Navigace do snezne rolby

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Maadaf 31. 1. 2010 15:01

Jakou by jste doporucili navigaci do snezne rolby?
Jde o upravu bezeckych trati, ktere casto vedou po rozlehlych loukach bez jedineho orientacniho bodu a je potreba rolbu udrzet jezdit po stale stejnych mistech.
Jako nejelegantnejsi reseni se me jevi ulozit si log z prvniho prujezdu a dalsi prujezdy navigovat podle nej.
Konkretni cenovy limit neni, rekl bych cena primerena. Diky za napady.
Maadaf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 31. 1. 2010 15:29

Nesleduji parametry současných autonavigací, ale pokud je mi známo, tak požadavek na navigaci po "Prošlé stopě" (TracBack) splňují pouze turistické navigace Garmin a kombinovaná Garmin Nuvi 550. Mapu samozřejmě turistickou Topo Czech 3, resp 3PRO.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 1. 2010 16:26

navigace Sygic maji tzv. ofroad rezim. nepouzival jsem to, kamarad mi o tom rikal. pri ofroad ukazuje sipkou k cili. predpokladam u sygicu, ze rucne namlatim prujezdni body dle souradnic gps (ktere vezmu treba z googlemaps) a po tech pak jezdim od bodu k bodu.

garmin take muze byt reseni, jeho detaily neznam. 2. a dalsi jizdu jet po jiz vyjete trase bude velmi pohodlne, nevim zda to G umi. nevim jak toto zvlada sygic.

treba igo8 umi zaznamenat skutecnou trasu a po te se pak rucne okem sam jako ridic navigovat, ale bojim se, zetu prvni od bodu k bodu mimo silnice nejak rozumne nezvladne diky pouze silnicnim mapam. nevim, igo8 (navon) mam, tohle sem nezkousel.

zamer se na garmin s turistickymi a sygic.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 31. 1. 2010 18:36

all in one píše:Nesleduji parametry současných autonavigací, ale pokud je mi známo, tak požadavek na navigaci po "Prošlé stopě" (TracBack) splňují pouze turistické navigace Garmin a kombinovaná Garmin Nuvi 550. Mapu samozřejmě turistickou Topo Czech 3, resp 3PRO.

Aby se audis poučil:
Přílohy
TracBack.jpg
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 1. 2010 18:42

dekuji. stačilo napsat, že "umí" ale neva. předpokládám, že to umí nejen CESTOU ZPĚT, ale i (druhý den) opět tou samou v tom samém směru, v jakém byla vytvořená.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 31. 1. 2010 18:50

Samozřejmě - viz. bod 2 návodu - a vyberu si zda chci jít od startu, nebo od cíle.
Nic ve zlém, obrázek je důkaz na rozdíl od tvrzení.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 1. 2010 19:02

all:
a to umí jen turističtí G, nebo se to dá použít i v autonavigacích společně s turistickou mapu?

jsem jsem chtěl tazateli dát tip, že pokud turustický G bude drahý, at se zaměří na ten Sygic. pokud odpověd na předchozí odstavec zní ANO, muže použít i třeba 255ku za 5kkč, nebo prostě vzít, co je funkčnější k danému učelu (G <> sygic, lepší bude G)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 31. 1. 2010 19:33

100% nevím, ale podle mých znalostí je to výsadou turistických Garminů a, jak jsem napsal, tak by to měla umět 550-ka.
Snad to doplní Romstar.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 31. 1. 2010 22:30

Na této adrese je mapové nakladatelství Fraytag a Berndt, které vydává mapy. Jejich GPS navigace umí jak automobilní, tak turistické mapy. Zkušenost s ní prozatím nemám. http://www.fbnavi.cz/?txtsection=11&PHP ... 9ab8acbcba
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod ananta 1. 2. 2010 10:08

No já mám pocit, že přesně jmenuješ funkcionalitu mnoho let prodávaného a mnou používaného SmartMaps. Na klasické turistické mapě (např. 1:25.000-žádné ee vektory alá Garmin, nějak jsem jim nikdy nepřišel na chuť) aplikace umí nahrávat stopu s GPS (log), ta se při tom zobrazuje na mapě. Kdykoli ji je možné zobrazit z uložených a držet se jí při další cestě. Klasika, SM to umí snad 5 let... Je k tomu potřeba jakékoli obyčejné zařízení PocketPC. Tur mapa potřebné oblasti stojí cca pár stovek, aplikace zdarma. Pořizovací náklady vskutku směšné. Pokud nemáš takřka vše, tam to pak lítá, jako u mně:-)
ananta

Odeslat příspěvekod Romstar 1. 2. 2010 12:18

all in one píše:100% nevím, ale podle mých znalostí je to výsadou turistických Garminů a, jak jsem napsal, tak by to měla umět 550-ka.
Snad to doplní Romstar.


Momentálně to nevím, ale požádal jsem o zjištění.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 2. 2. 2010 16:09

nuvi 550 obsahuje funkci „Track Back“ – navigování zpět po právě prošlé trase. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 2. 2. 2010 20:48

Díky za upřesnění.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod mlaskac 2. 2. 2010 21:45

za 30k se prodává navigace na traktor pole, zvážil bych to. Tuhle funkci má a naviguje i na "řádkování" a tuším má ten diferenční druhej přijímač takže naviguje docela přesně.
mlaskac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maadaf 9. 2. 2010 10:12

Diky za reakce, nicmene jsem docela zmaten. Ma Nuvi 550 navigaci po predem projetem logu? TrackBack je zjevne neco jineho.
Jaka dalsi zarizeni/programy musim mit, aby mohl provozovat on-line sledovani pohybu rolby, jako napr lyzovani Nove Mesto na Morave?
Maadaf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků