Placení mobilem

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod karf 20. 3. 2023 09:32

Mám Samsung s10e a v minulosti jsem si pravděpodobně přes equabank aplikaci přidal debetní kartu k placení. Když aktivuju nfc, tak telefon touto kartou zaplatí resp. při platbě přes 500kč si vyžádá odemknutí a zaplatí.
Potřeboval jsem přidal ještě druhou kartu - přes fio aplikaci, kde bylo "přidat kartu do google pay peněženky". Po odklepnutí se nic nestalo, tak jsem nainstaloval peněženku, kde se objedival původní equa karta a šlo přidat i kartu fio. Není mi ale jasné, kde je ta prvně nahraná karta od equabank? V nastavení google přístupném třeba přes pc je totiž v google pay jen ta jedna equa bank karta. Peněženka je nějak mimo? Dá se ta equa karta z "první peněženky" odebrat? Funguje pak "peněženka" pouze po zapnutí nfc a nebo se musí vyloženě "peněženka" vyvolat jako aplikace?
toto je peněženka, kde mam karty
Screenshot_20230320_092226_Google Play services.jpg

tohle je veškeré nastavení dostupné v telefonu.
Screenshot_20230320_092153_Settings.jpg
karf
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 20. 3. 2023 12:13

V Google Pay/Penezence muzes mit vic karet, jedna z nich je vychozi. A bud zaplatis bez spusteni aplikace Penezenka tou vychozi kartou, nebo spustis Penezenku, tam si vyberes kartu (posunutim doprava nebo doleva) a po prilozeni mobilu k terminalu zaplatis tou vybranou kartou.

Ty v Penezence nevidis obe?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2023 15:20

Googlepay v PC není to samé jako aplikace Peněženka v mobilu.
Peněženka slouží na platby přes NFC .
Googlepay použiješ na internetové platby abys nemusel pokaždé vypisovat údaje platební karty .
Databáze nemusí být shodné.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ffff 20. 3. 2023 18:45

Obrázek

Podle toho obrázku bych tipoval, že tam má minimálně 3 karty, alespoň podle těch 4 teček pod obrázkem karty. Další kartu zobrazí posunem té zobrazené doleva.

Jinak doporučuji nepřidávat tam karty přes aplikace bank, ale přímo přes GooglePay, protože karty přidané do GP přes aplikace bank mají pak v GP často dost omezené neplnohodnotné platební funkce.
ffff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 20. 3. 2023 18:51

Taky mě to napadlo, podle těch teček, že tam nebude jen jedna karta.
Možná 4 karty?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod ffff 20. 3. 2023 18:54

Tipoval bych 3 uložené karty + volba pro přidání další karty. I okraj druhé karty je na obrázku zobrazen.
ffff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 3. 2023 18:59

Poslední tečka je volba pro úpravu pořadí karet. Já jich tam mám 12. :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lada t5 20. 3. 2023 19:02

Máte pravdu, má tam 3 karty, čtvrtá tečka už neznamená kartu.
Špatně jsem to spočítal, počty do 4 mi dělají potíže. ;-)
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod karf 21. 3. 2023 15:03

zivan píše:V Google Pay/Penezence muzes mit vic karet, jedna z nich je vychozi. A bud zaplatis bez spusteni aplikace Penezenka tou vychozi kartou, nebo spustis Penezenku, tam si vyberes kartu (posunutim doprava nebo doleva) a po prilozeni mobilu k terminalu zaplatis tou vybranou kartou.

Ty v Penezence nevidis obe?

Aha. Mně zmátlo, že placení fungovalo aniž bych instaloval aplikaci peněženka. Pravděpodobně byla v mobilu predinstalovaná.
Funguje to tedy správně. Platit lze kartou po aktivaci nfc, v peněžence lze vybrat výchozí kartu.
A ano, mám tam 3 karty a 4. tečka je pro přidání.
karf
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 21. 3. 2023 20:28

Takže je vše OK.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků