Android cca 12kKč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bobr.b 1. 6. 2023 07:50

Dobrý den

moje stávající Nokia 7.1 pomalu odchází a tak hledám nový pracovní mobil. I když nejraději bych si jí nechal :-)
Parametry:
- musí být z Alzy
- jsem limitován stropem 13-13,5 kKč (raději 12k)
- kapacita 128 GB mi asi stačí (aktuálně v pohodě žiju s 64 GB interní + 32 GB SD karta)
- NFC je nutné
- Moc dalších podmínek nemám, ale telefon docela používám, tak aby mi vydržel
- 5G ? - Jen si říkám jestli to nemá mít 5G, když pak bude (snad zase) na alespoň čtyři roky. Na druhou stranu rychlost LTE mi bohatě stačí.
- bezdrátové nabíjení - v autě s ním mám už léta držák, ale v klidu tam žiju s mobilem co bezdrát neumí a v zásadě mi to nevadí...

Z výběru mi vychází:
Motorola Edge 30 Neo - čistý Android. Menší baterie. Dle recenzí má poměrně mizerný foťák
Samsung Galasy S21 FE - "jen" 6 GB RAM, nadstavba OS (ale v tabletu jí mám a žiju. Ale jinak stejně dávám Nova launcher)
Google Pixel 7a - čistý Android, na hraně cenového limitu. Prý se při práci hřeje a první verze FW jsou "vždy" zabugované

No a pokud oželím bezdrátové nabíjení tak mi vychází v podstatě jen
Samsung A54 - 256 GB úložiště, nadstavba Androidu

Co by jste vybrali?
Děkuji
Bobr.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 1. 6. 2023 08:26

Také jsem kdysi řešil obdobnou situaci, když jsem odcházel od Nokií. Mou poslední byla Nokia 8 Sirocco, a šel jsem tehdy do Pixelu 5. Po něm mám do současnosti Pixel 6 a naprostá spokojenost. Hodlám u nich setrvat i do budoucna.
Takže za mě Pixel.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod Tondula 1. 6. 2023 10:22

Co pixel 6a či 6? Oboje je na Alze a ceny/výkon špica. Teď maj akci 14300 za P6PRO (- něco za případný výkup telefonu) ale už je to cenově mimo i když o málo...

Jinak nastavba od Samsungu není špatná, nebál bych se ji:-)

A Samsungy taky bývají jako nové zabugované, oba výrobci to řeší rychle.

Vybral jsem si Pixel PRO protože super fotí, za mne lepší jak celá řada S23. Jestli nechceš super zoom ale stačí ti solidní výřez 2-3*, pak stačí P6 či P7
Tondula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobr.b 1. 6. 2023 11:24

Není blbost brát Pixel 6 když už je vlastně dva roky starý?

Ten cenový limit je už nepřekročitelný takže Pixel 7 či 6 Pro je mimo výběr. Měl bych být do 10k bez daně, ale kousek nad se bude tolerovat ;-)
Bobr.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tondula 1. 6. 2023 14:49

P6 dostane minimálně A15 + další dva roky po A15 bezpečnostní záplaty, takže to by mi nevadilo. Jakého máš operátora?
Tondula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobr.b 2. 6. 2023 08:34

T-mobile
A15? To je za rok, ne? Teď je/bude A14. Ale OK
Bobr.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobr.b 8. 6. 2023 10:08

Tak Pixel dorazil. Jdu instalovat
Díky
Bobr.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 19. 6. 2023 12:44

Aký pixel si kupil? 7a?
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 19. 6. 2023 13:02

Samsung S23 128GB v Datartu s 10% slevou a cashbackem vychází na 13k.Ano,je to komplikované,ale jde to.Stači s cashbackem vrátit jakýkoliv i tlačítkový telefon,ale funkční.
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod Alpenflair 19. 6. 2023 13:16

Navic mate po tydnu od nakupu bonus v podobe funkcniho 5g
:mrgreen:
Alpenflair
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 19. 6. 2023 13:26

Chlapi, chcem dáky telefon do 500€ kupit.
Pacia sa mi tieto:
Pixel 7a
Samsung S21 FE
Nothing Phone 1
Chcem hlavne aby mal dobry hlavny fotak, svietivý display(kvôli dronu) a aby vydržal fungovať čo najdlhšie. Vodeodolnosť poteší.
Ktorý mám vybrať?
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobr.b 22. 6. 2023 13:09

iggi píše:Aký pixel si kupil? 7a?

ano

-- 22. 6. 2023 14:10 --

Kitt2002 píše:Samsung S23 128GB v Datartu s 10% slevou a cashbackem vychází na 13k.Ano,je to komplikované,ale jde to.Stači s cashbackem vrátit jakýkoliv i tlačítkový telefon,ale funkční.

a kde je tam splněná ta podmínka "musí být z Alzy"?
Bobr.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blondak38 22. 6. 2023 13:40

iggi píše:Chlapi, chcem dáky telefon do 500€ kupit.
Pacia sa mi tieto:
Pixel 7a
Samsung S21 FE
Nothing Phone 1
Chcem hlavne aby mal dobry hlavny fotak, svietivý display(kvôli dronu) a aby vydržal fungovať čo najdlhšie. Vodeodolnosť poteší.
Ktorý mám vybrať?

Já mám S20 FE a na sluníčku naprosto nečitelný. Nevím, jestli je S21 FE už jindy, ale pokud ne, tak nebrat.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Bobr.b 27. 6. 2023 12:02

iggi píše:Chlapi, chcem dáky telefon do 500€ kupit.
Pacia sa mi tieto:
Pixel 7a
Samsung S21 FE
Nothing Phone 1
Chcem hlavne aby mal dobry hlavny fotak, svietivý display(kvôli dronu) a aby vydržal fungovať čo najdlhšie. Vodeodolnosť poteší.
Ktorý mám vybrať?

po třech týdnech používání bych ten Pixel nejraději prohodil oknem. Od minulého týdne se minimálně jednou za několik hodin restartuje. Rekord je asi 15 restartů za 30 min...
Bobr.b
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků