Samsung Galaxy S21 FE 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 2. 2. 2023 10:03

Mám dva roky klasickou S20 a přemýšlím nad výměnou za S21 FE, jsou teď za dobré ceny, cashback běží a polepším si v 5G a baterii. Co si o tom myslíte? :hm

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10081&idPhone2=10954#diff-
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RudlikM 2. 2. 2023 10:26

jawunek píše:Jaký máte názor na kvalitu zvuku ve sluchátkách připojených k S21FE? Mám celkem kvalitní špunty od Sony, koupil jsem si redukci na jack 3,5 z USBC a zvuk je tragický, jak z "kalkukačky", bassový projev absolutně odflitrován...

Velmi záleží na tom, jakou redukci jste si koupil.
Někteří prodejci inzerují na eshopech, že se jedná o originál od Samsungu a není to pravda, mám s tím osobní zkušenost.
Ale dají se pořídit i neoriginál redukce, včetně vestavěného DAC převodníku, viz. např zde
https://www.krup.cz/default.asp?cls=spresenttrees&strid=2776 ale určitě se dají koupit i jinde,,,
Naposledy upravil Nick Cave dne 2. 2. 2023 11:45, celkově upraveno 1
Důvod: upravena dlouhá citace
RudlikM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marekmy 2. 2. 2023 11:13

jawunek píše:Jaký máte názor na kvalitu zvuku ve sluchátkách připojených k S21FE? Mám celkem kvalitní špunty od Sony, koupil jsem si redukci na jack 3,5 z USBC a zvuk je tragický, jak z "kalkukačky", bassový projev absolutně odflitrován...


Já používám tuto redukci, s převodníkem a je skvělá, zvuk hlasitý a kvalita se zdá dobrá. Sluchátka Shure.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/samsung-ee-uc10juwegww/
Naposledy upravil Nick Cave dne 2. 2. 2023 11:45, celkově upraveno 2
Důvod: upravena dlouhá citace
Marekmy
Junior

Odeslat příspěvekod welby 17. 5. 2023 09:25

Datart má nyní S21 FE 5G 6GB/128GB v akci se slevovým kódem za 13.592,- Kč. Zároveň na něj jde použít sleva 3.000,- Kč v rámci https://www.novysamsung.cz/galaxy-s21fe ... az-3000-kc

https://www.datart.cz/mobilni-telefon-s ... -sedy.html
welby
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 16. 6. 2023 14:12

Chlapi, oplatí sa ešte kúpiť S21 FE?
v alze stojí 420€
Chcel by som hlavne svietivý display, vodeodolnosť, a dobrý hlavný foťák.
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 30. 6. 2023 17:59

iggi píše:Chlapi, oplatí sa ešte kúpiť S21 FE?

Nevím, mám teď Edge 30 Neo, ale jsem fakt zklamaný z toho fotoaparátu, takže jsem po těhle mobilech taky koukal. Možná je zajímavější než S21FE A54. Voděodolnost má, fotky jde celkem dobře zvětšovat a dosáhnout tak na digitální zoom, dlouhá podpora. 888 se hřeje, Exynos je zase trochu nevyzpytatelný ve spotřebě. S21FE má lepší zoom, vyšší výkon. A54 je ale možná lepší koupě, právě s ohledem na to jak spadla cena pod 10K. S21FE bude mít podporu minimálně další 3 roky, A54 vlastně 5 let. Takže tak.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 5. 7. 2023 16:42

Takže po nějaké době doplním předešlou odpověď. Vzdal jsem to s Edge 30 Neo, sice se neseká ale jede si tu svou pohodovou jízdu, mizerný foťák, má skvělé 68W nabíjení a malou velikost i váhu. Ale protože u focení docela často používám zoom (zvykl jsem si na to už u S20FE), vzal jsem S21FE. Asi je důležité říct, že ho Samsung pořád aktualizuje, což se projevuje. Ač se 888 při zátěži nebo delším používání lehce zahřeje, není to tak tragické, vlastně si toho všímám jen v horní polovině a jen mírně, rozhodně nepálí (a to je nový mobil, kde bych čekal zahřívání větší). Všechno je aktuální a i nějaký ten rok aktuální bude (měl by se dostat až na Android 15). Hlavnímu fotoaparátu asi není co vytknout, pokud se nechci nimrat v pixelech. Teleobjektiv je o level lepší než u S20FE, venku za světla je fenomenální. Když to porovnám s Ultrou (jasně že na Ultru nemá), tak mi ten cenový rozdíl přestává dávat smysl. (Ultru nemám, srovnával jsem podle fotek a videí na netu.) Hodně mě překvapily i reproduktory, v recenzích se to nezmiňuje, ale zvuk je velmi dobrý i na poslech bez sluchátek. Výdrž se asi taky od vydání zlepšila, procenta u nového kusu nijak závratně nemizí.
Takže vyplatí se v roce 2023 S21FE? Vzhledem k ceně kolem 12K, dlouhé podpoře, výbornému foťáku, skvělému zoomu, výkonu a odladěnosti jo, určitě. A54 je levnější, ale i horší. Takže za mně, buď Pixel 6A, 7A nebo tohle. U Pixelů jsem v poslední době četl o hodně problémech a Samsung znám už z minulých telefonů. Ale nevýhoda je pouze 25W nabíjení a větší velikost (ale na dnešní dobu je to pořád "kompaktní"). Ale i tak je to pořád dobrá koupě si myslím.
Taková malá recenze po 1,5 roce od vydání od nového majitele. :nenapadne 8-)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 7. 2023 16:53

Ono kupovat si Motorolu, když prioritou je především foťák, je poměrně odvážné... ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 5. 7. 2023 17:07

No ono to zase tak velká priorita není, o to je to větší zklamání. To Moto fotí strašně, i za dne šumí, za méně světla hrozně a přiblížit něco třeba jen 2x udělá jen zrnitou patlaninu. Přitom nechápu, proč potřebuje Motorola tak vysoké ISO, tam kde mám teď u Samsungu 80, nastavila Edge 30 Neo 3200. Snížení ručně znamená mít černou rozmazanou a i tak zrnitou fotku. Jako upřímně, tohle jsem prostě nečekal. No jo, musím se držet osvědčeného a neexperimentovat. :D A ano, jsem odvážný. :mrgreen:
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Don joe 14. 7. 2023 13:35

Ahoj, umíte nekdo odblokovat samsung galaxie s21 ultra? Mam zamčené klavesnici a taky bych potreboval google předchozí obejit. Dekuju, FO samozrejmosti
Don joe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blanda Panda 14. 7. 2023 15:03

Albert.Bert píše:Takže po nějaké době doplním předešlou odpověď. Vzdal jsem to s Edge 30 Neo, sice se neseká ale jede si tu svou pohodovou jízdu, mizerný foťák, má skvělé 68W nabíjení a malou velikost i váhu. Ale protože u focení docela často používám zoom (zvykl jsem si na to už u S20FE), vzal jsem S21FE. Asi je důležité říct, že ho Samsung pořád aktualizuje, což se projevuje. Ač se 888 při zátěži nebo delším používání lehce zahřeje, není to tak tragické, vlastně si toho všímám jen v horní polovině a jen mírně, rozhodně nepálí (a to je nový mobil, kde bych čekal zahřívání větší). Všechno je aktuální a i nějaký ten rok aktuální bude (měl by se dostat až na Android 15). Hlavnímu fotoaparátu asi není co vytknout, pokud se nechci nimrat v pixelech. Teleobjektiv je o level lepší než u S20FE, venku za světla je fenomenální. Když to porovnám s Ultrou (jasně že na Ultru nemá), tak mi ten cenový rozdíl přestává dávat smysl. (Ultru nemám, srovnával jsem podle fotek a videí na netu.) Hodně mě překvapily i reproduktory, v recenzích se to nezmiňuje, ale zvuk je velmi dobrý i na poslech bez sluchátek. Výdrž se asi taky od vydání zlepšila, procenta u nového kusu nijak závratně nemizí.
Takže vyplatí se v roce 2023 S21FE? Vzhledem k ceně kolem 12K, dlouhé podpoře, výbornému foťáku, skvělému zoomu, výkonu a odladěnosti jo, určitě. A54 je levnější, ale i horší. Takže za mně, buď Pixel 6A, 7A nebo tohle. U Pixelů jsem v poslední době četl o hodně problémech a Samsung znám už z minulých telefonů. Ale nevýhoda je pouze 25W nabíjení a větší velikost (ale na dnešní dobu je to pořád "kompaktní"). Ale i tak je to pořád dobrá koupě si myslím.
Taková malá recenze po 1,5 roce od vydání od nového majitele. :nenapadne 8-)


No za 13500 je P6 PRO (alza) a to je myslím si, lepší koupě. Mě teda zoom přijde jakžtakž porovnej s P6 PRO, to je absolutně jiná liga. Ale celkové si myslím, že to je slušný telefon avšak radši počkat na akci, nedávno šlo mít za 13-14k S23 ....
Blanda Panda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stresik 7. 8. 2023 19:25

Ahoj.

Potřeboval bych se zeptat někoho z majitelů S21 FE, jestli má tento model na displeji nalepenou folii z výroby jako S21.

Děkuji všem za ochotu
stresik
Junior

Odeslat příspěvekod mufallo 7. 8. 2023 19:33

Nemá, bohužel.
mufallo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxTomino69xx 13. 9. 2023 16:55

Ahoj všem. Chci se zeptat, má tento telefon v nastavení fotoaparátu funkci vodoznak? (aby šlo do fotky vložit datum a čas) Díky.
xxTomino69xx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mufallo 13. 9. 2023 17:00

Když dám vodoznak na zapnuto, přibyde na fotce jen název mobilu, více nastavení, jako že by setam dalo dát datum, nevidím.
mufallo
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků