Pixel 7 Pro vs Vivo X80 Pro - negativní zkušenosti?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 2. 2023 02:54

Zdravím jako velmi spokojený majitel Huawei P30 Pro a doufám, že tak bude i nadále. Ale stát se může cokoli a tak už dopředu přemýšlím nad možnou náhradou. Chci plně vybavený telefon (IP68, různé nezbytnosti, dobrá čtečka otisků) se skvělým fotoaparátem (tele, silný DR, skvělý noční režim...obojí klidně i na úkor věrných barev) na který bude spoleh. Představu o kvalitě foťáků mám, Huawei mi celkově vyhovuje, ale chybějící google služby jsou pro mě problém a co do kvality fotek se mu nejvíce přiblížilo právě Vivo X80 Pro (ideálně X90 Pro plus, ale to nebude v globální verzi). Na paty mu (z mého pohledu a fotochuti) šlape Pixel 6/7 Pro.

Ale oba telefony mají své problémy a mě by zajímalo, zdali jim někdo z majitelů čelil, popř. zdali nenarazili na něco dalšího:

U Pixelů 6/7 pro:

- problémy se signálem, padající připojení wi-fi, bluetooth?
- praskající sklíčko foťáku
- nic moc fungující čtečka otisků

U Vivo X80 Pro:

- přehřívání při zátěži (nemyslím hry, spíš běžné užívání - prohlížeč, foťák, nabíhání systému)
- odladění systému (chyby, rychlejší vybíjení v nečinnosti, nefungující běžné aplikace)

Samozřejmě jsem otevřený i dalším radám, ale třeba S22 Ultra mě nezaujal (noční režim je dost slabý a vypadá to, že ani u S23U se - reklamám navzdory - zázrak nekoná) Xiomi 13 taky celkově nestačí (uvidím co 13 Ultra, 12S byl fajn stroj, ale v principu se více blížil běžnému foťáku... já si potrpím na softwarová kouzla... i na zrcadlovce mám fetiš v podobě dlouhých expozicí na stativu a vytahování stínů :)), no, ještě možná Honor Magic 5 (vrcholná 4ka se mi líbila, ale opět - na globální verzi se nedostane).
Apple neřeším. Fotí slušně, ale nechci si převykat na jiný systém (vím vím, není to problém, ale jsem ten typ uživatele, co si předělává prostředí nových telefonů tak, aby se změnilo jen minimálně a pak si chrochtá blahem).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 6. 2. 2023 08:23

Kájo, podle toho, jak tě z tvých příspěvků znám, tak si myslím, že by ti mohl asi nejvíce vyhovovat skutečně Pixel. A je asi jedno, ještě 6 nebo 7, to je už spíše na tom, kolik bys do něj chtěl investovat.
Jinak jsi se zde dosti drze vyjádřil o S22U a S23U. Toto se zde nesmí. Máš štěstí, že do této sekce někteří nepřispívají, protože zde mají někomu poradit a ne jim jen nadávat a urážet je.
Za mě pro tebe a s ohledem jaký máš přehled ve focení, tak určitě Pixel!
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod panrt 6. 2. 2023 09:26

Jako jestli mobil hlavně na focení tak Pixel 7 pro je lepší volba než 6 pro, dá se sehnat za 20k u Mironetu.. praskání sklíčka byla spíš nějaká chyba jinde než chyba u pixelu, další nové problémy nemá, divné, pád WiFi nebo signálu není, sám mám 6 Pro a vše v pořádku.. A sám uvažuji buď 7 Pro nebo X90 Pro ale spíš to vidím na Pixel s ním sem nadmíru spokojen.

A k té čtečce ta je taky funkční a bez problémů.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Alpenflair 6. 2. 2023 09:29

Pixel 6pro / Pixel 7pro

Z vlastní zkušenosti (6pro jsem měl, 7pro mám), můžu odpovědět:

Signál : používám esim od T-mobile a za celou dobu jsem nezaznamenal jakékoliv potíže se ztrátou signálu (narozdíl od nokia 8.3 5g) stejně tak wifi i bluetooth - u mě bez chyby

Praskající sklíčko: mělo by se týkat pouze 7pro, ale přiznávám, že jsem si nechal telefon pojistit proti náhodnému rozbití. Nicméně po dvou měsících a častému chození do hor - střídání zima/teplo mám sklíčko v absolutním pořádku

Čtečka: je pomalejší, ale při zaregistrování více otisků jednoho prstu, to není nic strašného. 7 pro má navíc odemykání obličejem, takže už ji používám jen v horších světelných podmínkách
Alpenflair
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 2. 2023 17:29

Díky za zkušenosti. Moc si toho vážím. Většinou potkávám příspěvky, kde se řeší problémy s tím a oním telefonem a spokojení uživatelé obvykle nemají důvod se k telefonu nějak vyjadřovat. Takže jsem rád za zpětnou vazbu. K dokonalosti chybí už jen uživatel Viva .)

Domin7: Já věřím, že by mě fanoušci Samsungu nekamenovali :) Je to skvělý fotomobil, jen není tak dobrý v oblasti, kterou bych rád. Všiml jsem si, že na Vivo X80 Pro přecházelo hodně lidí právě z mé P30 Pro, dost možná kvůli podobně skvělému nočnímu režimu. V tom je skutečně výjimečný. Ale Pixel v tom také není špatný a celkově z něj rovnou lezou hezčí fotky :) Začínám si myslet, že ani s jedním telefonem nesáhnu vedle a to mě těší.

EDIT: I když, jak sleduju na forech jak (ne)postupuje optimalizace softwaru u Viva, tak je to bohužel (navzdory super čtečce a nočnímu režimu) asi jasné :hm
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 2. 2023 14:38

Asi už se zpožděním, ale přesto:

Pixel 7 Pro
- signál dobrý, wifi dobrá, bluetooth dobrý
- nově lze povolit VoLTE a VoWiFi bez nutnosti rootu
- praskající sklíčko foťáku jsem zaznamenal někde v zahraničí, zřejmě jen vadná série
- čtečka otisků prstů velmi dobrá, na poměry trhu nadprůměr. O něco horší než ultrazvukové čtečky u Samsungu/iPhone, ale furt dobrý
- výdrž baterie dva dny (o půlnoci prvního dne mívám kolem 55%)
- možná nejlepší foťák na trhu

Pixel 6 Pro
- foťák srovnatelný, prakticky téměř totožný
- občas horší kvalita hovoru (možná bylo vyřešeno tím povolením VoLTE)
- horší čtečka, takový průměr na trhu (spolehlivá, ale o něco pomalejší)
- nemá odemknutí obličejem
- výdrž baterie jen něco přes den (o půlnoci prvního dne mívám kolem 30%)

Vivo neznám, ale když jsem kupoval mobil, tak jsem prohlížel celý trh a nic lepšího jsem nenašel, Vivo jsem určitě zvažoval taky, ale očividně k němu neviděl důvod :-D
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orgáč 16. 2. 2023 16:00

Kájo, že ty budeš takový ten zakrnělý uživatel, co zveleboval Lumie i 10 let po vydání, že mají nejlepší foťák na trhu :D
Vsadím gatě, že takový S23U převálcuje tu tvou P30Pro ve všech ohledech.

Třeba v Dxomark (kašlat na něj) má P30Pro za noční fotky 59 bodů, S22U 99 :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků