Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ipanema 29. 5. 2023 08:10

Nemá. Píše, že to jsou SIM zdarma. To se posílám obyčejnou poštou. Nemyslím si, že by to podpora odeslala znovu a poslala tak 4 SIM na 1 adresu v 1 měsíci. Ale zkusit se to může. Objednal bych si to spíš znovu a sám na rodiče, kamarádku atp. Bude to jednodušší.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stěrače na ponorku 29. 5. 2023 10:43

Zdravím, momentálně platím za neomezený volání/sms + 5GB měsíčně 500, tj. 6k ročně.
Protože to ale kromě dat skoro nevyužívám (jestli provolám těch 100 minut některý měsíce, je to moc), přemýšlím že bych to zkrouhnul a přešel ke kaktusu na to neřešto 300.

Mám na vás pár otázek:
1) Dá se s využitím těch dobíječek prakticky dostat na míň než těch 3600 ročně, aby tam byla i nějaká rozumná úspora? (trochu jsem na to koukal, ale myslím že tam byly i nějaký platnosti/expirace kreditu a podobný vyfikundace...)
2) Omezuje ten "paušál" volání na nějaký čísla? Momentálně mám nějakou "firemní" neveřejnou věc od vodafonu, a nemůžu volat na slovenský čísla, na čísla začínající třeba 954 a podobný "speciální", a sere mě to, protože na to vždycky narazím, když zrovna něco potřebuju vyřešit a nemůžu)
3) Koukám že tam mají "11GB pro datování v EU roamingu" - to znamená, že v zahraničí máte víc dat než doma? wtf? Nebo ten catch je, že po 11GB vám to stopnou a nejede to ani 2Mbps? Nebo pak začnou účtovat ty příšerný ceny jako 1kč za MB?
4) Když budu v zóně 2/3 a třeba zapomenu vypnout data, tak mi to jenom sežere zbývající kredit, a nenaskáčou tam žádný šílený dluhy, je tak?
5) Nějaký další problémy, něco na co jste narazili a měl bych vědět?

Díky moc!
Stěrače na ponorku
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 29. 5. 2023 10:59

1) Ano, dá. Jen jednorázově na začátku. Dobiješ SIM za 0,- v dobíječčce, pak na tu SIM převedeš svoje číslo od konkurence, pak zase dobiješ v další dobíječčce. Pak si teprve změníš tarif na Neřešto. Zbytek jistě už znáš. Po změně na Neřešto, se dobíječky už neuplatňují na základní služby balíčků. Pouze na ty služby nad rámec. Což pro tebe bude asi k ničemu.
2) Ne, neomezuje. Pouze co jde, tak zablokovat Audiotext.
3) https://www.mujkaktus.cz/roaming
Zde je vše o Roamingu a píše se tam i to, co se stane když vyčerpáš 11 GB. Data se sčítají, takže 1. měsíc je to stejně jako v ČR. od dalšího měsíce jre to těch maximálních 11 GB, i kdyby jsi měl nastřádáno na SIMce 33 GB.
4) Tohle mají všechny předplacenky stejný. Sežere ti to kredit do nuly asi do první půlhodiny. Pak už nepůjde datovat.
5) Ne. Když se ti to nebude líbit, tak se dá zase odejít jinam nebo si to změnit na klasický předplacený kredit.
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stěrače na ponorku 29. 5. 2023 11:10

Aha, to je škoda, trošku jsem doufal, že to půjde uplatnit i na to Neřešto.
Pak jsem tu ještě prolítl pár stránek zpět a četl něco o nějaké Triple sim, šlo by to nějak srazit s využitím tohohle, nebo nějaké speciální staré sim třeba z bazoše?
Stěrače na ponorku
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 29. 5. 2023 11:21

To je ta SIM za 0,- Jen ji nabiješ v té dobíječce podle 1) ode mě v příspěvku. Bude ti stačit návod na str. 595 nebo ti to mám napsat nějak jinak?
Můj mobil: OnePlus 11
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 29. 5. 2023 11:47

NEŘEŠTO JEDE Z PLATEBNÍ KARTY=ŽÁDNÁ DOBÍJEČKA. Tou lze jen nahnat kredit nad rámec balíčků Neřešto = mezinárodní hovory a SMS, volání na speciální čísla, MMS, minuty/SMS nad rámec 100 jednotek syslených každý měsíc případně roaming mimo EU. V ČR má Neřešto 2Mbit neomezenku v EU roamingu má ten datový limit. Zkus mi ukázat CZ tarif ať už paušál nebo předplacenku která nemá limit dat v EU roamingu...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 29. 5. 2023 12:01

Stěrače na ponorku píše:2) Omezuje ten "paušál" volání na nějaký čísla? Momentálně mám nějakou "firemní" neveřejnou věc od vodafonu, a nemůžu volat na slovenský čísla, na čísla začínající třeba 954 a podobný "speciální", a sere mě to, protože na to vždycky narazím, když zrovna něco potřebuju vyřešit a nemůžu)

Pro volání a zasílání SMS do zahraničí a na speciální čísla musíš mít dobitý kredit nad rámec měsíčního paušálu 300Kč, který se strhává z platební karty. Volné jednotky z balíčku 100 minut a 100 SMS na takové hovory a zprávy nelze použít.
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stěrače na ponorku 29. 5. 2023 12:07

Návod na 595 stačí.
Díky všem za info!
Stěrače na ponorku
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 29. 5. 2023 18:50

mě teda na nějaký 954 nebo 974 volat z kaktusu nelze, sem musel oživit voip
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sirThommas 31. 5. 2023 18:48

Oni pustili VoWIFI? Teď mi telefon hlásí, že to jede....
sirThommas
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 31. 5. 2023 21:49

Původně tvrdili, že jen VoLTE. Bylo by mi divné, kdyby VoWiFi vynechali. Takže jestli jede, tak paráda! :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EvzenP 31. 5. 2023 22:13

Eeee, to uz to pustili vsem, nebo se bavite porad jen o te skupine vyvolenych, kteri se prihlasili na testovani?

Ja jen, ze na svem Huawei Mate 20 X 4G s HarmonyOS 3 nevidim ani VoLTE...
Pritom firemni SIM od T-Mobile v druhem slotu mi v nastaveni moznost VoLTE nabizi a mam ji zapnutou.
EvzenP
Junior

Odeslat příspěvekod sirThommas 1. 6. 2023 05:50

Asi pouze vyvolených. Jsem součástí testovací skupiny. A ikona VoLTE se mi nezobrazuje, ale funguje to
sirThommas
Junior

Odeslat příspěvekod Modrooky Miki 1. 6. 2023 08:03

Tak nevim jestli jsem mezi vyvolenymi, ale pred 10 dny jsem prenesl jedno cislo ke Kaktusu, a moznost VoLTE i VoWiFi mohu na telefonu zapnout, resp. VoLTE jsem mel automaticky zapnutou, a VoWiFi jsem musel povolit…. To asi vypada, ze uz je to dostupne vsem :-)
Modrooky Miki
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 6. 2023 10:11

Nebo možná spíše to všem po přenosu k nim už uměle nevypínají.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků