Prechod z iPhonu3G

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Standa 26. 8. 2010 14:21

Zdravicko, mam jiz pres dva roky iphona3g a uvazuju o zmene. Jako prvni v hledacku se mi samozrejme objevil 4g ale odradilo me dost veci, jako hlavni asi poradne nevyuziti jailbreaku, vetsina app na os4 vubec nejde, v lepsim pripade jde ale blbe...(bez jb si nedokazu predstavit ani 3g, vzdycky jsě byl hracicka a ten zakladni os je strasny) a dalsim duvodem je premrstena cena, za 20k bych rad videl vice nez kompas a vetsi rychlost...
Tudiz resim dilema, nemam zkusenost s zadnym jinym OS soucasne generace, mival jsem symbian, ale siemens sx1 se dnesnim tel opravdu moc nepodoba .) hodne casu travim na internetu, pozivam upominky, kalendar, potrebuji wifi a 3g, uvital bych taky aby telefon vydrzel co nejdele
nabity (to bude problem), nesejde mi na fotaku a podobnych blbostech. Asi nejdulezitejsi je pro mne komfort pri ovladani, s nim spojena rychlost systemu a moznost modifikovat si zarizeni alespon do urcite miry dle svych predstav.
Jak jsem jiz psal, nevim jak na tom jsou ostatni os, nebranim se zadnemu vyrobci. Cenova hranice se pohybuje okolo 10000, cim min tim lip :)
predem dekuji za rady a omlouvam se za pripadne preklepy, pisu z tel.
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SudruhStopa 26. 8. 2010 14:58

No ked sa rad bavis s telefonom tak neni o com. Ber nejaky Android.
Z vyrobcov by som ja odporucal HTC, aspon co som mal moznost par vyskusat, tak prave ich telefony boli konstrukcne velmi kvalitne spravene.
Napriklad taky Desire sa podla heureky pohybuje medzi 10-13k, takze ten by ti mohol celkom vyhovovat.
SudruhStopa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 26. 8. 2010 15:46

Jako dobrá možnost se mi jeví Samsung Galaxy S. U Vodafone stojí necelých 12000 Kč.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Standa 26. 8. 2010 21:09

SudruhStopa píše:No ked sa rad bavis s telefonom tak neni o com. Ber nejaky Android.
Z vyrobcov by som ja odporucal HTC, aspon co som mal moznost par vyskusat, tak prave ich telefony boli konstrukcne velmi kvalitne spravene.
Napriklad taky Desire sa podla heureky pohybuje medzi 10-13k, takze ten by ti mohol celkom vyhovovat.

Zda se mi to nebo del toho zacatku "No ked sa rad bavis s telefonom tak neni o com." sis precetl pouze ten nadpisek a sup sup +1 ? :)


eRiper: Ten samsung vypada vazne zajimave, velka kapacita baterie, android v posledni verzi, zajimalo by me jeste, nevite jak je to u ruznych vyrobcu s reakcema na nove verze androidu? jak se tak kouknu do katalogu tak jsou tam telefony i s verzi 1.5/1.6 a naopak nektere maji 2.1
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SudruhStopa 26. 8. 2010 21:28

Hmmm, preco si to myslis? A vlastne ako to myslis? Nadpis mas len "Prechod z iPhonu3G", z toho by som moc nevydedukoval :-D

Hlavne som sa riadil podla toho, co si zaradil medzi najdolezitejsie, tam si spomenul aj tu modifikaciu telefonu podla svojich predstav. Preto som holt napisal Android, ostatok spomenutych veci splna aj iPhone, ale ked z neho prechadzas, tak ti pochopitelne ta modifikacia chyba ;)
SudruhStopa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Survival 26. 8. 2010 23:18

Že nejde většina aplikací na iOS4? Mně teda jdou absolutně všechny :-)).
Survival
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 27. 8. 2010 07:09

Mi jdou taky všechny ale taky nemám jailbreak a nerypu se v telefonu. Proto by asi potřeboval nějaký otevřenější systém.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Survival 27. 8. 2010 09:52

Mně jdou i s Jailbreakem ;-). Doporučuju Standovi, ať udělá Restore a nahraje si tam nejnovější OS, se kterým jde Jailbreakme.com, tuším že je to 4.0.1.
Survival
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 27. 8. 2010 13:01

Ja myslel Cydia (jb) appky, z appstoru jde vse, jeste aby ne :)

SudruhStopa: Omlouvam se, mohlo za to spatne pochopeni vety ze se rad s telefonem bavim, pochopil jsem to jako hudba, fotky, filmy... ze startu tomu tak bylo ale ted je pro me telefon spise jako organizator casu a pro pristup na internet
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deco 30. 8. 2010 10:42

Já bych ti doporučil Samsung Wave. Má lepší zpracování než Galaxy - kov, velikostně asi jako Iphone 4, rychlý je, OS Bada je prý super, bere si to nejlepší z ostatních OS, jen zatím není srovnatelné množství aplikací jako na Android. A baterie vydrží zřejmě nejdéle z těchto telefonů. Na závěr cena: v oficiální distribuci tak 8300.
Negativa oproti Galaxy S: menší displej (ale srovnatelný s Iphone4, u Galaxy už je displej neobyčejně velký), Bada OS(? negativum z hlediska počtu mobilů, kde Bada je. Ale Samsung je velký hráč a o Badu pečuje.)
pozitiva: menší telefon, kvalitnější materiály, nižší cena, má tuším diodu, lepší výdrž baterie, nyní asi rychlejší systém, do aktualizace na Android 2.2.

Podle mě jsou na trhu tři telefony, které si zaslouží tvou pozornost: Wave, Galaxy S a Iphone 4 8-)
deco
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků