Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tubík 2. 10. 2022 13:20

Tenhle Hauafan byl neofiko, a byl založen poté, co se Původní Huafan sloučil do Comunity Huawei. Asi se jej nevyplatilo udržovat, už proto, že koupené Huawei telefony, nelze jednoduše používat s GMS. Za původním stál Josef Cmár, tan taky moderuje Comunity Huawei
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod davos8000 2. 10. 2022 15:34

Tak konec fora, už se to nerozjede
Samsung Galaxy S23 Ultra 12 GB / 512 GB Phantom Black
TV Sony XR-48A90K
davos8000
Junior

Odeslat příspěvekod tomasnikl 3. 10. 2022 15:10

tomasnikl píše:Ahoj,

obracim se na vas s dotazem. Mam Huawei P30 PRO (stari 2 roky a par mesicu) a behem noci se mi telefon vypnul a rano nesel zapnout. Nefunguje ani hard reset a zadne jine navody na internetu. Telefon pres noc nebyl na nabijecce a vecer mel jeste cca 80% baterie, takze rano by mel mit min. 60%. Byli jsme na dovolene v Egypte, takze data byla vypnuta a na WiFi take pripojen nebyl od odletu z CR aby se tam spustila nejaka aktualizace. Vodu v telefonu take vylucuji (mel uz pul roku popraskany display, tak jsem na jakoukoliv vodu byl velmi opatrny). Displayem to nejspis nebude, zkousel jsem na telefon rano volat/poslat whatsapp zpravu a zprava se tvari jako nedorucena a taktez hovor nevyzvani. Dalsi vec, ktere jsem si vsimnul je ta, ze pri pripojeni na nabijecku se nejspise telefon nenabiji (nezahriva se) a pri pripojeni na powerbanku dioda nabijeni na powerbance zhasne, coz moji domenku jen potvrzuje.

Telefon jsem dal do mistniho servisu v CR, zkusili vymenit baterii ale nepomohlo to (coz jsem si myslel). Napada nekoho cim by to mohlo byt/co zkusit vymenit? Pripadne doporucite nejaky servis, kde by to byli i schopni nejak premerit, zda neodeslo neco na desce a ne jen slepe vymenovat komponenty? Jde mi prevazne o nejake fotky z dovolene, ktere nejsou zalohovane a par dalsich dat z telefonu. takze je pro me i dulezite to, aby servis telefon slepe neresetoval do tovarniho nastaveni.

Dekuju za tipy, T.


tak uz mam vyjadreni servisu. Dle jejich diagnostiky jde o:
vadné SMD součástky a vadné napájecí čipy - zkrat na hlavní napájecí větvi

a cena opravy bez mala 6000Kc. To mi prijde celkem dost, takze se telefonu asi vzdam.
tomasnikl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oli99 27. 11. 2022 22:10

Mám tento telefon ale prohlížím po novém. Má někdo další řadu huawei? Jak tam chybí Google? Vím, že existují programy na tyhle věci ale zajímal by mě názor někoho kdo s tím má zkušenost jestli má dál cenu vůbec uvažovat o huawei
oli99
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 28. 11. 2022 06:27

Uprimne pri tech cenach a chybejici podpore GMS spis ne. P40Pro 17K, P50Pro 20K o Mate 50 Pro ani nemluvim...kdybych koukal jen na fotaky tak je za ty prachy konkurence jen Pixel 6/7 Pro ale telefon beru jako celek a na reseni HMS nemam cas
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 2. 2023 12:00

Huawei P30 Pro obdržel novou aktualizaci: Prosincové bezpečnostní záplaty. aktualizace má 228mb
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamjeř 3. 7. 2023 10:08

jak je to s podporou u tohoto 4 roky starýho telefonu ? pořád chodí aktualizace ?
adamjeř
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 3. 7. 2023 12:31

To adamjeř: neber mojí odpověď jako rýpání, ale jsi ve fóru věnovaném konkrétnímu modelu telefonu, tak si stačí pročíst vše zpětně a hned víš na čem jsi...
EMUI 12 je založeno na Androidu 10, občas přijde nějaká bezpečnostní záplata, ale již je to oficiálně nepodporovaný přístroj. Za mě funkčnost naprosto v pohodě!
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamjeř 3. 7. 2023 12:51

vím kde jsem, jde mi o to, jestli se 4 roky starý mobil, který leží někde ve skladu a čeká až se prodá, je nejaktuálnější, nebo má stále tu "původní" verzi a teprve po spuštění si začne stahovat updaty a záplaty který vyšly během tý doby
adamjeř
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 7. 2023 13:13

i nový a podporovaný model si sosne updaty, tady to nebude jinak
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamjeř 4. 7. 2023 19:12

a ta bezdratova nabijecka se musi dokoupit taky specialni nebo je to jedno ?
adamjeř
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 5. 7. 2023 11:38

Bezdrátové nabíjení u P30 Pro je standardní Qi.
Pokud nějaký obchodník nabízí nepoužitou P30/P30 Pro, tak to *****í průserem - pokud bude opravdu nepoužitý: nejlépe se to pozná na originálním/nepoužitém, nerozdělaném balení, tak bude baterie zralá na výměnu, nebo spíš půjde o běžně používaný telefon který dostal nový kryt (nejlépe pak ověřit přes aplikaci My Huawei, kde se dá zjistit od kdy běží záruka, protože telefon se při prvním zapnutí nahlásí na servery výrobce).
Update je ideální stahovat se SIM kartou operátora kterého budeš primárně používat, protože se tam dost často dohraje i konfigurace pro VoLTE, net a MMS. Počítej, že pokud telefon někde dlouho ležel, tak se ti aktualizace budou stahovat postupně, bohužel žádný výrobce s Androidem neumí rovnou nahrát/nabídnout poslední verzi firmwaru (u některých to lze přes obslužný program pro PC). Po stažení a instalaci poslední verze FW je ideální obnovit mobil do továrního nastavení a teprve potom si tam dát vlastní data.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamjeř 5. 7. 2023 19:45

adamjeř
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 5. 7. 2023 20:18

Nevím, neznám tenhle e-shop, každopádně dát takovej ranec za konstrukčně 4 roky starý mobil - reálně vyrobený cca. před 3 roky je asi trochu mimo moje chápání. Ale jsou to tvoje prachy...
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 7. 2023 14:20

Tak mi konečně u Kaktusu zavedli VoLTE a VoWifi. Raději jsem napsal na podporu, abych měl jistotu, že je obojí aktivní ale zarazil mě jiný problém - v nastavení není žádný přepínač ani pro jednu z těch funkcí. Internet mi potvrdil, že nejsem paranoidní a občas v P30 Pro ten vypínač bývá.

Jak jste na tom vy? Zvlášť u T-Mobile. Máte tam vypínače? A pokud ne, je minimálně VoLTE aktivní? (u VoWifi jsem pesimista).

Díky. A jasně, že to sám vyzkouším (zdali je VoLTE aktivní), jen do soboty nebude prostor pro pořádný test a jsem zvědavý.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků