iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JamesLurk 9. 6. 2023 19:46

Tak dnes podruhé, takže máš pravdu, zajdu tam a všechno jim ukážu. :)
Přílohy
IMG_0075.jpeg
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod Rytíř77 9. 6. 2023 21:21

Vypni si toto a nikam nemusíš �
Přílohy
IMG_1633.jpeg
Rytíř77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JamesLurk 10. 6. 2023 04:18

Díky, ale to je samozřejmě vypnuté. Nejsem člověk, který s telefony začal včera. Kdyby to bylo jak jednoduché, nelezu s tím na forum. V prvním příspěvku vyloženě zmiňuji, že to mám v nastavení vypnuté, ale děkuju. :)
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod passé 10. 6. 2023 05:16

orgáč píše:Ta klávesnice je od Apple nebo nějaká doinstalovana?

To uz Apple umoznuje klavesnici tretich stran? To prece driv neumoznoval.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 10. 6. 2023 06:03

Už hodně dávno.
Jak gboard, tak SwiftKey.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domin7 10. 6. 2023 07:47

Ale i přesto to nefunguje úplně dobře. Google klávesnice se v některých app přepíná zase zpět na applovskou, nejde zapnout číselná řada natvrdo, byla neustále viditelná atd...
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod hurec 10. 6. 2023 07:53

Jj. V některých appkách to nejde. Třeba banka. Asi kvůli bezpečnosti?
Je to takový kočkopes, ale gboard používám. Protože ta základní iOS mi nevyhovuje.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Climbmart 10. 6. 2023 08:38

Za sebe k tomu problému s klávesnicí doporučuju jedno a o to udělat znovu továrko bez obnovy zálohy přes icloud/itunes. Nainstalovat třeba jen ten Whatsapp nebo jiný nejpoužívanější komunikátor a snažit se při psaní skutečně vyťukávat (ne swypovat) jestli to není nějaký bug v iOS, který spouštíš specifickým inputem.

Pokud se problém bude opakovat i po továrku (vím, že si ho už dělal) bez obnovy dat, tak bych zkusil telefonický apple support (je česky), kde mají možnost udělat vzdálenou diagnostiku. Zavolat doporučuju ihned po výskytu problému. Plus si říkám, jestli když se problém vyskytne, tak se v nastavení klávesnice zapne nastavení pro jednu ruku a nebo je vypnuté.
Climbmart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JamesLurk 10. 6. 2023 08:59

Díky, už jsem se díval několikrát a po výskytu problému je to v nastavení vypnuto. Jinak nevím v čem by mi pomohlo když by se problém po továrku bez obnovy nevyskytnul. iPhone je přece o tom že mám k dispozici tu obnovu a pokud by to způsobovala nějakým způsobem ta obnova, tak bych si měl jako založit uplně nový iCloud a nové Apple ID? Nebo co by se z toho dále vyvodilo? Zkoušel jsem přeinstalovat i jednotlivé aplikace ručně a stále to přetrvává. Dělalo to na úplně novém telefonu hned po zakoupení a dělá to i teď, trošku nevěřím, že to po továrním nastavení bez obnovy (a spousty práce a času navrch) dělat přestane. Samozřejmě tím nevylučuju, že by to nestálo ještě za pokus, ale úplně se mi nechce zase muset chodit do banky a aktivovat všechny aplikace a tak dále, to je prostě na celý den. Všechny aplikace si uživatelský data ukládají na iCloud, nevidím úplně rozdíl v tom jestli se mi tam ty data nahrají najednou v rámci obnovy po formátu a nebo jestli tam jsou nahrané celou dobu a obnovují se jednotlivě i v případě reinstalace jednotlivých aplikací zvlášť, pokud bych neudělal obnovu ale nainstaloval bych všechno zvlášť. To bych tu obnovu musel celou nejprve smazat, přijít teda o všechny uživatelský data ve všech aplikacích a pak začít úplně odznova, to prostě nebudu jenom tak pro pokus dělat. Úplně nevidím důvod proč by se měla posouvat klávesnice po obnově dat.
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod passé 10. 6. 2023 09:07

No ono to muze mit spojitost, ta obnova dat z cloudu je zradna, obnovi se i nejake skryte nastaveni z uplne jineho mobilu pouzivaneho v minulosti, pak to dela paseku. Ja jedu vzdy po HR odznova bez obnovy, jedine co synchromizuji, je telefonni seznam.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JamesLurk 10. 6. 2023 10:23

Jasné rozumím. Je to můj první iPhone, člověk přejde ze Samsungu a hned problémy. :-D Zkusil jsem teď ještě zvlášť resetovat jenom nastavení telefonu, tak testuju dál, než to odnesu do servisu. Děkuju všem za rady a za postřehy.
Alcatel OT302>Nokia 3330>Nokia 3650>Nokia N73ME>Nokia E51>Nokia E52>Nokia C7>HTC Desire S>Samsung Galaxy S4>S6 Edge+>S7 Edge>S9+>Note 10+>Note 20 Ultra>iPhone 13Pro 512GB+MB Pro CTO 16" M1 MAX 24c/32GB/1TB.
JamesLurk
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 10. 6. 2023 19:47

Tak mini 13 dorazil, ale jsem trochu dost rozpačitý z jedné věci.
SIM šuplík má zevnitř tenkou gumku, díky které (podle mě) nejde pořádně dovřít.
Takže SIM šuplík trčí trochu ven, něco jako tlačítka nad ním.
Není nějaká finta, jak ten SIM šuplík zavřít pořádně (do roviny)?
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod passé 11. 6. 2023 06:59

Treba to tak ma byt?
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 11. 6. 2023 09:12

Tak to rozhodně být nemá.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 11. 6. 2023 10:21

Šuplík má dokonale lícovat s tělem. A to až tak, že bys při přejetí prstem neměl ani náhodou zaznamenat nějaký přechod šuplíku a těla.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků