iPhone 14/Plus/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod worlock 8. 4. 2023 18:38

hurec píše:Je toho všude dost. Apple má s apkou problém. Měla by dorazit 16.4.1.
https://www.letemsvetemapplem.eu/2023/04/05/komedie-pokracuje-apple-ani-napodruhe-nedokazal-opravit-pocasi-nejen-na-iphonech/


To nebyl problém na straně appky, ale serveru. V případě problému s konkrétní službou se stačí mrknout na tuto stránku: https://www.apple.com/support/systemstatus/

U Weather je tam "Resolved issue", takže je zdá se už všechno v pořádku.
iPhone 14 Pro|512GB
worlock
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rejča 27. 4. 2023 06:49

Koupil jsem za 22 tisíc v akci nový Iphone 14 Plus (dny alzy se slevou), můžu srovnávat s 12 mini a 13 klasikou.

Vylepšení není moc, ale jedno se moc nezmiňuje - fotoaparát nefotí lépe jen v noci ale lépe přibližuje, digitální zoom je u Iphonu 14 mnohem kvalitnější než u Iphonu 13. Zoom 2x (někdy i 3x) je u Iphonu 14 ještě velmi dobře použitelný. U Iphonu 12 nebyl leckdy použitelný ani zoom 2x.

A přední fotoaparát je taky kvalitnější.

Jinak bych asi žádný rozdíl nepoznal. Ale chtěl jsem velký displej a PRO MAX už byl pro mne zbytečně drahý.

Jo a baterie je u Plus fakt super.

Ceny 14tek konečně začínají klesat...
Rejča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 27. 4. 2023 07:15

Já vyměnil plusko za PM a ten foun je úplně jinde. Krom baterie, ta je u plus lepší.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rejča 27. 4. 2023 07:33

PM taky stojí o 10 tisíc víc.

Po zralé úvaze jsem se na to vykašlal. Dynamic Island mi přijde jako komický prvek jak skrýt to, co tam nemá být - to už raději výřez, který tak neruší při sledování videa.

Teleobjektiv nepotřebuji, stačí mi fotoaparát co je na základní 14ce. I ten fotí výborně. Základní byl před rokem v 13 PRO.

Displej - 120Hz, nepoznám skoro rozdíl, u předchozího telefonu jsem to měl vypnuté na základ (a prodloužení baterky). Always On žere baterku, nepoužívám a jas displeje je super i u klasiky. Nepotřebuji větší.

Váha u PM už je docela velká... (čtvrt kila).

A to ostatní je snad stejne? Stejné aplikace, stejná velikost displeje. Obdobný výkon (A16 je jen o fous výkonější, ale v praxi budou oba telefony podobně rychlé).
Rejča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 28. 4. 2023 10:38

Proto píšu, že je to individuální. Já ho měl v akci za 27t kč a to nešlo odolat.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 13. 5. 2023 16:23

Dneska se mi stalo, že mi brní hodinky (Garmin Fenix) a na displeji hodinek vidím příchozí hovor na 14Pro. Dívám se na mobil a ten měl černý (vypnutý) displej. Poklepal jsem na displej a tam se až pak objevil onen příchozí hovor. Velmi zvláštní.
Edit: ještě doplním, že i když mivam zvonění zapnuto zřídka, tak dnes jsem ji zapnuté měl a zvuk telefon vůbec nevydával.
Po chvíli další příchozí hovor a již zase vše OK.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 5. 2023 11:34

Fotoduel iPhone 14 Pro vs. Samsung S23 Ultra
https://www.mobilenet.cz/clanky/fotodue ... lepe-48238
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosemdesiatsedem 11. 6. 2023 09:02

DOTAZ

Som dlhorocny majitel vlajkovych Samsung telefonov. Mal som moznost sa chvilu hrat s Iphone 14 Pro a apple watch a musim priznat ze specialne u hodiniek ten zazitok z pouzivania je daleko vyraznejsi, normalne ma to bavilo co sa u hodiniek od Samsungu neda povedat. Som narocnejsi uzivatel a telefon nepouzivam len na telefonovanie. Mam pospajany ekosystem od Samsungu (telefon,hodinky,tablet) ale po poslednej skusenosti si myslim ze Apple mi dokaze dat viac. Su tu racionalne uvazujici narocnejsi uzivatelia ktory presli z Samsung na Apple. Vedia zhodnotit plusy/minusy ?
cosemdesiatsedem
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 11. 6. 2023 09:12

Já jsem přešel jak ekosystém Xiaomi, tak Samsung, tak Apple. (Používám vždy jen mobil a hodinky. Tablet nemám a notebook mám firemní windows).
A v dnešní době nevidím skoro žádný rozdíl. Napiš co specifického se ti tam tak líbilo.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 23. 6. 2023 09:00

Nestává se vám, že se vám mobil v autě občas sám nepřipojí přes bluetooth? Musím pak otevřít nastavení, bluetooth a ťuknout na již uložené auto, pak se hned připojí.
A další věc co se mi často stává, mobil již je připojený k autu, mám příchozí hovor, ale.kdyz ho příjmu, tak jde zvuk klasicky přes mobil. Musím hned zase ťuknout na mobilu na ikonku reproduktoru a zase ťuknout na možnost zvuku přes auto.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod orgáč 23. 6. 2023 09:49

Taky se mi to stalo, ale bylo to jen párkrát, tak jsem to neřešil.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 23. 6. 2023 10:10

Mě se to stává velmi často a už mě to přestalo bavit, tak prosím o rady.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod majkom 23. 6. 2023 13:47

Nevidet rozdil mezi 120hz a 60hz displayem, to snad ani nejde, to je takovy wishful thinking bych rekl:)
majkom
Junior

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 25. 6. 2023 12:06

Jde na iphone zablokovat hovory z určitého čísla ale nechat projít imessage a SMS? Snažím se toho docílit a vypadá to že to neni možné. Zase to bude chtít nějaký kočkopes, nebo hybrid se soustredenim.
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 28. 7. 2023 17:44

Dostal jsem dnes zpět z reklamace iPhone. Je v pořádku, že jsem 3 měsíce po koupi, tedy v době krytí Apple nedostal nový telefon, ale servis vyměnil jen baterii a základní desku? Od kdy se začali v iPhonech vrtat technici v Česku? Já měl pocit, že Apple ta zařízení repasuje sám a mění kus za kus.
Docela mě to zklamalo, těch důvodů koupit si Apple začíná být čím dál méně.
Alpha8520
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků