Který Android s IPS? Nebo tablet?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Alpha8520 30. 3. 2023 17:14

Zdravím,
do teď jsem fungoval s kombinací velmi výkonný herní notebook s Windows + iPhone 11.
Přešel jsem na iPhone 14 a jsem z toho telefonu naprosto znechucen, takže bych si rád buď koupil nový mobil s androidem a hlavně IPS displejem nebo nejspíš zavedu třetí zařízení.
Pokud by se našel nějaký schopný telefon, spíše vyšší třídy, který nemá OLED, rád si ho koupím a budu rád za vaše tipy, pokud ne, doporučíte nějaký tablet?
Má smysl koupit iPad mini nebo je lepší jít do Airu? Nebo něco s androidem? Podotýkám, že nechci OLED.

Děkuji
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 30. 3. 2023 18:33

Jsem na tom stejně, iphone 11 a ipad a iphone 12 s amoledem jsem rychle vracel a novější nechci. Jenže dobrej android s ips není. Vyzkoušel jsem jich dost, Motorola, Nokia, Realme, Redmi, Oneplus. Jenže je to sotva střední třída. Příští týden se představí Oneplus Nord CE 3 lite 5g, 8GB RAM, foťák 108Mpx, 6,7 ips 120Hz, takže jdu do něho, ale iphone nemá šanci nahradit.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alpha8520 30. 3. 2023 18:58

To podání barev je jakž takž, jako jo, je příšerný proti IPSku (jakákoliv barva, kromě černé, je na IPSku hezčí), ale to bych možná přežil.
Co nedávám je image retention a nejspíš i vypalování. Díval jsem se 45 minut na 3/4 jasu na nějaký stream s chatem na boku a ten chat jsem viděl ještě půl dne po tom, co jsem to vypl. Jako jo zmizel, ale sakra vždyť se na to nedá dívat. Mě to tak vytočilo, že ten telefon skoro nepoužívám, jen na něm příjmám hovory a odepisuju na chat. Na multimedia absolutně nepoužitelné. Jak fungovala 11ka jako naprosto univerzální zařízení ke všemu, tak tohle pro mě prostě absolutně nefunguje, protože se nebudu dívat půl dne na artefakt na displeji, co způsobila činnost před 6 hodina. To je naprostý děs.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod drive18 31. 3. 2023 11:23

Kup si znova iPhone 11 kym este su. Muj je vyroben v 12/2022 takze baterka nie je ziadny 3-rocny lezak.
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod komplik 31. 3. 2023 11:36

Jen pro zajímavost, iPhone 11 vyrobený 12/2022 řekne jediné, že ta baterka nebude mladší, ale klidně tam může být i tři roky stará baterie, byť je to nepravděpodobné.

Dej si zobrazit info o baterii třeba v Coconut Battery a vidíš datum výrob baterie.

Ale trošku mi nedává smysl ten 12. měsíc 2022 kdy už Apple prodává jen iPhone 12 a novější. iPhone 11 od Apple jen refubrished.
Daily driver: Macbook Pro 14" M1 Pro, backup: MacMini M2
Gadgety: Galaxy Tab S8+, Galaxy S23 Ulta, GW4 Classic, iPhone 13 mini, iPad 9.gen, AW3
Gaming: Desktop PC (i5, RTX3060Ti). XBOX Series S
komplik
Junior

Odeslat příspěvekod drive18 21. 5. 2023 11:24

Tak overene, a vysledok ma prijemne prekvapil. Moj iPhone 11 bol vyrobeny 19.12.22 a jeho baterka 14.11.22 . Na to ze som ho kupil 20.1.23 v Alze to nie je zle. A kupil by som ho znova.
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 5. 2023 19:52

Mám už druhý telefon s OLED a od IPS nepozoruji výrazné barevné změny, které by mne donutily telefon vrátit. Vždy záleží na nastavení barev (v obou telefonech bylo v systému). Naopak mne těší výrazně nižší minimální jas - při koukání na display v noci, kdy černá je opravdu černá.
Emil Pastelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 22. 5. 2023 06:03

Tady nejde o barvy, ale o PWM modulaci, která způsobuje namáhání očí, bolesti hlavy, migrény... Bohužel nejlepší telefon s LCD je stále iphone 11 a u androidu oneplus nord ce 3 lite 5G.
vormen
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků