Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 17. 10. 2019 16:28

DaewooMaster píše:Ještě abych uzavřel mnou uvedené problémy, jestli to ještě někoho zajímá:

1. Blbě ostřící kamera a chybová hláška při ukládání právě natočeného videa - stačilo vyměnit kamerku v mobilu, aniž bych musel formátovat telefon apod.

A jestli to stále ještě někoho zajímá, tak jsem si vlastní blbostí (nebo spíš nevědomostí) sám kameru v mobilu poškodil a opět jsem ji musel vyměnit. :-(

Natáčel a fotil jsem totiž Laser show libereckého Centra Babylon: :grr:
https://www.centrumbabylon.cz/laser-show.html

Fotky a videa,hned jak show skončila a rozsvítili, vykazovali stejný kaz:
https://imgur.com/a/MIpcJTh

Píše se o tom třeba tady:
http://www.filmclub.cz/?p=338
https://digineff.cz/patalie-s-laserem-2/
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 4. 12. 2019 16:34

A ještě jedna zkušenost - Nokia N8 vezme i 64GB kartu (vlastně funguje i 256GB flashdisk), ale i když je to hodně rychlá karta (SanDisk Ultra microSDXC 64GB A1 UHS-I + Adapter [SDSQUAR-064G-GN6MA]), tak jeden vážný problém tu je - při nahrávání videií (delších jak pár sekund) dochází často k zasekávání až zatuhnutí v obrazu náhravky. Patrně N8 nestíhá obsluhovat FAT32 v tak velkém rozsahu (usuzuji podle toho, že i na rychlém PC je brutální rozdíl, jestli se používá 128GB nebo 256GB flashdisk téhož modelu pod FAT32, kde 256GB by měl být rychlejší, ale než se začne kopírovat/otevírat soubor apod. tak to trvá i cca 2 sekundy).
Naposledy upravil DaewooMaster dne 5. 12. 2019 11:03, celkově upraveno 1
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod DaewooMaster 21. 1. 2020 11:53

Zdravím, existuje prosím nějaká možnost, jak dostat do mé Nokie N8-00 podporu pro šifrování TLS 1.2 nebo vyšší?
Včera totiž Seznam.cz vypnul podporu TLS 1.1 a nutí mě komunikovat nešifrovaně. :(
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someone01 24. 7. 2020 22:45

tak se ze zvedavosti koukam na forum o telefonu, ktery jsem 3 roky (2011-2014) vlastnil a nestacim se divit ze to jeste nekdo pouziva. navic s mrtvym symbianem. lidi neblaznete telefony jsou uz uplne nekde jinde dneska. a v podstate jakejkoliv telefon za vic jak 3000 bude ve vsem o parnik lepsi. snad jedine krome fotaku. telefon za 5000+ bude mit snad i ten fotak lepsi. tez jsem svyho casu k tomu tel. citil jakousi nostalgii. faktem je ze dotykovej symbian je pruser a doted mam vzpominky ze prohlizet na tom web byl porod at uz na opere mini nebo vestavenym browseru. nedej boze pokud se pri tom prehravala hudba na pozadi. lepe se web prohlizel tehdy (prelom roku 2011/2012) na xperii mini za 4000 kc nez na n8 za 10000 (coz me tehdy sokovalo uprime) hlavne diky silnejsimu procaku v xperii. jedina vec, co ten telefon umel dobre bylo foceni a mapy zdarma pro cely svet, coz tenkrat nebyla samozrejmost, jinak to byl vesmes kram a kdybych si tenkrat radsi koupil galaxy SII, ktery se zacinal prodavat udelal bych mnohem lip. nechte mrtvolu alias symbian a nokii pohrbenou, kupte treba neco s android one a uvidite ten rozdil v rychlosti, moznostech aplikacich apod.
someone01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 7. 8. 2020 12:30

Však Ti ho nikdo necpe, tak proč se tak rozčiluješ?
Pousmál jsem se Tvé zmínce o S2. Shodou okolností jsem loni pro manželku pořizoval za hubičku S3 a lepší (PRO MĚ!) nebyl v ničem, ani ve foťáku (i když video uměl ve vyšším rozlišení), na který jsem se zaměřil především. Radši jsem se ho hned zbavil (stejně na něm nešly spustit aplikace, co by mě třeba zajímaly, kvůli stáří jeho Androidu) a manželka teď používá také ráda N8 po předchozích útrapách s Adroidem od Lenova.

Každému vyhovuje něco jiného. Já se např. nemusím bát, že manželka telefon ztratí, nebo že se mně rozbije po pádu (a že jich bylo), při jeho ceně kolem 500 Kč a kompletní záloze, nebo virů apod. Navíc se mi vejde do kapsičky u košile a když se něco pokazí, můžu si to sám snadno opravit (je to jako se starým autem). Nejsem štvanec sociálních sítí, opovrhuji jimi, takže na N8 si dál bez problému můžu na internetu používat to, co jsem používal i před lety (email, číst zprávy, idos, googlit).
Kdybych se potřeboval předvádět (jak mnozí), tak si Xiaomi Mi 9 6GB RAM 128GB ROM Ocean Blue (22595) koupený začátkem loňského května pro dceru na hraní nechám pro sebe. Fotky z něj vypadají sice efektně, ale s realitou moc nekorespondují a její předešlý mobil Huawei Honor 5X Silver koupený v červnu 2016 určitě stál víc jak Tebou zmiňovaných 5 tisíc a byla to teda tragédie, co se foťáku týče. Patlání prsten po displeji při focení taky není nic pro mě a nedá se tak foťák seriózně používat a hlavně ovládat jednou rukou. Prostě na to, na co telefon potřebuji, mi N8 stále stačí. Ale nikoho nepřesvědčuji, ať si ho někdo pořídí taky kvůli tomu, že ho používám já…
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 20. 4. 2023 10:14

V říjnu loňského roku jsem byl definitivně donucen okolnostmi (zejména ověřování identity v zaměstnání nebo lepší úrok na spořícím účtu při používání mobilního bankovnictví) přejít na Android (dle mě menší zlo jak iOS).

Je to můj první (aktivně používaný) mobil s Androidem (a první, co nenese značku Nokia), který jsem si vybral zejména kvůli jeho kompaktním rozměrům (ne že bych neuvítal ještě o trochu menší rozměry), vyrovnaným parametrům (patřil v tu chvíli ke špičce) a renomé značky ASUS (v počítačových komponentách je pro mě synonymem toho nejlepšího). Zmíním tu jenom 2 drobnosti, které mi i po půl roce používání stále vadí (a hledám jejich řešení pro Androidu 13) a na které jsem byl zvyklý v předešlém operačním systému Symbian Belle:

1. Aplikace "Lidé" nyní ve verzi 9.5.2.13_230309
Je to implicitní aplikace pro správu kontaktů v mobilu – vadí mi, že nelze zapnout náhledy fotografií kontaktů v seznamu u jmen, seznam je navíc zbytečně dlouhý – má velké mezery mezi řádky (jednotlivými kontakty) a neodstranitelný nadpis s počátečním písmenem jmen. Tím je pro mě seznam velice nepřehledný a hledání v něm zdlouhavé. :-( Fotka u kontaktu je ořezaná (shora i zdola na obdélník, přitom se vkládá jako čtverec). Také se mi nelíbí, že formát kontaktů VCARD v2.1 neumí všechno to, co uměl Symbian Belle. Např. neomezené množství poznámek – což je problém pro jiné správce kontaktů, které sice ukazuji náhled fotky, ale zase ignorují poznámky, resp. "vezmou" jen tu první. :hm

2. Aplikace "Hodiny" nyní ve verzi 9.1.0.23_230220
Řazení jednotlivých budíků je možné jen fixně dle času, na Symbianu se mi ale víc líbilo dynamické řazení podle toho, jak brzy nastanou v daný okamžik. :roll:
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků