MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

O2 a Air Bank bonus - tipy, triky

Offline - Junior Profil 
6. 1. 2024 16:59 Odeslat příspěvek
Cau, potreboval bych si upresnit jednu vec jestli teda nejsem sam zmatenej. Dcera ma Tarif u O2 za 549Kc. Myslel jsem, ze posleme cca 10 MMS cili 56Kc a dostaneme se pres 600Kc cili potom AB bonus. Dnes jsem neco resil na pobocce a pan rekl, ze to tak neni, ze to musi byt soucasti tzn. sluzby. Cela ta castka. Takze jak to je? :-)
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
6. 1. 2024 17:08 Odeslat příspěvek
Zrovna MMS nad rámec tarifu by se do toho započítávat měly:

https://www.airbank.cz/co-vas-nejvic-za ... akce-s-o2/

Jen může být problém /protože mizerná až nemožná průběžná kontrola výdajů u O2/... jak si to ve zúčtovacím období správně ohlídat.


Offline - Junior Profil 
6. 1. 2024 17:15 Odeslat příspěvek
V podmínkách mají, že se do útraty 600 nezapočítávají mj. splátky zařízení.
Nemáte náhodou někdo bojem vyzkoušeno, že jste těsně nad 600 díky měsíční splátce a přesto vám systém bonus 300 přiznal?


Offline - Junior Profil 
6. 1. 2024 18:00 Odeslat příspěvek
Ja vubec nechapu, proc tohle ta O2 aplikace neukazuje? Nebo kdyz ma nekdo tarif s minutama tak jo? Samozrejme asi to jisty miry nedava smysl, kdyz je vse neomezene. Ale preci jen ty MMS by system ukazovat mel. Ja jsem tam vlastne byl kvuli tomu a byl tam namachrovanej kluk, co me rovnou odpalil, ze se ty MMS nepocitaji a nic nam neukazal. To me nejak vykolejilo a odesel jsem...Mozna bylo lepsi nechat ten studenstsky tarif za 699-300 = 399Kc a byl klid... :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 1. 2024 19:18 Odeslat příspěvek
Taky to mám, že mi chybí těch 50 Kč do slevy od Air Bank, vymýšlel jsem, jak to nejlíp vyřešit a než počítat MMSky a vyhodit pade jen tak za nic, tak si platím měsíční předplatný e-knížky v O2 Knihovně za 149 Kč. Ale to může dávat smysl jen pro ty kdo čtou e-knížky.


Offline - Moderátor Profil 
6. 1. 2024 20:08 Odeslat příspěvek
kpt.Picard píše
Ja vubec nechapu, proc tohle ta O2 aplikace neukazuje? Nebo kdyz ma nekdo tarif s minutama tak jo?


Mám pocit, že u tarifů, kde jsou nějaké minutové, SMS balíčky... tak se ukazuje jejich čerpání v samoobsluze podobně, jako třeba čerpání placených dat nad rámec balíčku.
Nicméně to neřeší problém hlídání celkové útraty a dosažení limitu pro aktivaci slevy AB. O2 má fakt nejhorší systém hlídání útraty, a to i na předplacenkách. Na tarifech je celková útrata překvapení až ve vyúčtování. Zlatý Vodafone/Oskar.


Offline - Junior Profil 
6. 1. 2024 22:08 Odeslat příspěvek
Jo jeste jedna vec, je uplnej bizar. O2 ma zuctovani obdobi k 15. kazdy mesic a O2 Family od prvniho do konce mesice. Tak jak to ma byt.... Fakt neuveritelny v ramci jedny firmy...Nebo je naky logicky vysvetleni?


Offline - Moderátor Profil 
6. 1. 2024 22:18 Odeslat příspěvek
O2 (i ostatní operátoři) mají zákazníky rozděleny do více zúčtovacích období (kvůli rozložení zátěže s vystavením vyúčtování a následnými procesy spojené).

Takže někdo má u O2 ZO k 15. v měsíci, ale někdo jiný zase k 1. Může to jít třeba v týdenních nebo pětidenních cyklech (nebo v nějakém jiném rozumném intervalu).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 1. 2024 16:11 Odeslat příspěvek
kpt.Picard píše
Jo jeste jedna vec, je uplnej bizar. O2 ma zuctovani obdobi k 15. kazdy mesic a O2 Family od prvniho do konce mesice.

Zrovna ja mam u Family psano "Zúčtovací období je od 16. do 15. dne kalendářního měsíce."
5uch ma recht, je to kvuli zatezi.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 1. 2024 20:47 Odeslat příspěvek
A já zrovna každý měsíc pošlu cca 10 MMS a v pohodě
Akorát jsem na to jednou zapomněl, tak jsem byl nas*aný.


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2024 23:30 Odeslat příspěvek
gorole píše
A já zrovna každý měsíc pošlu cca 10 MMS a v pohodě
Akorát jsem na to jednou zapomněl, tak jsem byl nas*aný.

Takže s mms je to potvrzeny ze to jde?


Offline - Moderátor Profil 
7. 1. 2024 23:38 Odeslat příspěvek
Díval jste se na ten odkaz, co jsem vám dal na začátku?
Air bank píše, že do toho patří i MMS. Obecně - základní služby nad rámec tarifu se počítají.

A O2 píše:
Citace
platíte měsíčně min. 600 Kč a to ze svého účtu u Air Bank. Platby za produkty třetích stran, digitální obsah nebo splátky zařízení placené na vyúčtování se nezapočítávají.


MMS, minuty, SMS a data nad rámec tarifu nejsou produkty třetích stran, ani digitální obsah, ani splátky zařízení.


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2024 08:36 Odeslat příspěvek
Jo díky. Nečetl jsem hahaha. :) Čili se počítají. Je to logické. Odborník v O2 by potřeboval trosku poučit.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 1. 2024 17:15 Odeslat příspěvek
Jde o platby za služby O2 placené z účtu Air Bank. Takže máte třeba paušál+TV a internet. Za tohle Vám banka refunduje těch 300,- Kč.


Offline - Moderátor Profil 
8. 1. 2024 17:28 Odeslat příspěvek
kpt.Picard píše
Odborník v O2 by potřeboval trosku poučit.


Ne každý musí znát do podrobnosti všechno... ale maník mohl projevit ochotu se zeptat někoho jiného, pokud si nebyl jist.
Druhá možnost je, že O2 dává zaměstnancům instrukce, že to nemají aktivně doporučovat a trochu "dělat Zagorku"... zejména u nižších tarifů, které se do podmínek vejdou jen tak-tak... bych tomu ekonomicky rozuměl. U vysokých tarifů, kde si O2 dává i velký cenový "polštář" je sleva tolik nebolí.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 36 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies