Fotomobil bez limitu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hurec 26. 5. 2023 14:51

Miui (13) jsem měl kdysi půl roku. (vždy to stejně flashnu na miui cz) Takže stačí nastavit u appky automatické spouštění a žádné omezení baterie a vždy jede vše jak má. Jak WhatsApp, bakaláři, messenger, banky. Musím říct narovinu, že ty founy jsou oba fakt parádní. A každý má své plus a mínus. Jinak 120W nabíjení je hodně návykové.
Za 27+t kč je to nesmyslné, ale dají se sehnat z druhé ruky kusy zabalené kolem 21-22t kč a to už je slušné.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 26. 5. 2023 17:18

hanes1 píše:A vedel by som menovať ....

Třeba Osobní hotspot, který je u Apple naprostá katastrofa a skutečná nouzovka! >:-(
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 26. 5. 2023 18:24

Pokud používáš mimo Apple ekosystém, pak žádná sláva. Pokud v rámci, pak nejjednodušší řešení, které funguje perfektně.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 26. 5. 2023 18:52

Jj.
To android umí lépe . Automatické vypínání hotspotu je hodně out.
Jenže používá to pár procent lidí, proto to víc iovcí neřeší. Já to třeba použil jednou za život.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 28. 6. 2023 17:40

maniakovzostravy píše:[

Nakonec jsem se definitivně rozhodl pro Samsung Galaxy S 23 Ultra a to z důvodu - Spen - podepisování smluv - ( u iPhonů jsem to řešit nemusel - tam mám podpis uložen a automaticky se mi doplnil - nikde jsem nenašel zda to umí i android) + Dex je taky benefit - a bez pochyb nejdelší vydrž na baterii. Sice obava z fotek s pohyb objekty - ale po přečtení několika další diskuzi jsou obavy mírnější

Pixel vypadl z důvodu komplikaci VoLTE - sice se dořešit s aplikaci ale nechci moc pátrat co a jak - vydrž v zátěži.


Ako ste spokojný s S23 Ultra po pár mesiacoch? Kúpili by ste si ho znova? Doporučili by ste ho aj ostatným?
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 6. 2023 19:57

hurec píše:Což pro lidi, co mají děti , či zvířata a chcou momentky z narozenin, svateb a dalších akcí, pořádané v interiéru. Je ten foun nevhodný. Jo, můžu si vyfotit měsíc, či věž kostela který je xy km daleko. Jenže to je tak vše.
Takže ta kritika je oprávněna a patří tady se o tom zmínit. Ať někdo nevyplázne 25t kč

Sakra, chtel bych podekovat za toto info. Mam Motorolu One Zoom u budu ji mit asi uz 5 let. Rikam si, co koupit nejaky poradny foto mobil? :hm 200 zoom, na dalku to zni super.

Jenze co jsem vsiml u telefonu a co mam problem, je prave pohyb objektu. Priklad... mam lva v busi, hybe se slon na safari, telefon umi staticke foto, umi i celkem 4k video / 30fps ale...
pokud se to hybe vic = fotka je proste rozmazana

video = pri pohybu ve 4k a 30fps seka a tel to nedava, ve tme to jde napr na festaku ale musim to fakt drzet v klidu a pak pohyb lidi az tolik nevadi :-)

Rikam si, ze by Samsung Ultra umel i v noci video na festaku? Ve fullHD to moc nejde, je to znat pak na 55 TV, moc sumu, dost divna kvalita. Takze chce to neco 4K a 60fps alespon pro video a zaroven pro ty fotky.
Pes, dotycna osoba se vzdy proste hybe.

Za me zatim pusobi zajmave ted ten Honor Magic 5 Pro ale, jak dlouho chodi na tyto Honor telefony aktualizace? :hm
Je to zase jen Cina :-|
15min omezeni na 4K video by nebylo tak hrozne, vetsinou v kuse delam cca do 5 minut.

Jen na ty fotky v pohybu, je neco lepsiho co neni Cina? Samsung to neumi ani starsi treba Ultra?
Tel tak za 30 000czk + - bych cekal ze uz tyto veci umi na pohodu, docela zklamani :(

-- 28. 6. 2023 21:00 --

Dotaz: jaky nazor co do kvality foto a videa mate na Xiaomi s Leica fotakem? Celkem me to zaujalo, ale fotky me uz z internetu zatim o te top kvalite nepresvedcily vs cena, ktera byl tusim vic nez ten Samsung s23 Ultra :(
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 6. 2023 20:00

Honor slíbil 3 verze androidu a 5 let security update
tady je téma
viewtopic.php?style=6&f=1963&t=1329111
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 28. 6. 2023 20:01

Jo, prostě to neumí.
Já ho nakonec vrátil a zůstal u iPhone.
Nemusím řešit nic, vytáhnu foun a fotím děcka v interiéru, kočky. 9 z 10 fotek se povede.
Nadruhou stranu si nevyfotim kostel 100km vzdálený s 100x zoomem, nebo si nevyfotím měsíc.
Vše je o prioritách.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 6. 2023 20:10

hurec píše:Teď jsem sehnal na zkoušku Xiaomi 13 pro a musím říct, že to není špatný. IMX 989 mě dost překvapil. A 120W nabíječka? Oproti iPhone to je nebe a dudy. (životnost baterie neřeším, mobily měním jak ponožky) a odpadlo ní nabíjení přes noc.
Takže jak s23U, pixel 7 pro, Xiaomi 13 pro, iPhone verze pro, jsou povedené mobily a člověk bude spokojený.

Jej ty to testujes, mas tedy zkusenosti s tim fotakem u Xiaomi Leica? :)
https://www.techarena.cz/cerstve-odhale ... ii/n-7524/
jestli to za to stoji napr video 4k a 60fps treba na festaku a pak fotky, treba prave nafoceni kocek / psa? :-)

Zoom u Samsung s23 Ultra zni super, ale prave daleko lepsi a dulezitejsi by bylo, aby to umelo rychle a dobre udelat fotky pri pohybu. Stejne pak v noci a to stejne u videa.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 28. 6. 2023 20:32

Xia není špatný a fotky lezou slušné. Ale ta miui není zatím vychytaná a sot 5hodin je slabost. Tam je Samsung jak je vydrží tak v optimalizaci prostředí hodně jinde.
Už jen to, že je konec 6.měsíce a aktualizace je z 19.4 :-)
S honorem zkušenosti nemám.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 6. 2023 21:10

Dik za info, mozna by jeste nekdo mohl napsat kdo mel i ten Honor Magic, ten na ty fotky v pohybu zni prave dobre :) Je otazkou jak ve vysledku je kvalitni pri foceni ve tme a u videa pri toceni.

U Samsungu s23 Ultra ktery ma dle me vic fotaku kdyz na to koukam, tak tam je prave to rozmazani u pohybu dost odrazujici. Vetsina veci se proste hybe treba na ulici auto a uz to udela cele rozmazane.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 6. 2023 22:48

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 28. 6. 2023 22:50

Ja by som to nebral až tak tragický... Stačí si pozrieť recenzie na S23U .... Dá sa s tým existovať a koniec koncov, väčší recenzií je kladných, čo sa foťáku týka.

Odporúčam objednať, vyskušať, otestovať, nastaviť foťák (vrátane stiahnutia Camera Asistent) a máš čas 14 dní na rozmyslenie.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 6. 2023 11:33

Nick Cave: dekuji, sice to uplne nevypovida tyto ruzne recenze o pohybu, kdyz se neco hybe pred telefonem, ale fotkama na me lepsi dojem teda dela Honor Magic 5 Pro :)
Jeste hledam videa, kde nekdo neco toci v noci.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2023 14:00

myslím, že nejlepší bude, když smartphone objednáš z eshopu, vyzkoušíš foťák, vyhovuje - necháš si ho, nevyhovuje - vrátíš ve 14 denní lhůtě
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků