Spolehlivý telefon s Androidem za 8 - 15 tisíc Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 10. 2. 2015 17:32

Zdravím a dopředu děkuji za rady. Zbavuji se Lumie 820 z jediného zásadního důvodu. Při poklesu nabití baterie sníží automaticky hlasitost vyzvánění z 30/30 na 13/30 a za 3 měsíce se mně nepodařilo zjistit, jak to vypnout, podle mnoha ohlasů to nejde a já prostě neslyším vyzvánění příchozích důležitých hovorů.
Chci tedy náhradu za Android. Láká mě výběr z velkého množství aplikací, které bylo u Windows Phone dost omezené.
Cenový rozsah uvádím úmyslně velký, tedy 8-15 tisíc Kč, nemám totiž představu jakou přidanou hodnotu v tomto rozsahu získám. Požadavky:
1. Rád si připlatím až dejmetomu k 15 000 Kč pokud narůstá kvalita a spolehlivost
2. Větší displej a rozlišení, než má Lumia 820, bych uvítal
3. Voděodolnost považuji za zásadní výhodu
4. Netuším jakou výhodu reálně přináší dejmetomu nejnovější verze Androidu pro budoucí kompatibilitu aplikací, nepatřím mezi lidi, kteří by si chtěli za dva roky koupit novější model, takže možná (???) se teď vyplatí koupit to nejnovější co je, aby to mělo co nejdelší morální životnost, nicméně opravdu nevím, jaká je realita, Android prostě neznám.
5. Kolegové s Androidem mě nalákali na sdílený diář s rodinou a případně přáteli, že se všechno může okamžitě synchronizovat, ale to je asi vlastnost aplikací a běží to na čemkoliv a typ telefonu je nepodstatný? Existuje nějaký zásadní vliv typu telefonu na provozování aplikací anebo je to plně srovnatelné s rozdíly různých notebooků s Windows na aplikace, kdy u jedoduchých aplikací je rozdíl nula, jen je rozdíl v ergonomii ovládacích prvků a velikosti displeje? Netuším, zda je třeba zpětná kompatibilita Android systémů a Android aplikací zásadně horší a vzaba na hardware podstatnější?
6. Chtěl bych pokud možno co nejlepší foťák když už, fotím normálně poměrně drahou fotovýbavou a když už něco nafotím mobilem, tak ať je to co nejméně mizerné, nicméně připlácet jánevím 5 tisíc jen za nejlepší foťák v mobilu opravdu nemusím, stejně "na kvalitní fotky" používám a budu používat klasický foťák.
7. Zvykl jsem si vidět velkou fotku toho, kdo mě volá, zvykl jsme si na přehrávání hudby, používání map v terénu nebo neznámém městě, používám z mobilu GMail, Internet prohlížeč, čtení PDF textů
8. Chtěl bych telefon s větším displejem používat jako dálkový ovladač na Nikon DSLR a nejlépe i jako Live View

No a vzhledem k tomu, že bych chtěl používat ten sdílený diaář, tak to znamená manželce koupit ještě nějaký menší Androidní telefon jako náhradu za Nokii N8. Takže vlastně kupuji dva telefony, velký a menší velikosti cca N8.

Jeden kolega doporučuje Samsung S4 nebo S5, další Sony Xperia, ale všichni asi neznají víc typů současně, takže každý doporučí, co on zrovna náhodou vlastní. Třeba tedy mnozí z vás mají přehled větší.
Dík moc.
FotoABC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 2. 2015 17:34

Xperia Z3 Compact :) nebo něco s větším displejem?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 10. 2. 2015 17:37

napr. LG G3 a Sony Xperia Z1 compact
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 10. 2. 2015 17:41

D.Francis: koukám, že je to velký jako ta Lumia 820, to bych snesl i větší, viděl jsem velikost toho Samsungu S4 a myslím, že se do kapsy stále ještě slušně vejde. Tím neříkám, že chci zrovna Samsung S4, to píšu jen kvůli akceptovatelné velikosti.
FotoABC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 2. 2015 18:08

Xperia Z3, Xperia Z2 :) a HTC One mini 2, HTC One M7
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mas0n 10. 2. 2015 19:29

FABC: LG G3 fotí velmi slušně, Note 4 ještě o hodně líp (řekl bych tak na úrovni Lumie 930), ale zase už by ti možná přišel velký. Obojí jsem zkoušel jako ovladač na fotoaparát i s LV (sice na Fuji, ale to asi bude podobné) úplně bez problémů. Sony fotí hůř, HTC One taky. Sony je ale voděodolné. Co ti přesně chybí u WP?
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod domcek 10. 2. 2015 20:37

LG G3 je na požadavky podle mě naprosto ideální.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 10. 2. 2015 20:42

LG G3 nesplňuje podmínku voděodolnosti..
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod doctorx 10. 2. 2015 20:47

uz jedine Caterpillar ,
vyjimecny design, "neznicitelny" , mrazuvzdorny , vodotesny , cenove prijatelny .

Vsechny ostatni jsou oproti nemu absolutni nuly .
doctorx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cint 11. 2. 2015 05:45

od FotoABC 10. 2. 2015 17:32
Zdravím a dopředu děkuji za rady. Zbavuji se Lumie 820 z jediného zásadního důvodu. Při poklesu nabití baterie sníží automaticky hlasitost vyzvánění z 30/30 na 13/30 a za 3 měsíce se mně nepodařilo zjistit, jak to vypnout, podle mnoha ohlasů to nejde a já prostě neslyším vyzvánění příchozích důležitých hovorů.
Chci tedy náhradu za Android. Láká mě výběr z velkého množství aplikací, které bylo u Windows Phone dost omezené.
Cenový rozsah uvádím úmyslně velký, tedy 8-15 tisíc Kč, nemám totiž představu jakou přidanou hodnotu v tomto rozsahu získám. Požadavky:
1. Rád si připlatím až dejmetomu k 15 000 Kč pokud narůstá kvalita a spolehlivost
Kvalita a spolehlivost od určité výše okolo deseti tisíc vzrůstá jen minimálně. Platí se za image značky a provedení, např. Gold a pod, viz Vertu

2. Větší displej a rozlišení, než má Lumia 820, bych uvítal
Současný standard velikosti smartfonů je pět palců. Lidi s vyššími nároky si opatřují pět až šest palců úhlopříčky. Bezrámečkové technologie nezvyšují o tolik celkovou velkost telefonu. Pokud jde o rozlišení, tak čím vyšší rozlišení, tak vyšší spotřeba energie. Kvalita zraku, pozorovací vzdálenost od displeje a jeho velikost dává dobré výsledky pro uživatele od zobrazení HD kvality-

3. Voděodolnost považuji za zásadní výhodu
Na tu se vykašli. Značně tě to omezuje ve výběru a je to více marketingová záležitost než praktická. Opravdu vodě a prachu odolné jsou v jiné kategorii

4. Netuším jakou výhodu reálně přináší dejme tomu nejnovější verze Androidu pro budoucí kompatibilitu aplikací, nepatřím mezi lidi, kteří by si chtěli za dva roky koupit novější model, takže možná (???) se teď vyplatí koupit to nejnovější co je, aby to mělo co nejdelší morální životnost, nicméně opravdu nevím, jaká je realita, Android prostě neznám.
Android není Win, kde jsou problémy s komptabilitou. Jeho systém je kompatibilní se všemi potřebnými aplikacemi. V současné době mají smartfouny běžně od 1 GB paměti a procesory od čtyřjader výše a ty dávají dostatek výkonu všem provozovaným aplikacím

5. Kolegové s Androidem mě nalákali na sdílený diář s rodinou a případně přáteli, že se všechno může okamžitě synchronizovat, ale to je asi vlastnost aplikací a běží to na čemkoliv a typ telefonu je nepodstatný? Existuje nějaký zásadní vliv typu telefonu na provozování aplikací anebo je to plně srovnatelné s rozdíly různých notebooků s Windows na aplikace, kdy u jedoduchých aplikací je rozdíl nula, jen je rozdíl v ergonomii ovládacích prvků a velikosti displeje? Netuším, zda je třeba zpětná kompatibilit
a Android systémů a Android aplikací zásadně horší a vzaba na hardware podstatnější?
Jak jsem napsal výše bod4 , aplikace android si můžeš nahrát na jakýkoliv telefon bez omezení, současné mají dostatek výkonu a některé mají i možnost použití rozšiřujících SD paměťových karet. Sdílená paměť na SD kartě neomezuje rychlost smart fonu.
Na ovládací prvky si každý zvykne používáním, ovládání fotoaparátu je většinou možné dvojitým zmáčknutím tlačítka volume a nebo gestem či tlesknutím.

6. Chtěl bych pokud možno co nejlepší foťák když už, fotím normálně poměrně drahou fotovýbavou a když už něco nafotím mobilem, tak ať je to co nejméně mizerné, nicméně připlácet jánevím 5 tisíc jen za nejlepší foťák v mobilu opravdu nemusím, stejně "na kvalitní fotky" používám a budu používat klasický foťák.
Fotoaparáty v mobilu mají omezení dané velkostí, ale to si uvědomuješ. Zajímavé je, že Sony, výrobce čipů ve svých aparátech má velice nízkou kvalitu snímků a užitné vlastnosti fotoaparátů. Snímky se neposuzují v „plné“ velkosti, ale jako momentky, zápisky ze života pro prohlížení v TV a monitorech. Tady rozhoduje kvalita softu a objektivu, rychlost pořízení snímků a některé firmy na tom jsou značně lépe než Sony.
U některých smartů jsou druhé fotoaparáty pro selfie velice kvalitní od 5 MPx výše, ale důležité je, že i velice širokoúhlé s kvalitním objektivem a softem, s těmi se dají dělat i kouzla při pořizování běžných snímků.


7. Zvykl jsem si vidět velkou fotku toho, kdo mě volá, zvykl jsme si na přehrávání hudby, používání map v terénu nebo neznámém městě, používám z mobilu GMail, Internet prohlížeč, čtení PDF textů

To ti v současné době vzhledem k výkonu přístrojů (bod 4)poskytne jakýkoliv telefon, mimo telefonů určených pro Čínský trh a mimo evropský region, ty mají určitá omezení. Ale vidím to u tebe na co největší displej.
Pokud používáš mobilní připojení , tak aby měl i možnost připojení pomocí LTE k datům které poskytuje provozovatel mobilního připojení.


8. Chtěl bych telefon s větším displejem používat jako dálkový ovladač na Nikon DSLR a nejlépe i jako Live View
Ty možnosti telefonu, zda má dálkový infraport najdeš ve specifikacích daných telefonů

No a vzhledem k tomu, že bych chtěl používat ten sdílený diaář, tak to znamená manželce koupit ještě nějaký menší Androidní telefon jako náhradu za Nokii N8. Takže vlastně kupuji dva telefony, velký a menší velikosti cca N8.
Jakýkoliv android umožňuje sdílet diář. Modely vydané v posledním roce mají dostatek výkonu. Vzhledem k jinému využití smartu kalendář apod oproti N8 doporučuji i pro paní velikost 5 palců. Velice rychle si na něj zvykne.

Jeden kolega doporučuje Samsung S4 nebo S5, další Sony Xperia, ale všichni asi neznají víc typů současně, takže každý doporučí, co on zrovna náhodou vlastní. Třeba tedy mnozí z vás mají přehled větší.
Dík moc.


Za mne Huawei Mate 7, Honor6, pro tebe, pro manželku Ascend-G7, G620s, G6, Honor 3c(!) Y 550
cenově srovnáno od nejdražšího po nejlevnější

Zestručním.
Pro tebe Mate 7 a pro manželku Honor 3c
http://consumer.huawei.com/cz/mobile-ph ... t7-l09.htm
http://www.alza.cz/huawei-ascend-mate-7 ... 260733.htm
http://www.alza.cz/honor-3c-white-dual-sim-d2272966.htm
http://www.alza.cz/huawei-honor-6-black-d2223724.htm
cint
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod opasino 11. 2. 2015 08:55

cint: 3. Voděodolnost považuji za zásadní výhodu
Na tu se vykašli. Značně tě to omezuje ve výběru a je to více marketingová záležitost než praktická. Opravdu vodě a prachu odolné jsou v jiné kategorii.

To jsi ale napsal kravinu, jasné ze úplnou top odolností nevynikají, ale jde o to, aby takto drahý tel. taky něco vydržel. Známý má novou Z1, už dvakrát ji měl úplně pod vodou a funguje úplně v pohodě.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hbboy 11. 2. 2015 20:53

tak samsung galaxy s5 voděodolný a nebo S4 ale novější model 9506 - cena všude 9500 Kč - minus sleva třeba na kasa.cz 200 Kč
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 12. 2. 2015 01:03

D.Francis píše:LG G3 nesplňuje podmínku voděodolnosti..

Navíc nepsal, že je to podmínka, ale výhoda :roll:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 12. 2. 2015 07:44

FotoABC píše:3. Voděodolnost považuji za zásadní výhodu

Jestli tomu dobře rozumím, tak voděodolný smartphone má přednost..
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jaroslavii 12. 2. 2015 09:07

Koupim tu L820 za symbolickou cenu. Jinak bych koupil Sony Z3 compact.
jaroslavii
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků