Jednoduchý telefon

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod abarin 19. 11. 2019 11:12

Zdravím zdejší komunitu.

Dnes mi odešel cca 10 let používaný telefon Samsung GT - S 5230

https://www.alza.cz/samsung-gt-s5230-d120603.htm

Hledám za něj náhradu. Stěžejní je pro mě uspořádání spodních tří tlačítek - volání, zpět a ukončit hovor / co se mě nedaří najít/ a na displeji možnost umístit často volané a podobné. Nic na tom nehraju, nesurfuju, prostě pouze telefonuju. Chtěl bych zkrátka podobný telefon, ale zase ne šunt. Cena lidová.

Díky za navedení správným směrem
"Ať žije levná elektřina a komplu pánbů zdraví dá."
abarin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 19. 11. 2019 13:23

Taková tlačítka dole asi nic mít nebude, jiné samsungy (https://www.idealstore.cz/mobily:samsung/) už to mají jinak. Jedině koupit stejný mobil na e-bay.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 19. 11. 2019 19:25

No, já bych tedy cestou nákupu takto starého modelu (případně i jiného staršího) na ebay nešel. Bude to o nějakém čase, ale na softwarové ovládání si zvykneš.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zantovsky 19. 11. 2019 20:08

Já bych si koupil normální tlačítkový přístroj. Nevidím důvod, proč bych měl mít na „Nic na tom nehraju, nesurfuju, prostě pouze telefonuju.“ displej přes celý telefon.
zantovsky
Junior

Odeslat příspěvekod Jinmajstr 20. 11. 2019 21:09

Tlačítko ukončit hovor na spodní hw liště už nenajdete. Android se po 10 letech už ovládá jinak. Nejblíže tomu co popisujete je xcover 4/s. Má spodní hw tlačítka. Da se nastavit jednoduchý režim ovládání, který je od samsungu povedený a sám přímo vybízí k umístění kontaktů na plochu.

Edit: Xcover má postranní tzn. "Xcover tlačítko" které lze podle mě nastavit na i na ukončení hovoru.
Jinmajstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standavfr 21. 11. 2019 06:52

Ten Samsung star ani android nemá, takže to bude stejně všechno jinak.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 21. 11. 2019 08:04

Nástupce toho Samsungu Star se u nás neprodává, jsou tu v podstatě dvě možnosti:
1) tlačítkový telefon - bude mít jednoduché ovládání, dobrou výdrž, ale displej bude malý a různé zkratky půjdou nastavit minimálně nebo možná vůbec. Doporučil bych třeba Nokii 230, ta má relativně velký displej a slušnou klávesnici.

2) dotykový telefon s Androidem - spolehlivý telefon nebude za nízkou cenu, modely pod 2500 vůbec nedoporučuji. Bude umět víc než požadujete, ale po chvíli přizpůsobování bude ovládání intuitivní a rychlé, půjdou nastavit zkratky pro volání na čitelném displeji.

Ani jedna z těch základních voleb neodpovídá požadavkům, ale pokud nechcete shánět nespolehlivé bazarové telefony nebo pochybný dovoz bez ČJ tak podle mě jiná volba není.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod abarin 29. 11. 2019 10:14

Zřejmě půjdu tou cestou spíše moderního telefonu kvůli lepšímu rozřazení kontaktů na displeji. Tlačítkový telefon, tam se na displeji zobrazí pár znaků a ten můj nefunkční dokázal zobrazit kontakty přehledně. Jen to prostě bude přes widget a rozkliknutí - takže druhá varianta. :hm

Díky všem diskutujícím za názory a pomoc :-))

Aleš
"Ať žije levná elektřina a komplu pánbů zdraví dá."
abarin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků