přechod na Iphone6S

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 1. 2018 14:23

Já se jako programátor živím, takže vím, že není problém si ledacos dodělat, ale proč? :-) ... tichý režim nepoužívám, respektive obsluhuju si jej podle svých potřeb. iOS má přímo položku "Nerušit", kde si nadefinuji v které dny, hodinu a tak podobně (podle rozvrhu). Do školy už nějaký rok nechodím, v práci telefon nevadí, v kině si telefon přepnu pro svou jistotu (určitě se nehodlám spoléhat na aplikaci, která nemá ani možnost přesné GPS, když je to v budově, kde je krom kina i dalších 50 obchodů, kaváren - kde chci být k zastižení, ...). Stejně tak u doktora... Můj Androidí telefon je Honor 8, ale stejně prostě je mi iOS mnohem příjemnější (tím netvrdím, že Android 7 je špatný)...
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 1. 2018 14:28

jenom blazen bude posilat neco pred bluetooth kdyz android umi wifidirect,potazmo superbeam.Ponevadz dotycny by si to moh s plest s parodii z jinych platforem tak pripojeni k netu neni nutne,jedina podminka aby cilove zarizeni na jakekoliv platforme melo wifi ve forme hardwaru.Posilani souboru neni urcite zalezitost mp3 atd :-)
Ono je toho vic co neni mozne s iphonem,nicmene mit maca je to propojeni super.Jinak je to celkem tragedie jakmile clovek je na jine platforme. Co se tyce ceny a dostupnosti,na stredni skole se to mozna tak bere,dospeli resi spis baraky kde to jsou stovky iphonu v prepoctu ,koneckoncu at je to jakejkoliv smart nad 20 tisic,plati totez.zadna exclusivita a luxus fakt zadna telefoni pixla neni
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 1. 2018 15:22

Samozřejmě, třeba na iOSu máš klasický AirDrop. Inicializace přes BT a samotný xfer přes WiFi. Geniálně jednoduché a funkční.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex75 29. 1. 2018 15:38

dj.kure píše:Já můžu zase tento názor s klidem vyvrátit. S Androidem jsem začínal ve verzi 1.5 na svém T-Mobile G1, od té doby postupně (současně s iPhony) až po Android 7, který mám do teď. iPhony od 3GSa až po současnou osmičku.

Takže můžu porovnat celkem snadno a asi takhle - Android od nějaké šestkové verze (lépe sedmičkové) je poměrně v pohodě použitelný, ALE ... iOS je prostě stále příjemnější na používání. Svižnost, plynulost, čistota, gesta, intuitivní ovládání, výborné UX, ... samozřejmě i samotný pocit z iPhonu díky materiálu a přenosti výroby skvělý. Stejně tak celý ekosystém Applu (iCloud, zálohy, propojení s případným macOSem a tak dále). Je toho hodně a nezaujatého člověka to prostě baví. Android tohle nezvládá ani z poloviny tak dobře. Skoro ke všemu je nutná nějaká aplikace 3. strany... a to mě třeba osobně vůbec nebaví.

Rozhodně se iOSu neboj, jak tady někteří tvrdí, většinou jsou to jen ti, kteří na iPhone ve svém životě nedosáhnou, takže lžou, nebo jen haní to, co mít sami nemůžou.

-- 29. 1. 2018 12:56 --

2Alex75: Vám přijde tichý režim jako něco složitého? :-D co může být jednodušší, než jedno k tomu určené fyzické tlačítko? Nic. Historie hovorů? naprosto přehledná a skvělá, v čem se nevyznáte? Nahrávání hovorů? Ano, to tam není. Ostatně pro jiné, než své účely stejně bez souhlasu protistrany nemůžete. Nastavení je naprosto intuitivní a jednoduché - vše na jednom místě. Ovládání - jednoduché, v celém systému jednotné. Nekomunikace s jinými zařízeními? Jakými? Používám BT sluchátka a BT HF (Parrot) v autě. Občas BT Tethering pro MacBook. Vše komunikuje na jedničku. Poprosil bych o nějaký konkrétní seznam toho, co nefunguje, protože bych to rád potvrdil, nebo vyvrátil :-) ... samozřejmě, jestli přijdete s tím, že nefunguje posílání souborů přes BT na jiná zařízení (mimo Apple), tak to máte pravdu. To nejde :-D ... ale nejsme děti ze základní školy, které by to nutně potřebovaly.


Tichý režim je v IOS proti Androidu (Samsung) ořezaný, telefon je mrtvý. Potřebuji si nastavit kontakty a situace, pro které neplatí, ne celkově umrtvit telefon. Potřebuji notifikace. IP nemá diodu, nic. Prostě mi nevyhovuje. Nevyhovuje mi mizerná historie. Když na Note 8 kliknu na cokoliv z kontaktů, mám historii volání, sms za dlouhou dobu. IP... jen chvíli. Nahrávání potřebuji pro sebe. Mám 100-200 hovorů denně, často se potřebuji dozvědět, co si nepamatuji. Často potřebuji něco rychle sdílet přes BT, tady to nejde. Celkově ovládání bez tlačítka zpět nebo jeho někdy umístění nahoru není akceptovatelné... je toho hodně. Ale pokud někomu vyhovuje, pak ok. Mně se přímo ten systém hnusí:)
Jinak kecy, že iPhone haní ten, kdo na něj nemá jsou ubohé? Je to spotřební zboží jako jiné. Podle Vás jsem pořád socka, když mi nevyhovuje, ikdyž mám Note8? Bez splátek a za plnou cenu pro vaši informaci:)
Jinak mi přijde, že IOS vyhovuje těm, kteří submisivně přijmou názor Apple, že tak je to správně. Já si raději nastavím věci podle sebe.
Tato diskuze je ale bezpředmětná, každý ať si pořídí, co mu vyhovuje. Někdo potřebuje stroj na práci, kde Note8 je pro mě nesrovnatelný s jakýmkoliv IP a někdo zase bere telefon jako něco, co mu má dodat image, nebo něco kompenzovat...
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 1. 2018 16:45

dj.kure píše:Samozřejmě, třeba na iOSu máš klasický AirDrop. Inicializace přes BT a samotný xfer přes WiFi. Geniálně jednoduché a funkční.

Jo a ted jeste zkus vybrat nejaky soubor,treba padesat pdf a poslat ho pomoci airdrop mne na telefon s androidem.Koukam ze nemas paru o cem mluvim.Bavim se o reseni kteremu je jedno CO a Kam posilam.Kam je system,libovolnej cilovyho zarizeni,co znamena COKOLIV,filmy,manualy,programy,hudbu,videa natoceny..
Uz mne chapes ?A jediny co musis udelat je oznacit soubory..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 1. 2018 19:43

Okomentuji jen tohle...
Alex75 píše:Celkově ovládání bez tlačítka zpět nebo jeho někdy umístění nahoru není akceptovatelné..

Žádné tlačítko zpět není potřeba. Systém používá jednoduchá a intuitivní gesta. Prostě swipe z leva do prava a je mi úplně jedno, kde je nějaké tlačítko ;-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 1. 2018 19:47

android umi priradit libovolne aktivite,libovolne gesto,pod coz patri i zpet...koukam ze sice pouzivals nicmene ze bys neco vedel...
apple je o nalajnovani,ber neber,vyhovuje nevyhovuje.Koneckoncu vzdy jde tvrdit ze vic nez 4 palce je nesmysl,ze vyssi rozliseni je blbost a ze superamoled nestoji za nic :-)
Android je o volbe.Vubec bych ty systemy nesrovnaval.Pro mne je prilis neschopny ios,pro jine Android prilis chaoticky.
Naposledy upravil oooooooooo dne 29. 1. 2018 19:57, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 1. 2018 19:48

oooooooooo píše:Jo a ted jeste zkus vybrat nejaky soubor,treba padesat pdf a poslat ho pomoci airdrop mne na telefon s androidem.Koukam ze nemas paru o cem mluvim.Bavim se o reseni kteremu je jedno CO a Kam posilam.Kam je system,libovolnej cilovyho zarizeni,co znamena COKOLIV,filmy,manualy,programy,hudbu,videa natoceny..
Uz mne chapes ?A jediny co musis udelat je oznacit soubory..


Páru mám naprosto jasnou, Android ani iOS ani WP/W10M pro mě není žádné překvapení, znám je skrz naskrz, protože pro všechny tyhle tři platformy vyvýjím aplikace (respektive už jen na iOS, Android jsem přenechal kolegovi a s Windowsem už se nezaobíráme).

Apropo - proč bych někomu posílal nějaké PDF přes BT/WiFi? Mail má dnes každý, takže buďto přímo mailem pošlu samotné PDF, nebo pokud je větší, než je zdrávo, tak jej nahraju do Cloudu a odešlu mailem / SMS zprávou / jakkoli odkaz na samotný soubor. Ideální řešení, samotný soubor si pak může dotyčný otevřít kdekoliv a nemusí si ho nijak složitě přeposílat do PC / jiných zařízení. Nehledal bych problém tam, kde není. A to se týká všech situací, které popisuješ... takže ano, mám páru o čem mluvíš, je nemám páru, v čem stále vidíš problém a proč máš potřebu se nad všechny nadřazovat ;-)

-- 29. 1. 2018 18:49 --

oooooooooo píše:android umi priradit libovolne aktivite,libovolne gesto,pod coz patri i zpet...koukam ze sice pouzivals nicmene ze bys neco vedel...
Popírám tohle někde? Prober se.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 1. 2018 20:08

protoze nemas paru o cem je rec..porad jak posles do cloudu v miste kde si chcete vymenit soubory a pripojeni je na urovni modemu vna tech par mistech kde je a na zbytku mist kde se pripojis ti hodina vyjde na celkem solidni penize.Ja treba travim cca 2 mesice v roce minimalne na takovych mistech,ty cloude :-)
Xkrat za rok posilam souboryna zarizeni ktery fakt ale fakt ma jenom wifikartu a smitec..Tam ti taky bude cloud hodne platnej..Se nediv ze kdys placas nesmysly ze ti konkretne reknu v cem protoze mne celkem ani nebavi to nejak uhlazovat.
Tak uz vis k cemu je plnohodnotny wifidirect konecne ?
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 1. 2018 21:33

Co to proboha plácáš furt za kraviny. Mohl by sis prosím přestat vsugerovávat stále nějaký falešný pocit nadřazenosti a toho, že víš všechno líp? Bavíme se tady o mobilních zařízeních. Co tu plácáš o cenách a místech? Ty na něčem frčíš? Asi dobrej matroš, co? :-D
V 99,9% podmínek nemám důvod řešit přenos skrze Wi-Fi Direct nebo jiný způsob P2P/AdHoc sdílení. Pokud jsou ve zařízení od Apple, pošlu skrze AirDrop (tvůj oblíbeny Wi-Fi Direct jen s jiným protokolem), nebo Internet. Takže znovu. Přestaň plkat kraviny a honit si triko pocitem nadřazenosti, protože tě šetře i dítě ze školky. Trapáčku.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 1. 2018 22:48

Panove ... nechteli byste prosim nechat tech urazek?

Ciste subjektivne vzato ... diskuze typu / formatu provokaci nebo urazek, kterou si nezapomenes patricne "volajkovat" ... ma rekneme "diskutabilni prinos".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 1. 2018 23:15

Vůbec tady nejde o to se přece hádat, ale tazatele informovat o tom, na co se má připravit a případně nějakou nepravdu zvrátit, aby nebyl chybně informován. Ale to by to tu někdo nesměl brát ve stylu "já jsem největší borec na světě a já jediný mám pravdu a vy všichni jste tupí i*ioti, kteří ničemu nerozumí".
Pokud to z mých příspěvků nějak tak vyznělo, tak se omlouvám, ale v mém úmyslu bylo jen vyvrátit kraviny, které vždy někdo vynese jako kdyby šlo o katastrofické scénáře. Toť vše.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 1. 2018 23:19

Vis, ona debata iOS vs Android je snad jeste horsi, nez v pocitacich AMD versus intel nebo nVidia. Kazde ma "to svoje" a o kazdem bych se klidne sam dokazal hadat. Hlavne ruzni lide maji ruzne potreby / prani a nebo i metody, jak dosahnout klidne tehoz cile.

Terminy typu, ze neco je "hovezi", nebo "placani" mi prijde, ze jsou zbytecnou provokaci a zbytecne prispivaji k prevadeni obecne diskuze do osobni roviny. Zkusme to omezit.

Diky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 29. 1. 2018 23:42

KineCZek, podakovat som mu klikol ja. A tebe som klikol podakovat na od KineCZek 29. 1. 2018 23:19
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 1. 2018 23:45

V pohode. :)) Ja to beru s velkym nadhledem. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků