Náhrada za Huawei P20 Pro

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Emulle 5. 11. 2022 12:33

Ahoj,
vždycky jste mi tady ochotně pomohli a tak se opět po letech ozývám s prosbou o rady.
Sháním náhradu za svůj Huawei P20 Pro. S telefonem jsem byla spokojená, ale už je poměrně starý a nezvládá všechno to, co bych od něj očekávala.

Co očekávám:
-Vynikající foťák a kamera - fotím a natáčím často pro můj eshop, takže to je požadavek č. 1.
-Dobrá výdrž baterie - při mém používání (8-10h denně) je to nutné. Na telefonu dělám totiž prakticky veškerou práci.
-Min IP 67, telefon používám i v dešti a hodně prašném prostředí.
-Nejlépe Android, s ios si moc nerozumím.
-Velikost, vzhled, barva, váha jsou mi jedno, mám dlouhé prsty a svůj dosavadní telefon ovládám jednou rukou
-cena do 20k

Moc všem děkuji za tipy!
B.
Emulle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 5. 11. 2022 12:49

Galaxy A52s 5G nebo Galaxy S20 FE 5G
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 5. 11. 2022 13:27

P20 Pro byl velmi podařený mobil, určitě bych nevolil A52s, hlavně v kvalitě nočních fotek bude daleko za ním... Až na absenci odolnosti doporučím levnější OnePlus Nord 2 5G 12GB/256GB, nebo hodně dobrý/vyvážený mobil Zenfone 9 (raději připlatit za variantu s 256 GB pamětí). Pokud to nehoří, tak bych vydržel na akce okolo Black Friday!
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2022 13:30

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 5. 11. 2022 13:51

Nevím jestli se Pixel 7 Pro vejde do budgetu, ale Pixel 7 za 17 490,- na Alze by byla taky dobrá volba.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emulle 5. 11. 2022 14:06

Díky, mrknu na ně. Co se týče těch Galaxy, jak jsou na tom s výdrží?
Zenfone jsem kdysi měla, byl to dobry telefon a doteď někomu slouží, což nechápu �.
Na oba Pixely i OnePlus se podívám, vlastně o nich nic moc nevím a nemám s nimi žádnou zkušenost.
Emulle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 5. 11. 2022 14:29

U Pixelu v ČR nefunguje 5G.

Samsungy se Snapdragonem viz výše jsou na tom s výdrží poměrně dobře. Jinak se ale celkově bavíme o cenové kategorii kolem 10t. Kč, takže je jasné, že to není úplně TOP třída, ale na druhou stranu ani ne žádný aušus. A kdo chce investovat 2x tolik, ten už může vybírat nejenom Asus ZenFone 9, ale i třeba Motorola EDGE 30 Ultra nebo Xiaomi 12T Pro (všechno Snapdragon 8 Gen1).
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2022 14:40

Loader píše:Nevím jestli se Pixel 7 Pro vejde do budgetu

sice přes 20tis. ale jinak dobrá cena za nejlepší fotomobil současnosti
https://aukro.cz/google-pixel-7-pro-128 ... 7020480074
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emulle 5. 11. 2022 14:51

Ještě bych asi měla dodat, že žiju dlouhodobě v Německu a budu telefon kupovat pravděpodobně tady. Sice jsem v ČR často, ale většinu času stejně v DE.
Emulle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 5. 11. 2022 14:56

Pak není důvod nekoupit ten Pixel v Germánově...
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emulle 6. 11. 2022 16:05

Ještě mě napadly Galaxy s21 ultra nebo S22 ultra. Nebo zůstat u Huaweie? Projela jsem si pár recenzí a zatím se mi líbí jak ten dražší Pixel, tak i Samsungy, zaujal mě i Zenfone. To bude zas peklo s mojí vybíravostí. Naštěstí mám ale čas, chci si ho pořídit k Vánocům:D
Emulle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 6. 11. 2022 16:55

Mám teď na zkoušku pixel 6 a jo. Podařený foun. Takže do 7 bych šel. Aktualizace dlouhé, baterie super a fotky i na 6 excelentní.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emulle 6. 11. 2022 23:36

A šel bys do 7 nebo 7Pro?Kromě teleobjektivu, větší baterky a maličko lepšího displeje nevidím tak výrazný rozdíl, aby to stálo za tak velký cenový rozdíl, tak nevím. Teď v jsou v užším výběru Zenfone 9,S21 ultra, s22 ultra, Pixel 7 a 7 pro. Jak je to se Zenfonem a podporou? Jsou v tom takoví neurčití. Telefony si vždy pořizuji na 3 a více let, tak aby to taky za něco stálo :)
Emulle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 11. 2022 02:25

za mě Google Pixel 7 Pro
Zenfone 9 nebrat, Asusy zdaleka nepatří mezi elitu, a Samsung S22... nejdříve si projdi vlákno, jestli nenajdeš něco, co tě odradí
viewtopic.php?style=6&f=30&t=1318564&st=0&sk=t&sd=a&style=default
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 7. 11. 2022 04:33

Asus mě nebral, moc malý a 20t kč za Asus nedám.
Měl jsem v merku s21+ (U ne kvůli zaoblenému displeji) a P6 (pro ne, taktéž kvůli displeji). Prioritně mám fotky, kde je pixel i v interiéru jinde než Samsung, čistý android, rychle aktualizace. Nemá 5G což neřeším, volte u T-Mobile funguje.
hurec
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků