Repasované telefony US, UK...

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Katore Inescu 27. 1. 2023 21:45

Zdravím

Stařičká A8 už není v ideální kondici, tak jsem si koupil S20 FE. Vydržel jsem s ním měsíc a dal jej raději manželce. Nesedí mi drobnosti, ale hlavně jsem si nezvykl na velikost. Vzal jsem si manželky S9, ale ten je zase jen SingleSIM a potřebuji mít dvě SIM, takže jsem zase u A8. Reprák už moc neslyším, ale nějakou dobu ještě vydržím.

Koukal jsem se ale na EBAY a narazil na repasované S10. Nevím, jakou formou jsou repase udělány, ale snad u prodejce s dobrým hodnocením nebude problém. Prodejka je 3-4K, tak jsem se zaradoval, že mohu mít malý telefon a nemusím dát 23k za nějaké topmodely. Najít repasovaný DualSIM trochu oříšek, ale dá se najít.

Ale jak je to technicky? Telefony jsou to většinou ze států, nebo UK. Fungujou tyto telefony na CZ sítích? Může tam být nějaký jiný problém, když je u nich napsáno, že jsou odemčené a nejsou vázány na operátora?
Katore Inescu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 28. 1. 2023 06:36

To si kup raději v Česku v bazaru nějakou pěknou S10, výměn v servise baterií a budeš spokojený.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Katore Inescu 28. 1. 2023 16:53

No, nevím.

S10 na ebay s označením "Repasovaný" se prodává za 3-4.000 Kč. Jsou společnosti, které při repasi překrytovávají a jejich otestování má jasné pravidla. Současně je dána i záruka na 12 měsíců. Je otázkou, jaká repase proběhne u telefonu za 4k, ale nevím, zda se dá úplně srovnávat s klasickým prodejem v bazaru.

S10 na českém bazaru jsem také koukal a dá se sehnat od cca 5.000 s popisem "prasklý displej, ale při používání to není vidět" a "rozbité záda, ale když budete nosit v krytu, není to problém", takže si nejsem jistý, zda se dá srovnávat.

Ale jak říkám, technickému omezení úplně nerozumím, tak raději zjišťuji. A dávat zase 9k za nějaké rozbalené kusy se mi také dávat nechce, tak jen zjišťuji, jaké jsou možnosti, ale kouzlo je v té ceně na ebay u telefonu, který by mi vyhovoval z pohledu velikosti, ale i parametrů.
Katore Inescu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgáč 29. 1. 2023 01:55

Za tu cenu na nějakou repasi zapomeň, když jenom skleněná záda stojí přes 1000Kč.
Navíc kolik dáš při případné reklamaci za poštovné do Anglie? :D

Když koukám na bazoš, tak kolem 5000 tam nabízejí S10 v top stavu.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katore Inescu 29. 1. 2023 14:08

Asi se koukáme na jiný bazoš, protože s10 v Top stavu jsem moc nezaregistroval :). U telefonů pod 6.500 je hned v inzerátu zmíněno poškození, nebo není a dozvím se o něm při komunikaci s prodejcem.

Nevylučuji, že když se bude delší dobu čekat, tak se na něco narazí, ale nejsem úplně fanoušek mobilních telefonů a tenhle dotaz je v podstatě jen impulsivní nápad vyřešit nynější problém, kdy chci malý a dvousimkový telefon od Samsungu. U malé A8 již špatně slyším reprák a čištění nepomohlo, velkou S20 FE už nechci právě díky velikosti a 20k a více za telefon mi připadá hloupost.

U repasovaných telefonů jsem doufal, že mi nějakou dobu vydrží (A8 používám 6 let a nemám s ním v podstatě problém) a třeba se do té doby začne něco prodávat. Dohadovat se nějakým privátním prodejcem, se mi právě moc nechce, takže touhle cestou moc jít nechci. I když i ty prodejce chápu, že ten telefon kupovali za hodně peněz a než ho střelit za 4k, to jej raději dají dětem na hraní, protože kupující zase chtějí použité tlefony ve tavu nových a nenošených.
Katore Inescu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 30. 1. 2023 05:59

Tak ta S10 z UK bude fungovat, problém tam není. Clo jsem z UK nikdy neplatil (ale daň ano), z USA už i clo. Takže si k ceně něco propočti, reklamace s otazníkem, jak kvalitní repas to bude, to je opět s otazníkem. Takže di kup co uznáš za vhodné. Ale nečekám, žádné výměny origo displeje atd. Já bych do toho nešel.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgáč 30. 1. 2023 09:51

Katore Inescu píše:Asi se koukáme na jiný bazoš, protože s10 v Top stavu jsem moc nezaregistroval :). U telefonů pod 6.500 je hned v inzerátu zmíněno poškození, nebo není a dozvím se o něm při komunikaci s prodejcem.


Je to možné, já koukám na český bazoš a hned na první stránce:

https://mobil.bazos.cz/inzerat/16387315 ... -stavu.php
https://mobil.bazos.cz/inzerat/16393292 ... xy-s10.php
https://mobil.bazos.cz/inzerat/16347400 ... -modry.php
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 30. 1. 2023 09:55

Já jsem doplácel clo i z UK. Čili věc, která mě stala 3500,- vyšla i se clem na tuším 4700,- (možná trochu méně, teď bych si vymýšlel), ale radost jsem z toho doplatku neměl. Čili bacha na to. Koupíte za 4k a při doručování můžete klidně ještě nějakou tu tisícovku doplatit a rázem výhoda úplně mizí. Jinak technicky z UK problém nebude, USA už může.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků