Focení mobilem [obecná diskuze]

Fotky členů fóra, mobilů, organizace srazů...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Najja 16. 12. 2007 18:54

Jedna moje fotka na MM galerii rozpoutala takovou menší debatu o focení mobilem... Mě zajímá taky názor ostatních, rady, tipy, triky, apod... Zajímá mě především vaše taktika při focení...

jaké fotky fotíte nejraději? (Krajinky, osoby, makro...)
za jakých příležitostí fotíte? (Např., jestli si občas vyjdete ven a něco vyfotíte..?)
vadí vám během focení přítomnost jiné osoby?
co např. uděláte, když chcete něco vyfotit a nejde to, protože např. vám někdo stojí v záběru..? (řeknete mu něco? Aby třeba uhnul, apod.?)

A máte nějaké tipy a triky na focení?

Mě osobně by zajímalo, jak někdo třeba dokáže uprostřed plného náměstí vytáhnout mobil a fotit kostel... Chápu, je to přirozený to fotit, ale vám nikomu nevadí, že na vás ty lidi koukaj?
:lol:

Díky za posty...
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 16. 12. 2007 19:04

Fotim vynimocne seba ked nemam zrkadlo alebo nejaku vec co chcem poslat mailom.
Pritomnost ludi mi nevadi ale ked sa tam potuluju podozrivky tak nefotim.
Ked niekto cudzi stoji v zabere tak nefotim.
Ked vydim nieco smiesne tak to len pre ukazku vyfotim. Na dovolenky berem digital.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 16. 12. 2007 19:06

Já moc mobilem nefotím :lol:
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 12. 2007 19:15

fotim jen vyjimecne a to momentky. pripada mi to divny fotit mobilem a nebojim se rict, ze se za to i stydim :D
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 12. 2007 19:25

Fotím docela málo. Jen nějaké momentky a když vidím něco zajímavého.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.mania 16. 12. 2007 20:20

po skúsenostiach s fotením mobilmi - už 4 roky, aj s autofokusom som dozrel: fotím výnimočne, ak len momentky, lebo mobily fotia horšie ako veľmi lacné digitály... Dnes už viem, že mobil, nemôže byť ani loď, ani lietadlo, ani poriadny foťák, ani notebook, ale viem, že pochopiť to, tak to niekomu môže trvať aj celý život, mne na to stačilo zopár mobilov popredných značiek a čas? niekoľko týždňov :mrgreen:
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod vizitix 16. 12. 2007 20:44

Mobilem fotim fakt minimálně, dokonce bych se bez foťáku v mobilu i obešel... Výhodu to má v tom že s sebou nemusim tahat klas. foťák atd.. Nevýhodu že ty fotky nejsou tak kvalitní....

Za focení mobilem se nestydim, ani k tomu nemám moc příležitosti... :)
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kudli3 16. 12. 2007 20:54

No tak ja si poridil podruhe N73, a taky celkem z duvodu foceni.. ale jak pises na zacatku, tak ja se proste stydim uprostred namesti vytahnout mobil, a zacit si neco fotit..
Ted se stim mobilem jeste celkem fotit ucim, precejen je to takovy zvlastni.. ale nak nemam cas.. vyrazim nekde, a budu fotit :)
A nejradeji fotim makro asi.. a kdyz semnou pri foceni nekdo je, tak moc nadsenej nejsem..
Kudli3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 16. 12. 2007 21:00

Záleží jaký právě používám mobil, když bude relativně dobře, tak i nějaký fotky budu pořizovat :)

Nejčastěji fotím sebe, kamarády, když jdu na výlety ale žádnej spešl tak něco vyfotím, ale třeba i když je okolo mě hodně lidí, tak se neodvážím fotit, taky se tak trošku stydím :)

Jinak když je třeba špatný počasí, zamračeno skoro tma, tak ani nefotím, fotky by měli mizernou kvalitu :)

A taky pokud má mobil makro režim, tak fotím rád různé detaily, zvířata, třeba W610i fotí lepší makro snímky jak můj digitál :) Což mě docela zaráží :)

Nebo když jdu něco nakupovat a něco se mi líbí tak to vyfotím, prostě asi tak :)
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kirejam 16. 12. 2007 21:05

S mobilom fotim len vynimocne, ale ak nemam poruke digital, tak ma dobry fotak v mobile potesi, aj ked je pravda, ze aj najlacnejsie digitali za 3 tisicky fotia o triedu lepsie, ako najlepsie fotomobili. Ale na druhej strane, na bezne fotky 9x13 celkom staci aj dobry 2Mpix mobil, mam to odskusane :-)
kirejam
Junior

Odeslat příspěvekod garfi 16. 12. 2007 21:09

Proč bych se měl stydět? Když nechceš poutat pozornost (když fotíš děti), tak vypni zvuk. Když nechci být zpozorován, fotím bez zvuku a od boku několikrát, potom si vyberu vhodný záběr. Když se to nepovede, tak se taky nezblázním a mám zkušenost pro příště. (Zvuk lze vypnout u každého mobilu - musíš vypnout všechny zvuky.)
garfi
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 16. 12. 2007 21:10

Jak jsem psal už tam, na veřejnosti se fotit mobilem stydím. :) Nejradši to, co se fotí dobře, pokaždé může být něco jiného. :D Nejčastěji fotím tak nějak "spontánně", tzn. co se nachomýtne. Nějak to vyplyne, ale pak se z toho snažím dostat co nejvíc. Pokud něco brání, spíš odejdu.. 8)

2 garfi: U všech vypnout nejde. Jinak nemusí to být jenom zvuk, co to zapřičiňuje.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod christian 16. 12. 2007 21:14

Jen vyjimecne a obcas jsou to fakt blbiny i kdyz kvalita stoji za prd.

Jinak ja bych se docela bal na namesti vytahnout drahy fotomobil, chmataci jsou vsude :)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 16. 12. 2007 21:30

Jsem na tom podobně jako Kudli3 a ConPower...

• fotím nejraději přírodu a makro
• fotím poměrně často, protože nemám digitál :oops:
• na focení chci hlavně klid... Nic jinýho mít ani nemusím
• když mi někdo stojí v záběru, nefotím... Protože se prostě stydím. Vlastně lidi neoftim vůbec...

Je mi totiž blbý, např. na ulici vytáhnout mobil, namířit si to k někomu a vyfotit ho. Ikdyž vím, že by ten závěr byl zajímavej,... Hlavou se mi promítá, jak bych ho mohla upravit, ale prostě je mi blbý mezi lidma fotit mobilem... Včetně toho, když se jedná o naši vesnici... Proto chodím občas ven v podvečer, ale pak ty fotky vypadají blbě (šum, modré zabarvení, apod.). Takže fotím vlastně jenom doma.

Co bych sakra dala za to, kdyby byl jeden den, kdy bych mohla vytasit mobil a na náměstí by nebylo ani živé duše... Nebo by tam byli lidé, kterým focení nevadí... Není totiž nic horšího, než když se odvážím někoho vyfotit a on mi za to chce rozbít hubu (naštěstí se mi to nestalo, ale bojím se toho. Češi jsou konzervatiní).

Docela by mě zajímalo, jak to dělá třeba takový J.o.e., š.ť.á.p.i, apod... J.o.e. se prostě nebojí, vytasí mobil v metru a fotí... :shock:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 16. 12. 2007 21:35

Fotím si jen na privátních akcích(myšleno alkopařbách), kde se to snese i s mobilem - má to i výhodu v tom, že telefon je neustále po ruce. 8-)
Deleted user

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků