Xiaomi 13Pro vestavěná aplikace pro foťák

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TheBaal 28. 5. 2023 14:40

Dobrý den,
chtěl bych se informovat na SW podporu modelu 13Pro, konkrétně co se foťáku týká. Fotím především zvířata, houby, přírodu v noci - kombinace hvězdného nebe a například stromů, fotím i vlaky a lidi fotím minimálně.

Měl jsem Redmi Note 10Pro a na mobil za 130€ to dělalo fotky z režimu noční nebe až neuvěřitelně povedené.
Pak jsem měl Pixel 6Pro a ten šel ještě dál, hvězdy byly i barevně rozlišené což bylo fakt super, ale iritovalo mě, že jsem musel vždy manuálně přepínat blesk, byla tam super ta 4 minuty expozice.

Jelikož jsem měl dobré zkušenosti s mobilem RN 10Pro, tak jsem po uvedení řady 13 a zjištění, že model 13Ultra u nás nepůjde sehnat, koupil model 13Pro, byť nemám rád zahnuté displeje a upřímně jsem čekal něco víc.

Ano fotí hezky, ale ten režim noční obloha je těžce nepovedený a troufám si říct, že výsledky jsou horší než u RN10Pro.
Paradoxně když fotím na automatiku režim noc tzv. z ruky tak je fotka nebe lepší, než když to dám na stativ, pustím režim noční nebe a použiju dálkovou spoušť aby fotka nebyla dotekem rozmáznutá, bohužel stromy apod jsou téměř vždy rozmazané a někde jsou barvy nesmyslně slité.

Zkusil jsem aplikaci G-Cam a i přes její nestabilitu se mnohdy mi povedlo dosáhnout lepších výsledků, ovšem na Pixel 6Pro nemá, hlavně žádná možnost nastavit expozici na déle jak 30 vteřin.

Jistě se jedná o SW problém, protože Pixel má foťák papírově horší, ale výsledek je lepší a proto bych rád nějakou radu, jestli se s tím dá něco dělat, například nějakou plně funkční aplikaci G-Cam, nebo jestli bude lepší když se vrátím k pixelu, nebo jít do samsungu S23U, který v režimu expert RAW má u astrofotky možnost expozice až 10 minut.

Pro porovnání:
Album s fotkami z RN 10Pro https://ibb.co/album/vVvLVp
Album s fotkami z Pixelu 6Pro https://ibb.co/album/b1g3Fj
Album s fotkami z Xiaomi 13Pro https://ibb.co/album/0Ckr7v

Díky za rady
TheBaal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tubík 29. 5. 2023 06:56

Tak všichni víme, že foťáky dnes nefotí, ale počítají.
Za svých časů byl luxusním Huawei P20 - měl jsem ho 4 a 1/2 roku a i tyhle noční fotky byly nádherné, jen nesmí foukat, pak jsou stromy rozmazané kvůli expozičním časům.
Žena má sice Xiaomi 13, ale za horších světelných podmínek je můj stařičký Huawei P20 lepší. Já teď přešel na Asus Zenfone 9 a nebylo ještě mnoho času si vyhrát s nočním focením, můžu zkusit porovnat.
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 29. 5. 2023 20:36

[
Pak jsem měl Pixel 6Pro a ten šel ještě dál, hvězdy byly i barevně rozlišené což bylo fakt super, ale iritovalo mě, že jsem musel vždy manuálně přepínat blesk, byla tam super ta 4 minuty expozice.

Překvapuje mě, co píšeš o blesku, že ho musíš manuálně vypínat. Já třeba blesk mám neustále vypnutý, fotím bez něj. Blesk vypnutý, Noční vidění zapnuté na "auto". Blesk zapínám jen v případě nutnosti, což bylo asi 5x. Jinak fotím vše bez něj.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků