MobilMania.cz

Přihlásit se




Zvýhodněný telefon

Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 8. 2011 16:23 Odeslat příspěvek
Ahoj, v samobsluze u Vodafone jsem si všimnul, že mám právo na zvýhodněný telefon. Jsem u vodafonu asi už 5 let. Nikdy jsem neměnil tarif ani si od nich nebral žádný telefon. Jsem hold v tomhle úplný panic :-) Volal jsem na vodafon linku a operátor mě docela šokoval. Moje otázka zněla jestli mi může říct na kolik mě výjde zvýhodněný Samsung galaxy SII a jestli má vodafone i nějaké jiné tarify, kromě těch, které uvádí na svém eshopu. Řekl mi, že si mám vybrat telefon a podle toho kolik provolám se bude odvíjet jeho cena. Např. cena Samsungu galaxy sII při tarifu za 477Kč je 11377Kč, u tarifu za 777Kč je cena SII 10557Kč, u tar. za 1177Kč je cena SII 9577Kč. Přišlo mi to divné a říkám mu: vždyť to není žádné zvýhodnění, tohle přece může mít každý zákazník, který si u vás bude chtít vzít nový tarif. Operátor: zvýhodnění to je odvíjí se to od toho kolik provoláte.

Nečekal jsem, že mi ten telefon nabídnou za 1Kč, ale tohle mi jako zvýhodnění nepřijde. Chodí to teď opravdu tak jak mi to řekl operátor? Nebylo to dřív např. takhle: jsi u nás dva roky dostaneš telefon za polovinu? Vůbec se v tom nevyznám, jak to teďka prosím je?
Poslední příspěvek


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 8. 2011 16:55 Odeslat příspěvek
Ano je to bohužel tak. Ono to není za to,že u nich utrácíš 2 roky x peněz, ale že následujících 6 měsíců u nich budeš utrácet. Historie je v podstatě nezajímá, jen to, že musí uplynout minimálně ty dva roky od poslední koupě zvýhodněného telefonu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 8. 2011 20:16 Odeslat příspěvek
Mě to pořád hlava nebere. Nechci kecat, ale myslím, že jeden můj kolega z práce dostal na výběr z telefonů kolem 5000Kč a platil za něj snad jen 500Kč a to měl podobnou průměrnou útratu jako já. Upozorňuju, že to byl jeho soukromý telefon s tarifem na jeho jméno s tím, že u operátora byl dva roky. Nemám na něj už kontakt, abych se ho zeptal jak to bylo. Pro mě je ten systém takový dost divný. Co to teda měl za nabídku?

Promiňte, že se ptám tak blbě, ale já tyhle věci opravdu nevím.


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 8. 2011 20:57 Odeslat příspěvek
Veškerá zvýhodnění na telefony předpokládají útratu do budoucna, nikoliv minulost. Kolega si asi vybíral levnější telefon taky, ne? Ceny telefonů najdeš v ČiliChili nebo zde v článku na MM: http://www.mobilmania.cz/clanky/vodafon ... fault.aspx


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 8. 2011 20:58 Odeslat příspěvek
best111:
Ne, ani dřív to tak nebylo. Dřív se telefon dokonce vztahoval VÝHRADNĚ ke zvolenému tarifu, nyní se vztahuje k minimálnímu měsíčnímu plnění, což je výhodnější, protože se do toho započítávají i další služby.


Offline - VIP uživatel Profil 
15. 8. 2011 21:05 Odeslat příspěvek
Záleží na útratě. Sám jsem to nedělal, ale někteří mají zkušenost, že na retenčním vykoledují telefon za ještě lepší cenu, než odpovídá MMP. Ale musíš trochu zabojovat s tím, že výsledek je nejistý.


Offline - Junior Profil 
16. 8. 2011 07:21 Odeslat příspěvek
No dříve dělal Vodafone před vánoci akci, že kdo byl u nich dva roky a nekoupil si v posledních dvou letech zvýhodněný telefon, tak mohl koupit ten zvýhodněný telefon v té vánoční akci bez dalších podmínek. Ale ta vánoční akce proběhla asi jen jednou nebo dvakrát, co si pamatuji.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 8. 2011 18:53 Odeslat příspěvek
:D jo u Vodafone mají pěknej bordel nebo nevím. Operátor mi řekl že mám nárok na zvýhodněný mobil, ještě mi dokonce i řekl kde mají kusy mnou vybraného mobilu skladem. Když jsem ale přišel do Vodafone tak mi ten šašek u pultíku řekl že na něj nárok nemám. Druhý den jsem volal znovu operátorovi, ta paní nebo slečna zas říkala že je to blbost co mi řekli na prodejně, že na telefon nárok mám, jenže než jsem ji stihl vyřídit objednání mobilu přes ni, tak mi hovor vypadnul :D takže jsem volal hned znovu, to už ale nezvedla ta operátorka, ale nějakej týpek a že na telefon nárok nemám... takže fakt nechápu...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 8. 2011 10:48 Odeslat příspěvek
Děkuju všem za odpovědi. Já vážně netušil, že to funguje takhle. Jen musím pořád přemýšlet kde je to "zvýhodnění". Musím se tomu smát (protože jinak bych z toho brečel). Asi od našich operátorů chci moc :-)


Offline - Junior Profil 
17. 8. 2011 11:38 Odeslat příspěvek
Mě tímhle Vodafone taky naštval a to tak hodně, že jsem se na jeho "zvýhodněný telefon" z vysoka vy... a nechal jsem tarif předělat na předplacenou kartu. A s touto předplacenkou přecházím k O2, kde kupodivu ty zvýhodněné telefony při úvazku na dva roky nabízejí. Dokonce bych řekl že má O2 výhodnější nabídku tarifů, než jaké nabízí Vodafone. Přinejmenším u O2 máte víkendové volání v síti zdarma.

http://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefony/


Offline - VIP uživatel Profil 
19. 8. 2011 11:19 Odeslat příspěvek
Já tedy nevidím tu větší férovost od O2, oba operátoři nabízí k novému číslu či po 2 (u O2 i až 3) letech dotovaný telefon. Rozdíl je, že s O2 je nutné na celé 2/3 roky podepsat smlouvu, s Vodafonem stačí uzavřít závazek na 6 měsíců od pořízení.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies