Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod technikus 10. 6. 2023 08:53

Já jsem neviděl jediný příspěvek, že by měl někdo včera problém s placením. Naopak to prošlo nějak hladce
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 10. 6. 2023 09:26

Platební brány včera blbly. Platili jsme v restauraci oběd (terminál ČS), platba prošla až na potřetí, ale v bance vtipně odečteny i ty dvě zamítnuté platby. Banka sdělila, že se systém potýká s problémy a že v tom nejsme sami.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod technikus 10. 6. 2023 09:37

Mohlo být, ale jistě měli informaci z průběhu dne a zkušenosti od dobíjejících (Kaktus/T-Mobile) a tak si mohli dát po obědě meeting, kde by padlo to, že dneska tu Dobíječku radši nedáme.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 10. 6. 2023 10:14

Mám objednanou tu 100GB edici od TM, ale možná ji nakonec nepoužiju. Za pár měsíců jsem si z 10GB dat našetřil asi 20. Nárazově se data hodí, ale celoročně asi ne. A kdyby, karta se dá aktivovat vždy. A do července se dá aktivovat bonus za dobíjení.
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 10. 6. 2023 12:09

poslední dobou, cca od dob testu volte, mám strašné problém v hovorem, protistrana si stěžuje, že mě chvílemi vůbec neslyší a to i na místech, kde by měl být dobrý signál, ale na mobilu to skáče často místo do edge dokonce do gprs a mám sotva jednu čárku, či dokonce žádnou, někdy se mi odchozí hovor ani nespojí, u lte signálu nemám žádné problémy, vždy plný, rychlost dostatečná bez výpadků, už jsem kvůli tomu rozchodil i voip v mobilu, protože normální hovor se téměř nedá používat. Nepozoruje někdo takové problémy? Bohužel to není jen jedno místo, ale v rámci okresu, tak jestli to blbne můj mobil, nebo něco t-m rozvrtal v síti. Do testu jsem se bohužel nezapojil, což mě teď o to více mrzí.
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 10. 6. 2023 12:17

Mám to úplně stejně. Ve VoLTE testu nejsem. Častokrát jsem jen na 2G. Právě od "spuštění" VoLTE. Sníženou kvalitu hovorů ale nezaznamenávám.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 10. 6. 2023 16:23

na gprs to skáče jen během hovoru, jinak drží lte řekl bych ve 100% případů, ale dříve jsem měl při hovoru vždy edge a "stupnice" signálu byla většinou plná, tak teď mám edge či časteji jen gprs a téměř bez signálu, což se pak následně odráží na té kvalitě hovoru
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipanema 10. 6. 2023 16:29

Já při hovoru nemám internet. Ani GPRS a ani 4G. Když nemáš VoLTE, tak nevím kde se ti při hovoru bere jakákoliv generace internetu... Já budu teda asi jiný případ, než jsi popsal dřív v příspěvku.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Da Gony 10. 6. 2023 16:54

Zřejmě nějaké jasnovidectví, cíleně jsem si řekl, že si dobíjet nebudu.

jenula33 píše:Mám to taky tak, každý měsíc mi přibude 2 až 3 GB. Takže pro mě 10 GB za 125 Kč nejlepší řešení.


A co je zač těch 10GB za 125? To je už po vydělení dvěmaza dobíječku nebo co? Ale ani to by nesedělo, 10GB je ta 350

Neřešto 300/400 (6/16GB), balíčky 1 2 6 10 : 100 150 250 350 ....
..... A nikde nevidím tam 10GB za 250(125)


K VoLTE. Po původním trápení než se mi to vůbec zprovoznilo a jednomu následujícím dnu problému s nemožností se mi dovolat(Obsazeno) vše šlape jak víno a mám režim sítě pouze LTE, není důvod používat 2G.


úvahy k VoLTE:

Pokud ti to padá během hovoru do 2G, pak asi z nějakého důvodu nemáš nastaven režim sítě pouze LTE. A dochází k (asi i během hoovoru) k tomu energeticky a prodlevově náročnému CS switchi (LTE←″″→2F) Pak ale VoLTE stejně nepotřebuješ.

Pokud ti během hovoru nejde internet, tak buď nemáš volte a nebo ti to padá na 2G , kde je rychlost internetu taková "jako by nešel inernet" (hlavně když jenízký signaáll)

Nebo moje hypotéza výpadků při hovoru při slabém signálu: u circuit sítí(2G) asi výpadky "nehrozí", jelikož pro hovor je sestaven okruh a pouze budou krátké výpadku, zatímco přes VoIP (hovor přes LTE-paketová síť) najednou prost pakety přestanou chodit oběma směry(?) zřejmě dojde k nějakému timeoutu, ale opravdu do toho nevidím.


VoLTE je právě kvůli tomu, abych mohl mít klid v duši-nastaven typ sítě Pouze LTE.

Pouze LTE bez VoLTE znamená že se s mobilem nezavolám.

Nedává mi smysl mít aktivní VoLTE a typ sítě "automatický"( nazývá se to různě,: Globální, evdo+lte+WCMA případně jiný halda zkratek spojená plusy)
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenula33 10. 6. 2023 17:28

Ze začátku bylo 10 GB v "akci" za 250 Kč. A při nuceném ukončení božího balíčku taky.
jenula33
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 6. 2023 17:36

Ono taky volte funguje jen v případě, že je ho schopna protistrana.

K tomu LTE only, dříve se mi stávalo, že jsem neměl často signál vůbec, i když reálně dostupný byl. Proto jsem pak nastavil v telefonu LTE+ WCDMA (3G, které je u nás už vypnuté), a telefon pak našel všechny BTS a na LTE držel.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 10. 6. 2023 18:13

Taky jsem včera dobil a taky jsem večer reklamoval. Dořešíme to v pondělí. Zdá se, že bonus připíšou. Ale mají toho asi hodně. Odepsali strašně pozdě.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 10. 6. 2023 21:04

neřeším, že nemám internet, řeším, že hovor přes 2G je poslední cca 2týdny nepoužitelný, ale ne vždy, ale těch výpadků je tolik, že to není jen signálem, protože to zlobí i v místě bydliště, kde mám přímý výhled na bts, v testovacím režimu volte nejsem, takže volte mi ani fungovat nemůže, ale 2G najednou přestala být použitelná, dříve to samozřejmě přeplo na mobilu do edge a síla signálu byla "plná", teď mám signál prázdný, skočí do gprs a volat nelze a nebo když volám, tak protistrana mě střídavě neslyší, já slyším vždy dobře. Samozřejmě může problém být telefonem, ale u lte problém není, rozchodil jsem si kvůli tomu odorika a volám z mobilu přes integrovaný voip klient a přes lte a voip to šlape dobře i za jízdy v autě. Takže už každému raději volám zpátky přes odorik.
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 6. 2023 12:37

Zkus požádat podporu, aby jejich kolegové provedli "reset profilu SIM karty".
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 11. 6. 2023 12:51

wit.cz píše:Ono taky volte funguje jen v případě, že je ho schopna protistrana.

K tomu LTE only, dříve se mi stávalo, že jsem neměl často signál vůbec, i když reálně dostupný byl. Proto jsem pak nastavil v telefonu LTE+ WCDMA (3G, které je u nás už vypnuté), a telefon pak našel všechny BTS a na LTE držel.


VoLTE funguje vzdy a je jedno kam volas... max nevyuzijes kvalitu HD Voice, okamzite vytoceni apod.

LTE only + VoLTE nefungovalo v o2 siti dost dlouho... jak je to nyni, nevim.

-- 11. 6. 2023 13:58 --

Da Gony píše:Nedává mi smysl mít aktivní VoLTE a typ sítě "automatický"( nazývá se to různě,: Globální, evdo+lte+WCMA případně jiný halda zkratek spojená plusy)


T-Mobile ma nastesti nastavenu sit dobre, takze zadny zbytecny preskakovani na 2G se nekona (narozdil od o2 pred swapem a u VDF - tam je to zase otazka pokryti...)
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků