Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hurec 28. 1. 2023 06:12

Necháme se překvapit. Jelikož Samsung potřebuje prodej a zisky a S23 nebude extra lákadlo. Tak doufám, že nějaký bonus a cashback nás čeká.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod renek1 28. 1. 2023 08:23

miromen4 píše:Tak ještě jednou pro méně chápave.
Čekám stejnou šaškárnu jako roky před tím.

Tak ještě jednou přímo pro tebe: Proč slevovou akci nazveš šaškárnou?
šaškárna - význam slova (hanlivě, ironicky, hovorově) tragikomická situace;
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 29. 1. 2023 10:41

Takže moje drahá polovička dostala Galaxy S22ULTRA, po tom,co ji malá hodila na její Huawei Mate 20 pro skleničku se sirupem. Bohužel neměla na displeji fólií. Oprava 6500 asi nemá smysl u končícího Huaweie,takže doufám,že má aspoň na další 4 roky vystaráno. Samozřejmě jsem si s ním aspoň trochu pohrál a srovnal aspon něco s mým Huawei P30PRO - musím říct,že pokud bude. Samsung po 3 až 4 letech fungovat tak,jako můj Huawei,tak klobouk dolů. Osobně se chystám na S23U anebo S24U....až mi teda odejde P30PRO,anebo až nebude podporován...a to především kvůli stylusu. Konečně nebudu muset v práci chodit s papírem a tužkou. Je to úžasná featura...
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 30. 1. 2023 08:58

koderluk píše:Zdravim, v jakem rezimu fotite? Respektive jaky je rozdil mezi 3:4 , 3:4 50MP, 16:9 atd.
Režim 3:4 je najlepší, využíva všetky pixely senzora, spája ich do 12MP fotky a má najlepšie spracovanie pre veľký dynamický rozsah.

Režim 3:4 50MP ti vyprodukuje 50mpix foto, ktoré za dobrého svetla logicky obsahuje viac detailov (pre priblíženie foto resp. jej orez), na druhú stranu sa oberáš o veľký dynamický rozsah a foto zaberá zbytočne veľa miesta. Tento režim by som používal len v prípade potreby zachytenia najjemnejších detailov - pri dobrom svetle.

Režim 16:9 - je to len obyčajný orez z režimu 4:3 resp. 3:4, t.j. na foto dostaneš do záberu menej než pri režime 4:3 resp. 3:4.

Režim Full - takisto len orez z 4:3 resp. 3:4, platí to, čo pri 16:9, len je záber ešte orezanejší.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antropolog 30. 1. 2023 10:29

Taky maly dotaz. Ti co ste riesili vykupovy bonus, do kolko dni Vam schvalili bonus v samsung members?
Antropolog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgáč 30. 1. 2023 11:30

Pokud je to možné, zajdi na pobočku mobilpohotovosti a tam poníží cenu o ten bonus hned na místě. Nemusíš čekat několik týdnů.

Jinak je to dost individuální, třeba otec čekal přesně 39 dní, někdo tady měl problém s tím, že se mu v Samsung Members nárok na bonus vůbec nezobrazil apod.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antropolog 30. 1. 2023 12:03

No ja by som aj behol, pobočku mám kúsok od domu. Len po novom musím počkať na ten e-voucher a až potom môžem požiadať o výkup. Tak to píšu na novysamsung.sk. Už som riešil v minulosti odpredaje cez samsung, ale tam vždy stačilo len nahrať doklad nového zariadenia a zaniesť starý mobil na výkup. Neviem prečo to teraz zmenili.
Antropolog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 30. 1. 2023 13:23

Když nyní už skoro s jistotou víme, že S23+ bude stát 29.000 Kč, tak jsem ty informace že Samsungu měl relativně přesné. Že bude cash back je hezké, ale ten bude u S23+ max 3.000. Nyní jsem dostal 2.000 a mobil koupil za 15.500. Když by člověk koupil S23+ za 29K -3.000 cash back a -2000 za sluchátka, kterých bude zase plný bazoš, tak se dostaneš na cenu 25.000, což je pořád o 10.000K více a těch změn na S23+ za 10.000K rozhodně nebude.
Nicméně když píšeš, že přejít z 14Pro na S22+ je nesmysl, můžeš to více rozvést... Psát o nesmyslech a ničím to neodůvodnit jsou pak jen prázdné plky. A teď to nemyslím nijak zle, vím, že s tebou se dalo vždy normálně diskutovat!


Ber to trošku s nadsázkou ;-) já bych ale 14 Pro za S22+ rozhodně nevyměnil.
Výdrž má o dost lepší ač je telefon o dost menší (pro mě +) fotoaparát je k diskuzi (kdo co preferuje) ale rozhodně fotí rychleji, video (hlavně ten akční režim) je opravdu bezkonkurenční, AoD mi přijde o dost lepší než na Samsungu, zamykací obrazovka taky, systém je plynulejší...

Nicméně jsem testoval S22, S22+ a S22U a musím říct, že proti iPhone se vyrovná spíš až S22U, ale to dávám na vlastní dojem. Ultra mi přijde při používání o několik levelů výš proti základním modelům hlavně díky foťáku a mám pocit, že v ruce držím telefon za takové peníze. Jen ty animace jsou takové kostrbaté a při přechodu z iP 13 Pro /14 Pro má člověk pocit, že se tel trošku seká...to až jednou odladí tak to bude super ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 30. 1. 2023 13:49

Mám teď 14 Pro Max, ale když mám nějaký top Samsung, tak žádné záseky nepozoruji a to ani u modelů hodně let zpět. Nevím, kde se ty 10 let staré názory pořád berou :D

Když bych udělal takový malý souhrn, tak jediné rozdíly vidím v každodenním používání oproti Ultře: Lépe fotím, mám vyšší výdrž, nemám tužku, iPhone se hůře drží v ruce kvůli ostrým hranám, lepší pocit premiovosti

Ale už netrpělivě vyhlížím Samsung akci a doufám v nějakou limitovanou pěknou barvu.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 30. 1. 2023 13:56

To nejsou 10 let staré názory, je pravda, že se Android dost odladil, ale já když přecházel z 13 Pro na Samsung, tak to tam prostě vidím, animace nejsou tak hladké. Možná je to podobné jak 60 vs 120hz, znám spoustu lidí, co nepozná rozdíl ;-)

Jinak souhlasím s tím co píšeš, na takový cvak cvak udělá iPhone lepší fotky ale blbě se drží, premiovost je taky jasná. Pokud člověk ale trochu "fotí", ze Samsungu lezou lepší fotky :potichu

Každopádně S23U pořídím, pokud bude rozdil ve foťáku takový, jak je doposud prezentováno :-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 30. 1. 2023 13:58

Podle mě se zase trochu zlepší kvalita u většího zoomu, ale jinak to bude fotit plus minus stejně.
Mě přesvědčí max lepší výdrž a nějaká pěkná barva, jinak počkám jak bude vypadat Fold5.

Pro mě je ta výdrž u iPhone strašně šukézní, ještě se mi nestalo, že bych ho během dne vybil, když jsem měl ráno 100%. S Ultrou a Foldem každou chvíli.

Ještě bych zapoměl na Magsafe, to je pro mě jedna z nej inovací v mobilním segmentu. Používám v autě a občas Magsafe powerbanku, když zapomenu přes noc nabít a Magsafe nabíječku 3v1...to se rychle zvyká.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 30. 1. 2023 14:41

Jo jo o kvalitu zoomu mi jde, jinak Ultra fotí parádně ;-)
Hezká barva bude ta zelená :-)
Mě u iPhonu strašně vadí galerie a ten bordel, pořád nechápu, proč foťák nemá svou složku :-/
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 30. 1. 2023 15:29

Aj Samsung aj Apple mají své plus a mínus. :-)
Počkáme co s23U.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 30. 1. 2023 17:58

S22 má jen plus a ultra. Mínus ne.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 30. 1. 2023 18:18

orgac, pozicaj mi ten tvoj ajfon, ja ti ho vybijem aj za pol dna :)
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků