Nový telefon Huawei/Honor/Xiaomi

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 13o7 13. 5. 2018 16:22

Ahoj,
vybírám nový telefon a potřebovala bych pomoct s výběrem.

Tady jsou mé požadavky:
- Android
- RAM 3 nebo 4 GB
- cenový strop 5000 (opravdu ne víc)
- slušný foťák (je mi jasný, že z mobilu této cenové relace nebudou fotky jak ze zrcadlovky, ale mobil s vyloženě špatným foťákem nechci)
- preferuji značky Huawei, Honor a Xiaomi, rozhodně nechci Samsung a nemusím ani Lenovo
- bílá barva rámečku (takže ne celočerný mobil)

Chci mobil, který se nebude sekat ani při spuštění více aplikací, náročné hry nehraju. Momentálně mám Huawei P8 lite a chce to něco rychlejšího.
Mám pár favoritů, ale nevím, který z nich by byl nejlepší: Xiaomi Mi A1, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi 5, Huawei P9 lite 2017 a Honor 6X. Bude třeba u toho Mi A1 poznat, že má RAMku 4 GB, nebo to už vyjde s 3 GB skoro na stejno? A jak jsou na tom duální fotoaparáty? Stojí za to?

Díky, Karolína
13o7
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 5. 2018 18:07

Tak z tvyho vyberu bych si vybral P9 lite 2017 a nebo Honor 6X ale neni 6Xka na zenskou ruku trosku velky? :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 13o7 13. 5. 2018 18:13

Dobře, díky :) Jinak nebráním se ani jiným telefonům mimo můj výběr ;)
No, já mám dost velký ruce (spíš takový chlapská velikost :D). V obchodě jsem si zkoušela 5,5 a bylo to v pohodě.
13o7
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 5. 2018 18:16

Aha.. a co Xiaomi Redmi 5 Plus ? :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blam 13. 5. 2018 18:22

Pripadne zde doporucovany Asus v akci.

https://m.alza.cz/asus-zenfone-3-zoom-d4653506.htm
blam
Junior

Odeslat příspěvekod 13o7 13. 5. 2018 18:51

zumzumzum píše:Aha.. a co Xiaomi Redmi 5 Plus ? :)

U něj si říkám, že je možná až moc velký. 5,5 je v pohodě, ale ta 6 už přece jen bude moc. Sice to není až takový rozdíl, ale stejně...
blam píše:Pripadne zde doporucovany Asus v akci.

https://m.alza.cz/asus-zenfone-3-zoom-d4653506.htm

Ten mám dokonce předobjednaný, ale nakonec z toho nejspíš sejde - je jen v černé barvě. Už tak 6 let mám bílý mobil - černá mně není tak příjemná a působí chlapsky :D
13o7
Junior

Odeslat příspěvekod blam 13. 5. 2018 19:35

No jo vlastne chces jen bilou barvu, beru zpet.
blam
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 5. 2018 19:45

Ja mel asi posledni 3-4 mobily v bily barve ja to znam :-D Chapu te..
Kamoska ma ten Redmi 5 Plus a v pohode :)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 5. 2018 21:13

13o7 píše:
blam píše:Pripadne zde doporucovany Asus v akci.

https://m.alza.cz/asus-zenfone-3-zoom-d4653506.htm

Ten mám dokonce předobjednaný, ale nakonec z toho nejspíš sejde - je jen v černé barvě. Už tak 6 let mám bílý mobil - černá mně není tak příjemná a působí chlapsky :D

Koupím si trabanta, hlavně že bude bílej :-D Superba nechci, protože je v černé ;-) to je logika
jak už jsem psal jinde, ten Asus je momentálně nej nabídka za 5tis. a nemá konkurenci, ať už celkově ale hlavně kvalitou fotoaparátu se mu žádný jiný v této cenové kategorii nevyrovná
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 13o7 13. 5. 2018 21:18

Vím o tom, ale hold je pro mě barva důležitá. I za cenu horšího mobilu ;)
Naposledy upravil opasino dne 14. 5. 2018 07:39, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku.
13o7
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 13. 5. 2018 21:50

Barevný obal by to nevyřešil?
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 13o7 13. 5. 2018 21:54

S barvou zadní části problém nemám, stejně používám kryty, ale vadí mně černý rámeček :/ Nevím proč, ale není mně příjemný při dívání se na displej. Možná to je i o zvyku no :(
13o7
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 5. 2018 22:07

Tak tedy vem ten Honor 6X
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 13. 5. 2018 22:19

Naprosto chápu že nechceš černý .. poslední 4 telefony jsem měl taky v bílé, až na vyjímku Honoru 9, ten jsem vzal v modré :D

Honor 6X jsem měl a nestěžoval jsem si, co se týče plynulosti systému byl naprosto v pořádku, to samý fotoaparát, ten bokeh u fotek miluju, displej byl taky ok i na slunku. Náročný multitasking jsem nezkoušel, ale nestalo se mi, že by se telefon zasekl, něco spadlo nebo bych ho musel restartovat :) Podle informaci co jsem zjistil má nyní android 7, a kolem léta-podzimu má dorazit i oreo.

Ale musim tě upozornit, v obchodě si to vyzkoušej, při stlačení reproduktoru v telefonu nepatrně praskne, loupne, křupne, nazvi si to jak chceš.
Byl to důvod proč jsem telefon za pár týdnů prodal, jsem na to strašný úchyl, telefon musim mít v perfektním stavu, jinak jsem nervní.
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod jankalli 15. 5. 2018 11:43

Já bych šel do Vernee V2 Pro - 5.99 " 6 GB 6200 mAh 21 Mpx 64 GB - ideální poměr cena výkon.
Zajímám se o zahraniční techniku, zejména z Číny. Je spousta věcí, které nakupujeme zbytečně draho.
jankalli
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků