Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dwxx 7. 12. 2022 21:06

Asi jako tohle?
CosiOdvedle píše:Nicméně už jsem dostal radu od Kaktusí podpory, že i přes zavádějící informaci z jejich stránek o...

Nemůžeš prostě napsat "Ne, nemám" a odpustit si tyhle zbytečný kecy? Děkuji, že jsi mi neodpověděl...

Btw vidím, že v tématu o retencích Tmobile meleš taky nesmysly, takže mi už ani odpovídat nemusíš. Děkuji
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod oldschooltrancer- 7. 12. 2022 21:24

technikus píše:Mně se zobrazuje "T-Mobile CZ (KAKTUS)", pokud to má tedy někdo krátké nebo text neroluje, může skutečně vidět zrovna jen ten T-Mobile


Ne, ono to ukazovalo jen T-Mobile CZ (celý se to na display nevešlo) a posunulo se to ke konci názvu.
Buď jedno, nebo druhý, tedy alespoň v mým případě.
oldschooltrancer-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milbust 7. 12. 2022 22:09

dwxx píše:Asi jako tohle?
CosiOdvedle píše:Nicméně už jsem dostal radu od Kaktusí podpory, že i přes zavádějící informaci z jejich stránek o...

Nemůžeš prostě napsat "Ne, nemám" a odpustit si tyhle zbytečný kecy? Děkuji, že jsi mi neodpověděl...

Btw vidím, že v tématu o retencích Tmobile meleš taky nesmysly, takže mi už ani odpovídat nemusíš. Děkuji


Tvá citace není úplná. Celé é je to takto:
"Nicméně už jsem dostal radu od Kaktusí podpory, že i přes zavádějící informaci z jejich stránek o přenosu čísla, kde jasně stojí, že pro přenos je zapotřebí mít "novou simku od Kaktusu", tak naštěstí stejný postup platí i pro stávající Kaktus sim, na kterou bylo číslo v minulosti již převáděno."
Tedy ne přenášeno. To je rozdíl. Zavádějící je tedy informace, že "musí mít novou SIM". Jde přenést na jakoukoliv SIM s kaktusím číslem. Ale zda lze přenést i na SIM kde už bylo jednou číslo přenášeno (Je na ní tedy číslo jiného operátora), to si myslím, že ne. Ale vyzkoušeno to nemám. Kdysi mi jeden známý říkal, že kvůli něčemu podobnému nakonec přišel o číslo. Takže bych ani nikomu nedoporučoval to zkoušet (pokud mu tedy na čísle záleží).
Naposledy upravil milbust dne 7. 12. 2022 22:22, celkově upraveno 1
milbust
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 7. 12. 2022 22:21

Elnc píše:přímo oficiální sdělení T-Mobile na jejich webu

To je vec jedna, druha je jeho vyklad a moznosti zadani v systemu.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomus 7. 12. 2022 22:58

kolous0070 píše:V historii diskuze jsem k tomu nic nenašel, nicméně, pod jakým názvem sítě se vám hlasí eSIM v iPhonu? Kaktus mi potvrdil, že s tím mají problémy a svádí to na Apple. Faktem je, že v mém okolí je 6 eSIM, dvě se hlásí jako KAKTUS a 4 jako T-Mobile. Dokonce se mi v iPhone jako T-Mobile hlásí i nově aktivovaná plastová SIM. Nemá to na nic vliv, jen pro zajímavost.

KAKTUS-T-Mobile, aspon tedy nekdy v lete jeste, resil jsem to v minulosti i s technickou podporou, ale bezvysledne.
Ted uz to nemam moznost zkotrolovat, protoze jsem tu eSIM kartu odepsal, nejde me znovu nacist do telelefonu po te co jsem ji z nej vymazal a podpora to nebyla schopna vyresit a karta mezitim propadla, ale byl na ni jen drobny kredit a nepouzival jsem ji temer, takze je to fuk.

-- 7. 12. 2022 23:00 --

JayDeeSq píše:volte podle mě nejede čistě záměrně, jinak k tomu není důvod to takto oddalovat

Take myslim, technicky to nebude zadny problem, ale Kaktus je proste levny virtual, takze tam nechteji davat pokrocile funkce.

-- 7. 12. 2022 23:02 --

Btw: ted maji nejakou nocni technickou odstavku, jsem zvedav co bude zitra..
tomus
Junior

Odeslat příspěvekod brumak 8. 12. 2022 00:44

Ty "odstávky" mají každou druhou noc, takže zítra bude stejnej prd jako včera a dneska :-)
U mě aktuálně v jednom tel. "T-mobile CZ (KAKTUS)", v druhém jen "T-mobile CZ"
brumak
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 8. 12. 2022 01:14

Neni to tim, ze je nazev prilis dlouhy a jeden mobil ukazuje jen cast? Mne skroluje nazev: mtecko - T-Mobile CZ - KAKTUS. Mam tedy android mobil a druha sim je esim.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 8. 12. 2022 07:16

Podle zákona o elektronických komunikacích má operátor má na zrušení tarifu nebo jeho změnu právo. Možnost takové změny a její rozsah musí být ve smlouvě sjednány. Zákazník má oproti tomu právo změnu neakceptovat a bezplatně vypovědět závazek ze smlouvy.

„Pokud dochází k převodu na nový tarif, měl by odpovídat potřebám zákazníka, buď těm skutečným, jakými je např. čerpání dat nebo minut volání, nebo tarifu, který měl dříve,“ podotýká ředitelka dTestu Eduarda Hekšová a dodává: „Není možné spotřebitele převést na tarif, který by byl dražší, byť s neomezenými daty, když je zákazník třeba vůbec nevyužívá a telefon má pouze na volání, pokud je v nabídce tarif tomuto zákazníkovi bližší.“

Operátor musí splnit i některé další podmínky. „Musí v textové podobě jasným a srozumitelným způsobem informovat účastníka o veškerých změnách smluvních podmínek nejpozději jeden měsíc před nabytím účinnosti změny smlouvy,“ říká Tereza Meravá z Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

Jednoduše řečeno, písemně musíte obdržet veškeré informace o datu změny, novém tarifu a jeho ceně. Zároveň vás poskytovatel služby musí informovat o vašem právu bezplatně smlouvu vypovědět. Jestliže svou informační povinnost nesplní, pak je jakákoli ohlášení změna neúčinná.

Zdroj: https://www.idnes.cz/finance/financni-r ... viteze_frp
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dwxx 8. 12. 2022 07:40

milbust píše:Tvá citace není úplná...

Ano, to bylo jen jako odpověď pro encl, že když je to napsáno na webu, tak to nemusí být zaručeně přesně tak. Jak jsem psal, kdysi jsem to zkoušel a mám POCIT, že to prošlo. Ale už si to úplně přesně nevybavuji a proto se ptám, jestli má někdo reálnou zkušenost, jestli to jde nebo ne. Nic víc, nic míň...
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 8. 12. 2022 08:00

Osobní zkušenost s přenosem už přenesené SIM nemám nicméně v minulosti tu víc lidí potvrzovalo že to jde. Jestli je to chyba nebo vlastnost to se u Kaktusu těžko pozná. I tenkrát se řešilo že je to v rozporu s podmínkami na webu. Je fakt že Kaktus je s různými přenosy a převody dost benevolentní oproti ostatním opům. Aspoň nemusí člověk furt objednávat nové SIMky.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ze.us 8. 12. 2022 09:26

Btw: ted maji nejakou nocni technickou odstavku, jsem zvedav co bude zitra..

A kdy si myslis, ze bali prekvapeni do adventniho kalendare?!
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Elnc 8. 12. 2022 09:28

ze.us píše:
Elnc píše:přímo oficiální sdělení T-Mobile na jejich webu

To je vec jedna, druha je jeho vyklad a moznosti zadani v systemu.

V tomto případě je výklad naprosto jasný, a že se někomu nelíbí a chce, aby tomu bylo jinak, na tom už nic nemění. I když popravdě - bráno selskou logikou - také nechápu, proč nejde přenášet číslo na SIM, kam už jednou přeneseno bylo. Technicky to problém zcela jistě není.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 12. 2022 10:12

mohu poprosit o jednoduchý návod jak přeposlat zbylý "nebonusový" kredit na jiné kaktus číslo?
Přecházím k jinému OP a nechce se mi to nechat propadnout.
Předem díky za informaci...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 12. 2022 10:16

v aplikaci Kaktus vlevo v menu kliknout na ,,Poslat kredit'' a hlavně nesplést telefonní číslo
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 8. 12. 2022 10:58

foto1977 píše:mohu poprosit o jednoduchý návod jak přeposlat zbylý "nebonusový" kredit na jiné kaktus číslo?
Přecházím k jinému OP a nechce se mi to nechat propadnout.
Předem díky za informaci...

Zbylý kredit je možné si nechat vrátit.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků