděje, to by byla ta firma sama proti sobě a moc dlouho by na tom trhu působit nedokázala.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 30. 9. 2022 14:11

Nesvědčí to vůbec o ničem... A abych řekl něco k tématu - dnes dorazilo Mujjo https://www.mujjo.com/products/full-lea ... 0330176760 a vypadá moc pěkně, vzal jsem ale i průhledný Magsafe cover od Fixed. Uvidíme, kterému dá manželka dlouhodobě přednost, dosud měla jen průhledné obaly na 12 Pro a byla spokojená.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 1. 10. 2022 16:58

Dneska jsem dal druhou šanci AOD na 14Pro. Nastavil jsem si tapetu zamykací obrazovky na zcela černou a nyní to je vzhledově úplně jako třeba na samsungu. Otestuji a uvidím, co na to baterie, když všude v recenzích se hovořilo o tom, ze to fakt jako vcelku žere baterii, ale to tam měli lidi vždycky nějaké světlejší tapety nebo obrázky. Takže jsem zvědav na vydrž nebo spíše úbytek baterie se zapnutým AOD, ale černou tapetou. Spíše mám ale obavu o displej, když se hodiny a widgety nebudou vůbec v čase posouvat.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 3. 10. 2022 10:48

Dnes mi volali z MP.CZ že mají pro mě Iphone 14 Pro 256 Gb černý, který jsem objednal v 14:04, že ho mají připravený. Tak to není tak hrozný nakonec. Nechal jsem ji ho tam, protože jsem udělal v 14:02 objednávku na Alze a ta mi to hned dodala.

-- 3. 10. 2022 13:37 --

Ještě jsem se chtěl zeptat majitelé Iphone 14 Pro, přecházel jsem s Iphone 13 Pro a zdálo se mi, že Iphone 13 Pro měl o dost hlasitější reprák, když se to dalo na maximum, dále mám pocit, že Iphone 13 Pro vždy vyfotil hezkou fotku což se mi u Iphonu 14 Pro nestává, proto jsem se zbavil konkurence, která udělá fotku na 110% nebo na 50% a právě Iphone 13 Pro vždy dělal na 100%.

Jsem hlava zapomnětlivá, tak často používám najít AirTag na klíčích na Iphonu 13 Pro když jsem spustil službu najít, tak mi to ukazovalo směr polohy Airtagu mnohem dříve než u Iphone 14 Pro.

Tento týden bych měl mít zpět na zkoušku Iphone 13 Pro abych to ověřil i když to nebude ten můj původní Iphone 13 Pro.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod JamesLurk 9. 10. 2022 18:22

DirtyKing píše:Platí plnou cenu, protože ten produkt ani v den vydání nejde s cenou dolů. Možná u nějakých shopů o pár kaček ano, u Applu ale rozhodně ne. To, že nějaký výrobce musí neustále dávat různé slevy, cashbacky a úplatky o něčem svědčí. Pokud by ten produkt byl dobrý a firma by ho prodávala, tak se rozhodně nic takového neděje, to by byla ta firma sama proti sobě a moc dlouho by na tom trhu působit nedokázala.


Tohle je jenom nepochopení tržní mechaniky obou těch výrobců, kdy Apple funguje na své platformě bez konkurence a může díky tomu své uživatele občas finančně doslova vykořisťovat, zatímco Samsung působí na open source platformě s mnoha konkurenty, vydávající jejich nové telefony během celého roku, snažící se nabídnout mnohem lepší cenu - musí pak také kontrovat cenou, aby si místo tři měsíce starého Samsungu uživatel nepořídil třeba novější o maličko lepší top Huaweii, OnePlus, Motorolu, Google nebo 10 jiných značek. Letos 13ky nejdou s cenou dolů, proč? Protože ceny novinek jsou na evropském trhu ještě vyšší, tím pádem dle nějakého cenového possitioningu není důvod předchozí model slevovat, což je skutečně "unikát" který si může dovolit skutečně snad jedině Apple. Když iPhone 15 bude stát 55 tisíc, tak nebude muset zlevnit ani dva roky stará třináctka, ani čtrnáctka. Šestnáctka pak bude stát 70, aby nic staršího nezlevnilo. Tohle podporujete? Letošek je specifický a je způsoben inflací a nevýhodným kurzem USD. Nové telefony stojí ještě víc a protože Apple nemá na své platformě konkurenci, která by tlačila ceny dolů, rozhodl se starší telefony prostě nezlevnit a nabízet starší techniku za přemrštěnou cenu, zatímco novinky jsou ještě přemrštěnější, pro naprostou většinu čechů (soudě dle mediánu průměrné mzdy) již zcela nedostupné. Já tohle jako uživatel, který si vydělává peníze prací, nepodporuju. Nicméně ani jedno, ani druhé nic neříká o telefonu jako takovém. Kdo tohle řeší u spotřebního zařízení typu mobil, tak je skrytý sociální případ. Každý by měl pořizovat to, na co skutečně má a neřešit, jestli mi po prodeji použitého přístroje zbyde ekvivalent tří návštěv restaurace navíc - je to nesmysl. Telefon používám, spotřebovávám. Novinku koupím až telefon zničím nebo iracionálně, až budu chtít, v obou případech mě to bude stát méně či více pěněz, v této době pravděpodobně dost peněz bez ohledu na výrobce. Během roku mě stejně mnohem víc bude stát předražený benzín, volba dražší restaurace nebo jiné náklady. Telefon mám v ruce 432 x denně, rád si připlatím a je jedno, zda je to iPhone nebo Samsung. Třeba takový Galaxy Note byl špička, na které jsem žádné výrazné ztráty nerealizoval. Sečteno podtrženo, ve finále jsem na TOP Samsungu i na top iPhonu jsem vždycky po roce ztratil zhruba stejně. Nejméně peněz v historii (asi čtyři tisíce) jsem naposled ztratil na Notu 20 Ultra, který jsem v akci pořídil nový s tříletou zárukou za 22500 a následně ho prodal za 18. Nejvíc v historii naopak aktuálně ztrácím na půl roku starém iPhonu 13 Pro 512 GB, který jsem pořídil za 38 tisíc a v tuto chvíli je výkupní cena po půl roce tak nízká, že pokud bych chtěl mezigeneračně přejít na novinku, tak mám po započtení výkupního bonusu doplatit neskutečných 22 tisíc Korun, což mi nepřipadá moc výhodné. Co mi na to povíte? Povrchně přemýšlející ovce si tedy bude při nákupu iPhonu 13 Pro 512 GB za 38 tisíc chrochtat, že ten telefon mezigeneračně nezlevnil, ale že při aktuální výkupní ceně 22 tisíc ukamžitě realizuje 16tisícovou ztrátu si asi neuvědomuje a to se bavíme o přístroji v AAA stavu. Stačí škrábanec a ten poměr se dále výrazně propadá. Podívejme se na to reálně - jediné co u Applu momentálně drží je nákupní cena, na které vydělává jenom samotný Apple. Hodnota přístroje a tedy ztráta pro uživatele momentálně klesá stejně rychle jako všude jinde, relativně vůči ceně novinky snad dokonce nejvíce na trhu.
Alcatel OT302>Nokia 3330>Nokia 3650>Nokia N73ME>Nokia E51>Nokia E52>Nokia C7>HTC Desire S>Samsung Galaxy S4>S6 Edge+>S7 Edge>S9+>Note 10+>Note 20 Ultra>iPhone 13Pro 512GB+MB Pro CTO 16" M1 MAX 24c/32GB/1TB.
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 11. 10. 2022 21:33

Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 12. 10. 2022 07:22

JamesLurk píše:
DirtyKing píše:Platí plnou cenu, protože ten produkt ani v den vydání nejde s cenou dolů. Možná u nějakých shopů o pár kaček ano, u Applu ale rozhodně ne. To, že nějaký výrobce musí neustále dávat různé slevy, cashbacky a úplatky o něčem svědčí. Pokud by ten produkt byl dobrý a firma by ho prodávala, tak se rozhodně nic takového neděje, to by byla ta firma sama proti sobě a moc dlouho by na tom trhu působit nedokázala.


Tohle je jenom nepochopení tržní mechaniky obou těch výrobců, kdy Apple funguje na své platformě bez konkurence a může díky tomu své uživatele občas finančně doslova vykořisťovat, zatímco Samsung působí na open source platformě s mnoha konkurenty, vydávající jejich nové telefony během celého roku, snažící se nabídnout mnohem lepší cenu - musí pak také kontrovat cenou, aby si místo tři měsíce starého Samsungu uživatel nepořídil třeba novější o maličko lepší top Huaweii, OnePlus, Motorolu, Google nebo 10 jiných značek. Letos 13ky nejdou s cenou dolů, proč? Protože ceny novinek jsou na evropském trhu ještě vyšší, tím pádem dle nějakého cenového possitioningu není důvod předchozí model slevovat, což je skutečně "unikát" který si může dovolit skutečně snad jedině Apple. Když iPhone 15 bude stát 55 tisíc, tak nebude muset zlevnit ani dva roky stará třináctka, ani čtrnáctka. Šestnáctka pak bude stát 70, aby nic staršího nezlevnilo. Tohle podporujete? Letošek je specifický a je způsoben inflací a nevýhodným kurzem USD. Nové telefony stojí ještě víc a protože Apple nemá na své platformě konkurenci, která by tlačila ceny dolů, rozhodl se starší telefony prostě nezlevnit a nabízet starší techniku za přemrštěnou cenu, zatímco novinky jsou ještě přemrštěnější, pro naprostou většinu čechů (soudě dle mediánu průměrné mzdy) již zcela nedostupné. Já tohle jako uživatel, který si vydělává peníze prací, nepodporuju. Nicméně ani jedno, ani druhé nic neříká o telefonu jako takovém. Kdo tohle řeší u spotřebního zařízení typu mobil, tak je skrytý sociální případ. Každý by měl pořizovat to, na co skutečně má a neřešit, jestli mi po prodeji použitého přístroje zbyde ekvivalent tří návštěv restaurace navíc - je to nesmysl. Telefon používám, spotřebovávám. Novinku koupím až telefon zničím nebo iracionálně, až budu chtít, v obou případech mě to bude stát méně či více pěněz, v této době pravděpodobně dost peněz bez ohledu na výrobce. Během roku mě stejně mnohem víc bude stát předražený benzín, volba dražší restaurace nebo jiné náklady. Telefon mám v ruce 432 x denně, rád si připlatím a je jedno, zda je to iPhone nebo Samsung. Třeba takový Galaxy Note byl špička, na které jsem žádné výrazné ztráty nerealizoval. Sečteno podtrženo, ve finále jsem na TOP Samsungu i na top iPhonu jsem vždycky po roce ztratil zhruba stejně. Nejméně peněz v historii (asi čtyři tisíce) jsem naposled ztratil na Notu 20 Ultra, který jsem v akci pořídil nový s tříletou zárukou za 22500 a následně ho prodal za 18. Nejvíc v historii naopak aktuálně ztrácím na půl roku starém iPhonu 13 Pro 512 GB, který jsem pořídil za 38 tisíc a v tuto chvíli je výkupní cena po půl roce tak nízká, že pokud bych chtěl mezigeneračně přejít na novinku, tak mám po započtení výkupního bonusu doplatit neskutečných 22 tisíc Korun, což mi nepřipadá moc výhodné. Co mi na to povíte? Povrchně přemýšlející ovce si tedy bude při nákupu iPhonu 13 Pro 512 GB za 38 tisíc chrochtat, že ten telefon mezigeneračně nezlevnil, ale že při aktuální výkupní ceně 22 tisíc ukamžitě realizuje 16tisícovou ztrátu si asi neuvědomuje a to se bavíme o přístroji v AAA stavu. Stačí škrábanec a ten poměr se dále výrazně propadá. Podívejme se na to reálně - jediné co u Applu momentálně drží je nákupní cena, na které vydělává jenom samotný Apple. Hodnota přístroje a tedy ztráta pro uživatele momentálně klesá stejně rychle jako všude jinde, relativně vůči ceně novinky snad dokonce nejvíce na trhu.


U tohoto blabolu: "Tohle je jenom nepochopení tržní mechaniky obou těch výrobců, kdy Apple funguje na své platformě bez konkurence a může díky tomu své uživatele občas finančně doslova vykořisťovat, zatímco Samsung působí na open source platformě s mnoha konkurenty,"

jsem přestal číst. Apple telefony samozřejmě mají konkurenci. Jiné telefony. Víme? No a když jsi začal blábolit už v první větě, zbytek nemá smysl číst.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 12. 10. 2022 07:28

To muselo dát práce a přitom taková blbost, co? :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 12. 10. 2022 08:05

On Samsung někdo nutí, aby používal Android? Může přece používat vlastní systém, může podpořit vývojáře, aby bylo dostatečné portfolio aplikací... To, že k telefonům něco přidává je prostě lákadlo a já to neodsuzuju (je to jejich styl marketingu), ale na některé to prostě může působit jako takový teleshoping ... kupte jeden, dostanete účasnou sadu nožů v hodnotě...
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 12. 10. 2022 08:49

Přitom většina těch dárků končí po bazarech a snižuje hodnotu ostatním majitelům.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 12. 10. 2022 13:40

AttaliaCZ píše:U tohoto blabolu: "Tohle je jenom nepochopení tržní mechaniky obou těch výrobců, kdy Apple funguje na své platformě bez konkurence a může díky tomu své uživatele občas finančně doslova vykořisťovat, zatímco Samsung působí na open source platformě s mnoha konkurenty,"
jsem přestal číst. Apple telefony samozřejmě mají konkurenci. Jiné telefony. Víme? No a když jsi začal blábolit už v první větě, zbytek nemá smysl číst.
orgáč píše:To muselo dát práce a přitom taková blbost, co? :D

Náhodou má pravdu, a třeba u mě to přesně takhle je. Z určitých důvodů, hlavně kvůli velikosti Mini verze, kvalitnímu foťáku a dlouhé podpoře jsem přešel z Androidu na iPhone a kromě dost financí mě to stálo i hodně času a ztrátu určitých důležitých dat, takže určitě nebudu hned tak přecházet na Android zpět a tratit další čas a cenná data, ale budu se snažit zůstat na iOS za každou cenu, byť to bude finančně, kvůli Apple monopolu, dost bolet. :!:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YesOrNo 12. 10. 2022 15:37

Stává se vám, že nelze přijmou na displeji hovor? Někdo volá a hovor ne a ne přijmout zeleným sluchátkem :-(
Stejně tak mne skoro nikdo neslyší, když jedu přes Apple Car Play - ale to by už snad měl opravit SW 16.0.3
Ano, používám produkty Apple.
Ne, nikoho za Android neodsuzuji - 1000 lidí, 1000 chutí.
YesOrNo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worlock 12. 10. 2022 16:10

Myslím, že přesně tyhle dva problémy řeší 16.0.3. Já jedu od včerejška na 16.1 B5 a oproti 16.0.2, ze které jsem přecházel, je to po všech stránkách změna k lepšímu.
iPhone 14 Pro|512GB
worlock
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 12. 10. 2022 18:00

Zrovna včera jsem o tom videl video na YT, kde to frajer popisoval, že současný update by to měl řešit.
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků