MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ČTÚ - novinky a informace

Offline - Junior Profil 
21. 12. 2021 12:30 Odeslat příspěvek
Tak se zdá, že Evropská Komise nesdílí pohled ČTU na regulaci mobilního trhu.
https://digital-strategy.ec.europa.eu/e ... et-czechia

At this stage, the Commission considers that there is sufficient evidence to conclude that in the Czech market, the three main mobile operators kept their networks open and this enabled the successful commercial market entry of more than 100 MVNOs.

Although MVNOs typically do not reach a size allowing them to represent a threat to the existing MNOs, the fact that a new operator entered the market with 5G spectrum rights and is set to build its own infrastructure is very likely to have a positive impact on the market in the foreseeable future. In addition, the view of the Commission, based on the spectrum conditions that are already in place, CTU is able to enforce efficient market entry through the existing access obligations.

Moreover, at this stage, the Commission has serious doubts as to whether CTU has demonstrated the existence of the joint SMP (i.e. collective dominance) on the mobile market in Czechia. In particular, the Commission has serious doubts whether the MNOs have the ability to adopt a common policy and the nature of the commercial behavior inducing such coordination, the question whether the market is sufficiently transparent to allow such common behavior, and the MNOs’ ability to take counteraction the others party (ies) deviate (s) from the common policy (given that access to MVNOs is already granted).
Poslední příspěvek


Offline - Moderátor Profil 
21. 12. 2021 13:09 Odeslat příspěvek
A ve zkratce v češtině se tam píše co? Prozradíš nám to? Děkuji!


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
21. 12. 2021 14:43 Odeslat příspěvek
V této fázi se Komise domnívá, že existují dostatečné důkazy pro závěr, že na českém trhu tři hlavní mobilní operátoři zachovali své sítě otevřené, což umožnilo úspěšný komerční vstup na trh více než 100 MVNO.

Ačkoli MVNO obvykle nedosahují takové velikosti, aby mohli představovat hrozbu pro stávající MNO, skutečnost, že na trh vstoupil nový operátor s právy na 5G spektrum a chystá se vybudovat vlastní infrastrukturu, bude mít v dohledné budoucnosti velmi pravděpodobně pozitivní dopad na trh. Kromě toho je podle názoru Komise ČTÚ na základě již existujících podmínek v oblasti spektra schopen prosadit efektivní vstup na trh prostřednictvím stávajících povinností přístupu.

Komise má navíc v této fázi vážné pochybnosti o tom, zda ČTÚ prokázal existenci společné významné tržní síly (tj. kolektivní dominance) na mobilním trhu v České republice. Komise má zejména vážné pochybnosti o tom, zda MNO jsou schopni přijmout společnou politiku a o povaze obchodního chování, které takovou koordinaci vyvolává, o tom, zda je trh dostatečně transparentní, aby takové společné chování umožňoval, a o schopnosti MNO přijmout protiopatření, pokud se ostatní strany od společné politiky odchýlí (vzhledem k tomu, že přístup k MVNO je již umožněn).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 12. 2021 15:57 Odeslat příspěvek
Podplacení srráči z EU jim jdou na ruku. Všechno je to provázané, aby nás mohli holit.


Offline - Moderátor Profil 
21. 12. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
Chápu tedy správně, že se nic k lepšímu nezmění?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 12. 2021 16:56 Odeslat příspěvek
Ano, operátoři teď budou mít volné ruce k vytěsnění virtuálů. T-M s tím začal už v létě.
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/t-mobile-virtualni-operator-regulace-mobilni-data_2107021903_ada


Online - Junior Profil 
21. 12. 2021 17:16 Odeslat příspěvek
Letos po dlouhé době začala zdražovat i ''moje'' šedivka. Ne moc, ale zcela vypustili tarif pro neomezený hlas, a zařízli ty minimální tarify.


Offline - Pokročilý Profil 
21. 12. 2021 17:27 Odeslat příspěvek
Není náhodou hlavním sponzorem té komise VDF, případně DT? Podle jejich "zprávy" to přímo vybízí. A co se divime? Čím dál víc to tu směřuje ke korporatokracii. Dovolíme jim zavírat malé a střední podnikatele a ještě nadšeně hýkáme jak nám to zachrání životy. Chjo.


Offline - Junior Profil 
21. 12. 2021 18:42 Odeslat příspěvek
Hlavním sponzorem komise jsou členské státy. Je to takový Evropský úřad. Rozpočet ji pouze roste.

-- 21. 12. 2021 17:49 --

jjrr píše
Ano, operátoři teď budou mít volné ruce k vytěsnění virtuálů.

Nalejme si čistého vína. Virtual nemá žádnou síť, tak si nemůže klást podmínky. Pokud jeho přínos je nulový, tak může skončit. Nemá žádný nárok (právní podklad) fungovat na síti hostujícího operátora.
Pakliže síťoví opove sníží ceny a virtualove tomu nemohou konkurovat, tak se pro koncové zákazníky nestalo nic spatneho, neb ceny u velkých op.klesly.
Pokud O2 přijde s datamanie 50gb+100min za 300kc, tak si nikdo nemůže stěžovat na to, že je draho.
Obecně řečeno, přidána hodnota virtuala je v tom, že umí obsloužit zákaznický segment, ktery síťový operátor neumi (teenageri, Asiati apd.) Tak to funguje na celém světě.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 12. 2021 02:43 Odeslat příspěvek
Počty frekvencí jsou jaksi omezené, pokud operátor prodává virtuálovi služby dráž než koncovým zákazníkům, protože nechce mít konkurenci, tak to dobře není. Velkoobchodní nabídka je dražší než maloobchodní, tady je něco špatně, chybí konkurence.
https://www.lupa.cz/aktuality/velkoobchodni-trh-s-mobilnimi-daty-nefunguje-rika-ctu-v-analyze-a-navrhuje-regulaci-cen/


Offline - Junior Profil 
22. 12. 2021 03:59 Odeslat příspěvek
A na to komise říká, že se jí to moc nezdá a potřebuje další 2 měsíce na zkoumání.
Spektrum jako omezený zdroj s tím nesouvisí. K tomuto se váže jiná aktivita ČTU, kterou bylo vyhrazeni určitých bloku spektra pro nové zájemce v aukci roku 2013 a 2020. Zájem byl nulový. Člověk by čekal, že ti virtuálove, kteří nejvíce křičí, půjdou příkladem, koupí vyhrazené spektrum a dají férovou velkoobchodní nabídku dalším virtuálům. Nestalo se tak.


Offline - Junior Profil 
22. 12. 2021 09:27 Odeslat příspěvek
Problém je, že VŠICHNI chtějí VELKÉ zisky. Nemyslím jen operátory, ale většinu firem a většinu lidí. A dokud to takhle na Světě bude, půjde vše k HORŠÍMU.
Prostě NEŘEŠ TO :D


Offline - Junior Profil 
22. 12. 2021 10:28 Odeslat příspěvek
Chtít můžou. Ne vždy se to podaří.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 12. 2021 10:51 Odeslat příspěvek
Já myslím, že v ČR se jim to daří, 99 % ovcí se nechá holit ceníkovými cenami.


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
22. 12. 2021 12:12 Odeslat příspěvek
ČTÚ prověří parametry neomezených tarifů. Některé nabízené paušály se totiž za neomezené jen vydávají

https://mobilmania.zive.cz/clanky/ctu-p ... fault.aspx
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69  Další stránka
Stránka 66 z 69 [ Příspěvků: 1031 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies