HomeKit a automatizace

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 30. 9. 2022 08:44

Ahoj,

mám dotaz ohledně scén v rámci HomeKitu (snad to nepíšu do špatného fóra). Mám doma několik chytrých zařízení, která komunikují s HomePodem. Manuální ovládání funguje bez problémů, scény typu v tolik a tolik hodin, nebo když něco třeba svítí, tak... fungují. Ale například scéna, kdy "Poslední odejde z domu", nebo "Někdo přijde domů" vůbec nefungují.

Nastavil jsem si, že když poslední osoba odejde z domu (všichni jsme na Apple zařízeních), tak aby se snížila teplota v domě o 2 stupně celsia. Nikdy se tato automatizace neprovedla. Stejně tak při příchodu domů (opačná akce). Zkoušel jsem i napojit na tuto automatizaci věci jako pozhasínání zapomenutých světel, televizorů a podobně. Nikdy nic.

Jak tato scéna funguje technicky? Co je potřeba zajistit, aby se automatizovaně provedla? Polohové služby máme zapnuté všichni, takže HomeKit musí poznat, že doma už nikdo není a akci vyvolat. Napadá mi jen jedna věc - máme doma i tablety (iPady) a ty samozřejmě s sebou nebereme. Je možné, že tato přítomná zařízení způsobují, že si automatizace myslí, že doma ještě někdo je? Existuje tedy nějaká možnost, jak tato zařízení z "detekce" vyloučit, aniž bychom je museli třeba úplně vypínat?

Díky za info.
Petr.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šuhy 30. 9. 2022 12:19

Zdravím,
zkuste se podívat v iCloudu, záložka Najít a zde jaké máte nastaveno zařízení pro určení polohy. Potom se podívejte do automatizace v homekit, daná scéna a tam, kde jste vybíral podmínku, že přijde, nebo odejde poslední osoba je dle čeho je určována poloha, dle jakého zařízení. Toto musíte nastavit u všech uživatelů na jejich zařízeních.
Šuhy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 30. 9. 2022 12:35

Zdravím a děkuji za instrukce. V telefonu mám jako polohu zvoleno "Toto zařízení", ani jiné vybrat nejde. Ve scéně je nastaveno "Odejde poslední člověk" a jsou tam zvoleni členové naší rodiny. Jen u mého jména je doplněna poznámka "Tento iPhone", u ostatních ne. Tak se podívám, jestli to mají nastavené správně u sebe. Snad to pomůže (napíšu).

Edit: Tak jsem koukal do nastavení a všichni to mají nastaveno správně (v iCloud -> Najít -> zvolen vždy daný iPhone). Jen tedy u jednoho člena nebylo zapnuto sdílení polohy. Uvidíme, jak se to bude chovat po zapnutí. Čekal bych, že to toho člena bude maximálně ignorovat, ne že to ovlivní chování celé automatizace.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků