O2 SK Volnosť-do všetkých sietí 0.1€ za hovor v celej EU

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TTxx 25. 2. 2022 18:07

A jde aktivovat (získat) na SIM kde není a nikdy nebyl využíván datový balíček !!!
TTxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 7. 5. 2022 05:10

Experiment 120

Experiment probíhá od února 2022, +1.7.2022 bude výsledek. :D

"EÚ Roaming je určený predovšetkým na účely kratšieho pobytu v Zóne 1 (krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Veľká Británia, Gibraltár), a preto sa na jeho využívanie vzťahujú zásady primeraného využívania. Ak dôjde k ich porušovaniu, t. j. ak spotreba a pobyt v krajinách Zóny 1 za predchádzajúcich 120 dní prevyšovali nad domácou spotrebou/pobytom a spotrebou/pobytom v Zóne 2, 3 a 4 o viac ako 50 %, môžeme Vám účtovať príplatky za nadmerné využívanie EÚ Roamingu."

https://www.o2.sk/podpora/centrum-podpo ... rect=false

:D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 7. 5. 2022 13:41

Tato pravidla O2 SK ale nejsou nic nového, ne, tak proč to teď uvádíte? O jakém experimentu mluvíte?
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 7. 5. 2022 17:47

Pro spatne poctare - 120 dni od konce unora, proto 1.7.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 29. 5. 2022 19:47

Chci vyzkoušet, jestli když bude sim ležet +4 měsíce v šuplíku, jestli se vynuluje to nadměrné používání v cizině, které pak operátor zpoplatňuje přirážkou. SIM už mám v šuplíku dost dlouho, ale ještě chci počkat na změnu co bude od 1.7.2022 v ceně a velikosti dat v EU. Teoreticky by šly používat dvě sim s tím, že jedna by ležela vždy v šuplíku a jak by na tu používanou došlo oznámení o nadměrném používání v cizině a počítání přirážky, tak by se sim prohodily. Nejmenší dobití u těchto sim je 6 euro, což je +- 150 Kč (na rok), takže žádná velká pálka a u dvou sim by to znamenalo za rok dobít 300 Kč, což se dá klidně provolat a užívat si až hodinových hovorů do celé EU za 2,50 Kč. Tak uvidíme, co ten pobyt v šuplíku s tou sim udělá. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GOLDman5 30. 5. 2022 02:01

Nepomoze ti to lebo vypnutim je telefon v systeme stale registrovany ako u zahranicneho OP. :!:
Ak by to prihlasis na den v SK sieti a vypnes tak to je troska nieco ine ... ;-)
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 30. 5. 2022 05:22

Máš vyzkoušeno ? :-)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 30. 10. 2022 18:58

Vianoce v O2: kupóny na zľavu, dáta zadarmo a väčší paušál za cenu menšieho

https://fony.dnes24.sk/clanky/vianoce-v ... u-mensieho
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 18. 5. 2023 15:36

Žiju trvale v Praze, na Slovensko bohužel nejezdím, a několik let používám kartu SK O2 Voľnosť pro volání v Česku (občas i po EU) a ušetřil jsem díky ní dost peněz.

Určitou dobu byly v Česku pro používání této karty úplně stejné podmínky jako v SK, bohužel asi před 2 lety to O2 SK zpřísnilo , a při používaní karty jen v Česku (tedy bez pravidelného pobytu v SK) mohou účtovat roamingové příplatky za každou minutu, což tu výhodnost dost snižuje.

Kupodivu, i když jsem s tou kartou stále v Česku, tak někdy mi přijde smska, že nesplňuju "primerané využívanie v EU roamingu" a že mi budou účtované roamingové příplatky, a po čase zase přijde smska, že už podmínky opět splňuji a žádné příplatky mi účtované nebudou, a to aniž by se s tou kartou něco zásadního změnilo, snad jen že třeba nějakou dobu z ní vůbec nevolám a pak možná přijde ta smska, že už mi zase žádné příplatky účtované nebudou.
Přesné záznamy jsem si nedělal, ale dávalo by to určitý smysl, protože když mi smskou oznámí účtování roam. příplatků, tak se snažím volat jinak, a ta karta zůstává nevyužitá.

Kdybych žil v SK, tak bych takovéto problémy řešit nemusel,na volání bych používal stále jenom O2 Voľnosť, snad kromě těch nejkratších hovorů.

Teď mi právě na kartě vypršel kredit, tak mám dilema, jestli se mi vyplatí ji dobíjet za minimum 6 Eur (poslední smska bohužel byla,že mi příplatky účtované budou) nebo ji mám nechat zrušit. Já nepotřebuji mít stálé číslo, na příchozí hovory mám samozřejmě CZ simku, ale problém je v tom, že když se ta karta definitivně zruší, tak se jen tak nedostanu na Slovensko, abych si koupil v prodejně O2 SK novou kartu Voľnosť za 2 Eur, a v Česku ji jen těžko seženu.

Btw. nevíte náhodou , jestli O2 SK v prodejnách ještě prodává tu kartu Voľnosť za 2 Eur?
Každopádně mi zůstává to dilema, zda teď v květnu Voľnosť dobít za 6 Eur nebo ji nechat propadnout
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod gounelle 8. 7. 2023 08:34

kartu Volnost jsem zakoupil v prodejně O2 SK za 2 Eur v září 2022. občas v ČR z karty zavolám a pošlu SMS. protože mi začali účtovat roamingový příplatek (který jsem nedomyslel, když jsem si kartu pořídil), chtěl jsem vyčerpat kredit a kartu zahodit (expirace nevyčerpaného kreditu v září 2023). nastala však neočekávaná situace, kterou si neumím vysvětlit - cca 4 týdny zpět při kontrole zůstatku velké překvapení, když mi kredit narostl na 3,70 Eur (ačkoli počáteční kredit při zakoupení byl jen 2 Eur). vůbec tomu nerozumím, proč se mi kredit "samovolně" navýšil, protože nepřišla žádná textovka o dobití (že by mi někdo - třeba omylem - kredit dobil, ani žádné info od operátora, že mi kredit z nějakého důvodu navýšili). s samoobsluze v přehledech záznam o navýšení kreditu není. operátora jsem o vysvětlení nežádal. nemá náhodou ještě někdo stejnou zkušenost nebo vysvětlení pro samovolný nárůst kreditu u karty Volnost? od okamžiku zakoupení jsem kredit na kartě sám ani jednou nedobil.
gounelle
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 8. 7. 2023 15:48

gounelle: Podle mě to nemůže být tím, že by vám někdo jiný omylem dobil kredit, protože min. dobití je 6 Eur.
Mně se jednou, možná dvakrát stalo, že mi na mou žádost vrátili nějaký kredit za nechtěně sťažená data. Ale to nebude tento případ, mně ten kredit předtím vždycky poklesl. Nedokážu si to vysvětlit jinak než technickou chybou.
Jestli vám to hodně vrtá hlavou, tak se jich můžete přímo zeptat na chatu (nejdřív to můžete zkusit anonymně), nemyslím si, že by vám ten kredit zase vzali, i když vyloučit se to nedá.

Ja jsem asi před měsícem kartu dobil, ale mně teď spíš vadí to jejich zasílání SMS o "porušování" pravidel EU roamingu, kterych už je opravdu hodně a asi se to spamovani nedá vypnout. Ještě to mají nesmyslně rozdělené na data a ostatní služby, takže chodí v různých časech dva typy smsek. vůbec v tom není žádná logika, data prakticky nepoužívám , přesto mi přijde v jeden den smska, že neporušuju roaming a příplatky za data nebudou účtovat a hned další den přijde otravná smska, že roaming porušuju a začíná běžet období 14 dnů, po kterém mi roaming. příplatky za data účtovat budou. Aniž bych s tou kartou cokoliv dělal, jen je zapnutá.
A trochu podobně to funguje i u těch smsek o porušování roamingu u volání. Už mne s tím docela štvou:-(
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod gounelle 9. 7. 2023 09:49

děkuji za názor. ty info sms o plnění/neplnění roamingových pravidel mi otravují život taktéž :-)
gounelle
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 9. 7. 2023 11:10

Lepsi je vzit simkartu na vylet na slovensko, pak spamovani na nejakou dobu prestane.
Ostatne takova jsou pravidla pro roaming v EU. Permanentni roaming ma byt s priplatkem.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod ohajo3 9. 7. 2023 13:18

Ja Volnost pouzivam jen v CR na volani do EU bez priplatku. Jsou dve moznosti, jak bezplatne obejit omezeni roamingu. Prvni je Wifi volani. Kdyz zavolam pres Wifi, O2 to povazuje za hovor z vlastni site. Druha varianta je Backup calling, kdy signal O2 naskoci pres data druhe SIM - pak mohu volat "z domaci site" i bez wifi.
ohajo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 20. 8. 2023 17:45

Uzil by nekdo tuto kartu ? Mam ji x let a vyuzivam ji minimalne...
anonymius
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků