Telefon pro mamku po sedmi letech

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod miropiro 27. 5. 2023 11:05

Hezký den, mám možnost čerpat od Vodafonu slevu 4 tisíce na zařízení. Sám mám mobil vybavený, jen tak hodinky nechci na to kupovat. Tak mě napadlo, že bych pořídil se slevou nový mobil pro mamku, která přeci už jen trochu nadává na pomalost svého Huaweie P8 Lite (před ním měla Nokii 3310).

Vzhledem k tomu, že hůře slyší, ocenila by když ne diodu, tak aspoň možnost always on displeje kvůli notifikacím.

Je mi jasné, že cokoliv nového bude větší než její současný mobil, ale i s ohledem na to, že mě osobně vydržel první mobil asi čtyři roky (SE T230), druhý pak aktivně přes sedm let (Nokia E51 a chvíli později i pro zábavu E52), třetí taky hezkých 5 let (Samsung Galaxy J5 2015), pak malinko provizoria, ale teď mám z druhé ruky Huawei P20 Pro a věřím, že mi nějakou dobu vydrží, takže bych nechtěl kupovat mamce mobil jen tak, že mám slevu, ale aby to bylo něco osvědčeného. Nějakým způbosem se chci vyhýbat Xiaomi, jinak by mi to asi bylo jedno.

Dokážete doporučit, co by stálo za to, abych využil slevu a doplatil třeba 4000 Kč k běžné ceně z aktuální nabídky Vodafonu?
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
miropiro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 5. 2023 11:16

https://www.vodafone.cz/telefony/?sort=price_asc
myslím že 4000kč ani doplácet nemusíš, solidní telefon je už za 4-5 tisíc
Samsung Xcover5 je dostačující na běžné použití a navíc není tak velký jako ostatní smartphony
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miropiro 27. 5. 2023 12:42

Nick Cave píše:https://www.vodafone.cz/telefony/?sort=price_asc
myslím že 4000kč ani doplácet nemusíš, solidní telefon je už za 4-5 tisíc
Samsung Xcover5 je dostačující na běžné použití a navíc není tak velký jako ostatní smartphony

Ten však nemá ani diodu ani ten režim always on. Toho se chci držet.
miropiro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 5. 2023 12:57

navrhl jsem víceméně kvůli velikosti

diodu bude mít těžko nějaký smartphone, Samsungy mají AOD ale musíš si ověřit že vybraný model ho má

jinak Motorola má svůj moto displej, kdy při každé nové notifikaci se krátce rozsvítí displej
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 27. 5. 2023 15:55

Rozumím těm požadavkům. Sám jsem je měl stejné, ale musel jsem z nich slevit.

S diodou bude potíž. To jedině nějaký 5 let starý telefon z bazaru, ale ten zase bude mít zastaralý OS a nejspíš i malou paměť.

To spíš se dívat po AOD, ale spousta telefonů má jen falešné AOD, takže je třeba dávat pozor a číst pečlivě specifikace a recenze. Na OLED displejích se dá AOD řešit aplikací, ale na Motorole jsem si s tím chvíli hrál, a nakonec ty aplikace dal pryč - žádná mne neuspokojovala. Nakonec jsem si zvykl na AOD (zvané "glance screen") v podání Motoroly, kdy se displej s časem, počasím a ikonami notifikací na chvíli rozsvítí při poťukání na displej, zvednutí nebo otřesu telefonu (stačí kopnut do stolu - :lol: ).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 28. 5. 2023 05:56

Jestli ji vadi pomalost, tak neber nic co ma pod 6 GB RAM.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 5. 2023 07:22

pomalejší může být i telefon s 6GB a více RAM, stačí aby byl špatně odladěný, zasekaný apod.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 28. 5. 2023 07:29

Tak vem pro jistotu s 8 GB RAM. :D
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 28. 5. 2023 10:09

Jednoznačně bych doporučil Motorolu.
U vodafone je sice výběr mizivý.
G62, případně G73 bude dobrá volba.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 5. 2023 10:15

Samsungy ale mají delší podporu, jak aktualizace, tak další verze androidu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tondula 28. 5. 2023 10:42

passé píše:Jestli ji vadi pomalost, tak neber nic co ma pod 6 GB RAM.

Máme doma Redmo C11 (asi) a má 4GB ram v ANTUTU cca 280k a jede 100% plynule, což třeba o Samsungu A50, 52 nešlo říci nikdy. Pokud je dobře udělaný tel. tak 4GB stačí, jen to není na hromadu otevřených app, proto mám 12GB a jsem v klidu ale pro nenáročného uživatele stačí 4GB :-)
Tondula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miropiro 21. 6. 2023 07:58

Nick Cave píše:Samsungy ale mají delší podporu, jak aktualizace, tak další verze androidu

Nakonec to dopadlo tak, že v jedné prodejně Vodafonu mi byl doporučen Samsung A14. Ten však měl vadu v podobě chybějící funkce AOD (holt typ displeje). Tak jsem si řekl, že zkusím zjistit info o A34 a ejhle, sice jsem připlatil, ale získal jsem co do rozměrů o něco menší mobil a navíc s lepší výbavou obecně.
miropiro
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků