Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 24. 3. 2023 18:08

Což je samozřejmě „blbost“ zcela jiného kalibru, než tady předvedl Anonym. A zjevně i Tvůj přístup k tomu byl zcela odlišný.

Ještě bych to upravil, ve Tvém případě nejde o blbost, ale o neznalost nějaké zcela minoritní funkcionality systému, o které nešlo spravedlivě předpokládat, že ji budeš znát, takže logicky, protože je to normální slušná firma, tak Ti to kompenzovali. Stačilo být normálně slušný a nenadávat jim, ani nebylo potřeba si sypat popel na hlavu. Také se mi jednou něco podobného stalo, šlo o nějakou bizarní kombinaci převádění kreditu a dobíjení, kdy se mi až teprve dobitím automaticky aktivoval nějaký balíček, který už byl dávnou vypnutý, a taky mi to obratem kompenzovali.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod EvzenP 24. 3. 2023 19:49

Nick Cave píše:cooltour
zmírni, lépe řečeno vynech své projevy na fóru s napadáním ostatních diskutujících, tak aby nebylo nutné později vše řešit jiným způsobem

To ses hodne spletl...
Cooltour se SLUSNE zeptal a vsem odpovidal slusne.
Jako hovado se projevil jenom Malek s kecama o "dání po čuni" apod. (poprve hned tady: viewtopic.php?p=13451899#p13451899)
EvzenP
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 3. 2023 19:57

Evžene, věř tomu, nespletl, jelikož dávno předtím, než si sem přišel byly závadné příspěvky buď odstraněny nebo alespoň upraveny tak, aby alespoň odpovídaly pravidlům
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 3. 2023 20:15

cooltour píše:@wit.cz Nikdo nic nesporil, na materske a pripadne praci z domu na wifi a navic prevazujici komunikaci via WhatsApp (tj data se neodecitala) se logicky data nahromadila
.

Vědět, že budu doma s dítětem nebo věčně na wifi a komunikovat přes whatsapp, tak si včas snížím balíček a nepřeplácím každej měsíc s tím vyšším. Vždyť těch 80 GB naspořených dat bylo za kolik měsíců? Resp. kolik měsíců mohl být placen nižší balíček? Fakt té motivaci platit za něco do zásoby, co nakonec vlastní vinou propadne, nerozumím.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 24. 3. 2023 20:27

Tak ono je to pro každého většinou dilema, když má člověk třeba za rok naspořeno 30GB, tak jestli má přejít na nižší datový balíček a o naspořená data přijít, nebo si dál platit stejný balíček a data spořit i nadále pro "strýčka příhodu".
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 24. 3. 2023 20:33

Přesně tak nehledě na "nabídku" kterou se snaží Kaktus minimálně prezentovat a to je možnost přejít při rušení balíčku Kaktusem i s nasyslenými daty na nižší, což za jiných okolností nelze.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 25. 3. 2023 00:57

Přátelé, držme se prosím tématu bez osobních invektiv. Díky za všechny.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 25. 3. 2023 12:10

Převedl jsem si ke Kaktusu číslo od T-Mobilu. Vše mi funguje, ale nedojdou ode mne odesílané SMS na anglické mobilní číslo (ať se zrovna nachází v Anglii, či v Čechách; příjem z tohoto čísla funguje). Kredit mám dostatečný, normální (ne žádný bonusový).

Kde může být problém? Nemáte někdo zkušenost?

Karta je v dualsim telefonu Nokia 3310 na pozici původní T-Mobile karty, z O2 karty SMS na uvedené anglické číslo normálně chodí, z Kaktusu v ČR SMS chodí na všechny sítě, a obráceně.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod polda 25. 3. 2023 13:00

Zkusit zavolat na anglické číslo.
Zřejmě vypnut roaming?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 25. 3. 2023 13:28

@polda: To s tím vypnutým roamingem je blbost, zprávy odesílá z ČR do UK, nikoliv obráceně.

@Nagant: Cena za SMS odeslanou na to anglické číslo se ti normálně naúčtuje (sníží se ti kredit)?
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 25. 3. 2023 15:40

Zavolat na to číslo jde. Kredit za SMS to odečítá. Ještě mne napadá, nechat si poslat nějakou konfigurační SMS?
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 25. 3. 2023 15:52

Zkus. Na Androidu to mám já takto. Na Nokii to bude jinak, ale snad podobně...

Aplikace zprávy -> symbol panáčka nahoře -> Nastavení aplikace Zprávy -> Rozšířená nastavení -> SMSC.

Já tam mám: "+420603052000",145

-
Jestli ale zprávy odcházejí a kredit se odečítá, mohla by být nastavená nějaká blokace i na telefonu příjemce. Konfigurační SMS jsou, ale jen na internet a MMS.

Ještě se podívej zde. Strana 3.
Kód: Vybrat vše
https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Nokia_3310_(2017)_popis_nastaveni.pdf
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 3. 2023 16:12

Nagant píše:Zavolat na to číslo jde. Kredit za SMS to odečítá. Ještě mne napadá, nechat si poslat nějakou konfigurační SMS?

kdyby jsi to přes víkend nevyřešil, tak v pracovní dny jsou na FB 10-22h oni se podívají do systému, kde je chyba
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 25. 3. 2023 16:12

@Nagant: Máš v telefonu zapnuté potvrzení o doručení zpráv, chodí ti doručenky? Jaký stav se ti zobrazuje u té zprávy (odesláno, doručeno)? Můžeš případně zkusit dát tu SIM kartu Kaktus do jiného telefonu a SMS zprávu odeslat z něj?
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 25. 3. 2023 17:41

Potvrzení jsem zapnul, dostávám potvrzení Doručeno.

Do jiného telefonu můžu zkusit až po víkendu.
Nagant
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků