Garmin nüvi 760

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 29. 1. 2008 17:02

lamela: a která mapa ?
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamela 29. 1. 2008 18:54

City Navigator Europe NT 2008.
lamela
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 30. 1. 2008 08:45

lamela: jak se můžu nějak rychleji dostat v simulaci až k předmětnému místu aniž bych musel simulovat průjezd celou trasou od jejího počátku ?

jinak zkoušel jsem to aspoň tak že jsem umístil svou pozici do obce Kochánov což je nejblíže k tomu dálničnímu nájezdu a zadal navigovat na Mikulov
a ejhle - ono mě to poslalo na dálnici už o jeden nájezd dříve, konkrétně tady
http://www.mapy.cz/#x=136636144@y=133420064@z=16@mm=F

což je ale pravděpodobně blbě

a už teda vůbec nechápu proč navigace v rámci jedné trasy naplánuje určitý průjezd, ale v rámci jiné trasy chce stejným úsekem projíždět úplně jinak :hm
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamela 30. 1. 2008 09:34

Ano je to toto místo.Jenže to není nájezd.Ten je o kus dál.Při bližším pozorování letecké mapy je přes silnici vidět závora.Naprosto nechápu proč je to v navržené trase správně a při spuštěné navigaci špatně.Simulaci na konkrétní místo provádím naprosto stejně.Na trase si najdu pozici poblíž konkrétního místa.Díky za potvrzení chyby.
lamela
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 30. 1. 2008 18:45

lamela: že to nebudou normální nájezdy jsem si taky všiml, bohužel to ale neví tvůrce map

jinak to že navigace v rámci jedné trasy naplánuje určitý průjezd, ale v rámci jiné trasy chce stejným úsekem projíždět úplně jinak jsem zjistil i jinde, konkrétně úsek Valašské Meziříčí - Vsetín. Běžně naviguje standartní cestou přes Jablůnlu, ale když jsem jednou zkušebně zadal cestu někde z Ostravska na Slovensko, tak mi tentýž úsek vykreslil asi třikrát delší úplně nesmyslnou oklikou. Bohužel jsem si nepoznačil koncové body téhle trasy takže to už asi nenastavím znova. Asi to bude chyba i ve firmware, jinak by to musel plánovat pořád stejně, buď dobře nebo špatně ale pořád stejně.

Je to docela zákeřná chyba, protože navrženou a předem zkontrolovanou trasu tímhle dokáže např. při přepočtu během cesty nesmyslně změnit
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamela 3. 2. 2008 10:27

Po nainstalování Atlasu 10 Čr navi projela dříve uvedený nájezd na D-1 dobře.To k minulým příspěvkům.Další místo,kde si navi vůbec neporadí s průjezdem křižovatky s mapou City navigátor ani Atlas 10 Čr:Křížení silnic č.E 48 - č.27 - č.00611 za obcí Hořovičky,konkrétně směr od Hořoviček z E 48 do 27 a zpět.´Kam vést-Křižovatky-vyhledat vše-zadat čísla silnic.
lamela
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 28. 4. 2008 16:22

Dobrý den vespolek,

uvažuji o tomto PNA - sice mně vyděsila recenze, která popisuje samé chyby, ale asi to nebude až tak zlé...

Ale jeden problém se mi zdá poměrně závažný - absence nabíječky - resp. existence pouze autonabíječky - to abych ji nabil abych se vydal někam do Afriky a zpátky ne? když vyjdu z předpokladu, že obyčejný mobil nebo PDA se dle kapacity baterie nabíjí 2-5 hodin ... tak tolik času v autě denně nestrávím ...
Další možnost je nabíjení přes USB - to se mi jeví také nepraktické ....

Existuje možnost nabíječku (klasicky do zásuvky 220V) někde koupit ... nebo je nějaká jiná alternativa nabíjení, kterou jsem nepochopil...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod ben. 28. 4. 2008 18:53

jako nabíječku můžete použít náhrady na telefony motorola, které mají taky miniusb konektor, nebo cokoliv podobného s mini usb. Normálně to funguje odzkoušeno.
ben.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaKot 28. 4. 2008 21:49

Pro Vahač.X:
Adaptér pro nabíjení ze sítě lze nahradit tímto adaptérem http://www.supermobil.cz/detail-adapter ... pteru.html
a použitím nabíječky do auta, která je součástí základní výbavy.
Já jsem tento adaptér přikoupil k navigaci hned když jsem ji pořizoval - dnes, v Praze. Rozhodoval jsem se mezi TomTom 920, Sony 93 T a Garmin 760, vyhrál Garmin. V navigaci však nemám nahranou mapu Topo Czech 1.2, ani Atlas 10, ale jen City Navigator Europe NT 2008. Podle prodavače lze obě mapy nahrát přes PC. Doufám, že se to podaří a že to je možné.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaKot 29. 4. 2008 20:57

A dnes mně ten adaptér "odešel". Nějaký zkrat, vyhodil zásuvkové jističe v bytě a po jejich nahození adaptér nejede. Stál něco přes 200,- Kč, takže jej asi nemá ani cenu posílat na reklamaci. Budu muset koupit druhý. Jen doufám, že se nepoškodil adaptér na 12V.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod logman 30. 4. 2008 23:43

Nekupujte ho! při zátěži vám odejde znovu! Pokud vysloveně prahnete po AC/DC konvertoru, pak si kupte pořádný adaptér a ne tohle šudlátko, které se po chvíli spálí. A jestlipak za těma vyhozenýma jističema nestojí zrovna tenhle čínskej zázrak...

Můžete zvolit i originál od Garmina, ale stejně si nemyslím, že je to praktičtější než klasický AC/mini USB adaptér - pokud tedy vysloveně netestujete ve velkém. Určitě není dvakrát pohodlné přetahovat kabely z auta domů a naopak. Ale i bez adaptéru se lze obejít. Nepamatuji, kdy jsem nuvi 760 doma k DC připojil.
logman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaKot 1. 5. 2008 11:11

Jističe skutečně vyhodil spálený adaptér, který jsem přikoupil a je to adaptér vyrobený v Číně. Jednoduše shořel. Takže děkuji za radu a sám se k ní připojuji, tento adaptér po velmi rychlé zkušenosti (byl zapnutý cca 3 hodiny a shořel) jednoznačně NEKUPOVAT. Omlouvám se, že jsem dal unáhlenou radu, bez předchozí zkušenosti s konkrétním adaptérem. Netušil jsem, že to bude takový šmejd.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andilek1 2. 5. 2008 14:55

Já mám 660 cca 3 měsíce a nabíječku do sítě která je v základním balení jsem ještě nepoužil - vždy se stačí dobít v autě při jizdě.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 16. 5. 2008 07:02

Včera jsem u prodejce (autorizovaný...) okukoval Nuvi 760 ... a dostala se mi při tom informace, že při registraci na webu Garminu se někam zapisuje nějaké "ID počítače" - hned jsem se ptal a co když vyměním PC??? Odpověď, že "podpora" garminu to na základě e-mailu zařídí...

Tak a tomu nerozumím - to opravdu mohu používat pouze 1 PC? (mám PC v práci, doma....), přijde mi to jako významné omezení, o kterém se člověk nikde nedočte. Nemáte prosím bližší informace? A týká se to jen Garmina, nebo je to obecné i pro další navigace?
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 5. 2008 08:25

O tom nic nevím, a přijde mi to nesmyslné. Jediné, co se u Garminu páruje, je ID navigačního přístroje a ID mapy. S počítačem podle mě nic svázáno není.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků