iPhone 14/Plus/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 11. 1. 2023 13:51

orgáč píše:Mě to takové věci nedělá, možná to bude tím, že jsem nic nepřenastavoval. Možná bys mohla udělat reset iPhonu a nahrát zálohu z iCloud.
100% to bude rychlejší, než čekat na nějakou fundovanou odpověď či s něčím náhodně laborovat.

A na iCloudu se nezálohuje i nastavení? Pokud ne, tak to je dost blbá záloha, a pokud ano, tak reset a záloha z iCloudu obnoví telefon do stejného stavu. :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 2. 2023 12:45

Čekal jsem s upgrade z Google Pixel 4 na to až vyjde Xiaomi 13 Pro, ale video recenze a přemrštěná cenovka pro EU mne docela odrazují. Pixel 7 Pro by byl a je můj favorit, ale stále v ČR neumí 5G. Dnes jsem si navíc všiml, že mé stávající Samsung Galaxy Watch Active2 by měly jít s iPhone 14 Pro bez problému spárovat, tak mám v plánu ho objednat.

Na Heurece vidím, že se dá Pro 256 Gb sehnat už za něco lehce přes 32 tis. Kč vč. DPH a když si připlatím 1 tis. Kč, tak ho mají skladem. Za to nejspíše můžeme od mého posledního příspěvku, kde jsem se rozhoupával vděčit momentálně silné koruně.

Nemám nic dalšího od Apple, tj. využívat budu Windows. Zřejmě přijdu o Your Phone App na který jsem si zvykl (bezdrátově příjem/odesílání SMS z Androidu na PC s Windows). Má to nějaké řešení?

Provázaný jsem taky na G Suite a Google ekosystém (Google Photos, Drive, apod.), ale to jsem si prověřil a zdá se, že to není vůbec problém.

Je něco, co bych si jako dlouholetý Android uživatel (naposledy jsem měl první iPhone) raději ještě promyslet, nebo ověřit?

Doporučujete k 14 Pro vzít rovnou ochranné sklo, popř. nějaký konkrétní obal?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 8. 2. 2023 14:21

Za těch 32 tis to jsou jenom sedivky, tak aby jsi nepočítal s nějakou ofiko zárukou ;)

Běžně migruji mezi Samsungem a iPhonem a nic mě neomezuje.
Hodinky co vím sparovat jdou, ale jsou tam nějaká omezení ( nebo byly ).
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 8. 2. 2023 14:31

No 14 Pro 256GB za 32k je odkud?
Ta cena se mi nezdá. Občas ho někdo nabízí na Marketplace za podobnou cenu, ovšem většinou je 1 rok záruka a samozřejmě nemožnost odpočtu DPH.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 2. 2023 14:32

Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 8. 2. 2023 14:44

No to jsou silně podezřelé obchody, ale proč ne. Mezinárodní záruka je 1 rok a s reklamací 2 roky už by byl problém.
Nicméně opravdu jde sehnat levněji.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 2. 2023 15:18

Jak je to jinak prosím s těmi obaly (kůže, silikon) a ochranným sklem na displej (ano/ne)? Potřeboval bych něco, kde mi bude bez problému fungovat bezdrátové nabíjení jak na stolní nabíječce. Nyní mi na obou místech u Pixel 4 už bezdrát poměrně s krytem zlobil a nefungoval spolehlivě resp. vyžadoval různé repozicování telefonu, tak bych se toho rád vyvaroval a dosahoval max. rychlosti nabíjení jak na stole, tak v autě. Taky ale nechci ať už tak poměrně tlustý telefon nabude nějak moc na objemu, nebo bude klouzat z ruky.

Našel jsem např tyto s MagSafe:
https://www.alza.cz/spigen-magsafe-armo ... 370281.htm
https://pouzdra-mobily.heureka.cz/apple ... /#prehled/
https://pouzdra-mobily.heureka.cz/apple ... /#prehled/

Pokud jde o samotnou stolní nabíječku, tak nyní tady mám tohle:
https://www.amazon.com/Google-Pixel-Sta ... B093R3ST4H
https://www.mall.cz/nabijecky-mobilni-t ... escription

Předpokládám, že to můžu zahodit, protože Qi umí bezdrátově nabíjet jen do 7.5W a potřebuji MagSafe na 15W, tj. tohle https://bezdratove-nabijecky.heureka.cz ... =price_asc . Nebo rovnou tohle https://www.datart.cz/bezdratova-nabije ... -bila.html , resp. https://www.apple.com/cz/shop/product/H ... Q342Z/A-CZ .

Záruka jelikož beru na IČ bude stejně zpravidla 12 měs.. Zkusím to vzít přes kreditku od ČSOB/SkipPay a přidat si k tomu navíc dodatečnou smluvní záruku, ale jelikož je kreditka na mne jako FO bude to "na vodě". Ještě se podívám jestli někde nedávají 24 měs. i pro podnikatele out of the box.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 8. 2. 2023 16:16

Ad 1)
V podstatě jakékoli pouzdro s MagSafe, já doporučuji toto jako luxusní:
https://www.patro.cz/njord-salmon-leather-magsafe-case-iphone-14-pro-black/.
Je i dalších barvách, ale ta černá je asi nejhezčí.
Jinak jestli chceš průhledné, tak alespoň nějaké s odolnějšími rohy, klidně noname.

Ad 2)

Nabíjíš stejně přes přes noc a nebudeš závodit, jestli nabiješ za 1h.30 min., či za 2.20. :-)
Takže vyzkoušej a pokud bude problém, lze nějaká nabíječka s MagSafe.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 8. 2. 2023 16:24

1 rok mezinárodní záruky bez papíru nebo sedivka je jen bazarnicky mýtus. Nic takového neexistuje.
Mám to ověřené z centrály v Irsku.
Servis má vždy vyžadovat prodejní doklad. Ne žádný předprodej doklad jako u těchto sedivek.

Tzn buď fakturu přímo od Apple nebo certifikovaného resellera.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 8. 2. 2023 16:45

Já bych si taky nikdy takto drahý telefon od pofidérního prodejce nekoupil. ;-]
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 2. 2023 20:17

Brát to budu nejspíše ve stříbrném provedení z ověřenějšího e-shopu s výpočetní technikou, takže tenhle problém odpadá.

Díval jsem se ještě na to tvrzené sklo a u Pro je zdá se už z výroby, tj. přidávat další zřejmě není potřeba.

Njord kryt vypadá dobře. Díky za tip. Je to hrubší, tj. neklouzací, nebo to tak jen vypadá? Já měl doteď samé Spigeny, ale byly hrubší. Gumu ani kůži (loupání) vyloženě nechci.

Na řešení pro SMS z PC s Windows jsem našel emulátor iPadu iPadian, který je za poplatek, ale měl by být takové HODNĚ berličkové řešení (https://www.airdroid.com/screen-mirror/ ... windows/#2).

Edit: Tak Intel Unison by to snad měl řešit. Doufám, že nedropnou podporu jako Microsoft, nebo Dell.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 9. 2. 2023 14:25

Na na iPhony vždy davam sklo. Dávám proto, že iPhone používá skla "měkčí", ale zase odolnější pri pádu. Takže se snadněji poškrábe. Kryt mám Fixed, čirý, s podporou Magsafe a mě vyhovuje.

Ale potřebuji radu i já. Nikde jsem v aplikaci Garmin Connect nenašel možnost pro zapnutí/vypnutí notifikaci do hodinek ke každé konkrétní aplikaci. Našel jsem tam jen: zvuky a upozornění - chytrá oznámení, ale tam už se dá nastavit jen zobrazit vse, pouze hovory a pouze hovory a SMS. Ale zapnutí vypnutí u každé app nemůžu za boha najít. Poradíte? Dikes.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 9. 2. 2023 14:39

Má to sklo nějaké nevýhody? Např. zhoršené ovládání, odchlípávání, zasekávání, odlesky, popř. zhoršenou svítivost na slunci? Já právě telefon na bříško nepokládám, takže jediné o co mám obavy je kapsa a příp. pád, který by snad mělo vykrýt pouzdro.

Včera jsem si přibral rovnou tu 20W bezdrátovou nabíječku (někdy potřebuji nabíjet opravdu rychle ve spěchu) a AirPods Pro 2 (2022), abych se jako novopečený vlastník iPhone neztratil v davu. Snad nebudou padat z uší. Na sport mám Bose a tohle bude pracovní nástroj.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 9. 2. 2023 15:28

Domin7 píše:Na na iPhony vždy davam sklo. Dávám proto, že iPhone používá skla "měkčí", ale zase odolnější pri pádu. Takže se snadněji poškrábe. Kryt mám Fixed, čirý, s podporou Magsafe a mě vyhovuje.

Ale potřebuji radu i já. Nikde jsem v aplikaci Garmin Connect nenašel možnost pro zapnutí/vypnutí notifikaci do hodinek ke každé konkrétní aplikaci. Našel jsem tam jen: zvuky a upozornění - chytrá oznámení, ale tam už se dá nastavit jen zobrazit vse, pouze hovory a pouze hovory a SMS. Ale zapnutí vypnutí u každé app nemůžu za boha najít. Poradíte? Dikes.


To tam zatím není, to byste toho chtěl už moc.

-- 9. 2. 2023 15:31 --

Mufinmufi píše:Má to sklo nějaké nevýhody? Např. zhoršené ovládání, odchlípávání, zasekávání, odlesky, popř. zhoršenou svítivost na slunci? Já právě telefon na bříško nepokládám, takže jediné o co mám obavy je kapsa a příp. pád, který by snad mělo vykrýt pouzdro.

Včera jsem si přibral rovnou tu 20W bezdrátovou nabíječku (někdy potřebuji nabíjet opravdu rychle ve spěchu) a AirPods Pro 2 (2022), abych se jako novopečený vlastník iPhone neztratil v davu. Snad nebudou padat z uší. Na sport mám Bose a tohle bude pracovní nástroj.


Nesmíš koupit šmejd z Číny, já třeba používám Panzerglass, sice stojí raketu, ale je to prvotřídní kvalita. Ovšem těžko říci, dají se sehnat i přibližně stejně kvalitní za polovinu ceny. Hlavně nekupuj sklo za 40 Kč, to je fakt jen na to, aby se to dalo utřít, když se ti na mobil vysere holub.
Dotyk a odezva jsou horší, na oleofobní vrstu zapomeň a o degradaci barevných a světelných kvalit LCD snad hovořit nemusím.... :-D
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 9. 2. 2023 15:39

Díky za info. Jestli je s tím dotyk a odezva horší asi ten Panzerglass odpískám. Zrovna jsem ho tady měl po shlédnutí video recenzí otevřený a chystal se ho objednat (https://tvrzena-skla-pro-mobilni-telefo ... =price_asc). Nikdy jsem neměl na telefonu mimo krytu ochranné sklo, ale tohle byla první věc, co mne napadla ve smyslu toho, co by se mohlo zhoršit.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků