MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ČTÚ - novinky a informace

Offline - Junior Profil 
30. 5. 2022 12:09 Odeslat příspěvek
Lues.deFunes píše
Měli vzniknout 3 noví operátoři, kteří měli přinést konkurenci a nižší ceny.

Vsak oni ti tri novi jsou. Za frekvence zaplatitili stamiliony. Jen se jim vic vyplati na poskytovat internet v pevenem miste nez poskytovat mobilni sluzby.
Kam se ceny posunuly vime (zde) vsichni: za 100kc (6GB), za 200kc (30GB) za 300 kc (100GB).
Poslední příspěvek


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
31. 5. 2022 16:57 Odeslat příspěvek
Úřad připravil další návrh regulace cen mobilních dat. Zkouší to už potřetí

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) se nevzdává snahy regulovat tuzemský velkoobchodní mobilní trh, tedy ceny velkoobchodních služeb trojice síťových operátorů. Poté, co Evropská komise zamítla původní návrh a následně úřad vyzvala, aby upustil od záměru o dočasnou regulaci, připravil regulátor nový návrh zohledňující její připomínky.
Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... ratori_LHR


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
26. 6. 2022 09:37 Odeslat příspěvek
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... aci-207034

V minulosti jsme byli zvyklí, že po půlroce telefon snížil svou cenu a po dalším půlroce zase. Teď vidíme, že telefony delší dobu stagnují na své původní ceně, říká šéf Vodafone Petr Dvořák.


Offline - Moderátor Profil 
27. 6. 2022 14:32 Odeslat příspěvek
Od 1. července mají „telešmejdi“ utrum. Bez souhlasu vám nemohou zavolat

Od 1. července vejde do praxe novela zákona o elektronických komunikacích, jejíž součástí je zákaz nevyžádaných telefonátů neboli takzvaného telemarketingu. Nově se automaticky bude předpokládat, že spotřebitele telemarketingové hovory obtěžují a nemá o ně zájem, a pokud nedá předem výslovný souhlas, nemůže být „telešmejdy“ kontaktován.

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... t-40400893


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
30. 6. 2022 17:26 Odeslat příspěvek
EU prodloužila bezplatný roaming do roku 2032

Zákazníci evropských telekomunikačních operátorů budou moci dalších deset let volat, posílat textové zprávy a připojit se k internetu ve všech zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru (EHP) za stejné ceny jako doma. V tiskové zprávě to uvedla Evropská komise (EK), která tak prodloužila bezplatný roaming do roku 2032.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mo ... 2-40401788


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
4. 7. 2022 20:16 Odeslat příspěvek
O2 zdraží, i mobilní tarify

Dotázali jsme se O2, koho se přesně bude toto zdražení týkat. Z vyjádření vyplývá, že k navýšení cen dojde u všech zákazníků, a to i včetně těch, co mají například jen mobilní tarif.

www.dotekomanie.cz/2022/07/o2-zdrazi-i-mobilni-tarify/


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
5. 7. 2022 08:16 Odeslat příspěvek
Aktualizováno 5. 7.
Společnost O2 poskytla další informace kolem zdražování služeb. Aktuálně uvádí, že se zdražení nedotkne mobilních tarifů ani předplacených mobilních služeb. Bude se dotýkat jen pevného připojení k internetu a TV. V současnosti tedy nedojde k navýšení cen za používání mobilních služeb.


Offline - Junior Profil 
16. 7. 2022 20:08 Odeslat příspěvek
Operátoři popichují dopravce. Nežádoucí datový detox zažijete v kupé

Zdroj:
https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... yhledavani

Opět další nesmysl a výmluvy našich mobilních operátorů, aby nemuseli posilovat mobilní pokrytí na našich hlavních železničních tratích. Praha-Olomouc a zpět spousta hluchých míst, kde si ani nezavoláte, natož aby vám šla data (mobil se do sítě ani nepřipojí). Koridor Břeclav-Vídeň Hbf. Všude na cestě super signál, data dokonce 5G. Vyzkoušeno nově v soupravě Regiojet i ČD Railjet.


Offline - Moderátor Profil 
17. 7. 2022 12:14 Odeslat příspěvek
Pravda bude asi někde mezi. Určité konstrukce vagónů mohou elektromagnetický signál účinně tlumit. A pokud je pokrytí nějakého koridoru slabé nebo schází... tak to ten útlum dorazí.

V norských vlacích se třeba vůbec nechytala GPS, ale mobilní signál dostupný byl. Ta GPSka byla zajímavá - i když se přístroj dal k oknu vlaku, nebyla vidět ani jedna družice, prostě GPSkové temno. Otázka je, zda šlo o tak silný útlum GPS frekvencí, nebo nějaké rušení (ale proč?).


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2022 20:08 Odeslat příspěvek
Útlum signálu ve vlacích je, a je určitě menší než v panelovém domě. Např ten Regiojet, o kterém psali, v článku výše, že má nejvyšší rušení ma asi ze všech vlaků největší prosklená okna a prostup signálu by měl být tudíž OK. Problém je spíše jinde a je to jen o kvalitě pokrytí a množství BTS. Např. v tom Rakousku mají pomalu v každé vlakové zastávce tubusový vysílač. V ČR těch vysílačů u trati moc není nebo jen trať dokrývají z blízkých měst a obcí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 7. 2022 20:33 Odeslat příspěvek
Vlakem už jsem dlouho nejel, ale asi před 5 lety jsem jel po dlouhé době autobusem a byl jsem překvapen, že tam byla wifi a fungovala celou cestu. Ve vlacích nic takového není?


Offline - Junior Profil 
17. 7. 2022 21:18 Odeslat příspěvek
Ve vlacích je pochopitelně taky WiFi (napojené na mobilní sítě) ale oblasti železničních tratí jsou hůře pokryte než dálnice a I.silnice. To se vi, a proto úřad dal podmínku pro 5G aukci pokrytí doposud bílých míst. Časem se pokrytí zlepší- musejí se postavit další vysílače, což není hned a není to zadarmo.


Offline - Moderátor Profil 
18. 7. 2022 00:04 Odeslat příspěvek
jjrr píše
Vlakem už jsem dlouho nejel, ale asi před 5 lety jsem jel po dlouhé době autobusem a byl jsem překvapen, že tam byla wifi a fungovala celou cestu. Ve vlacích nic takového není?


V některých vlacích wifi je. Wifi je i uváděno v jízdním řádu (jako služba ve vlaku - podobně jako přeprava kol, jídelní vůz atd.)
A i ve vlacích, kde wifi je, je kvalita samotného wifi signálu v různých částech vlaku různá, včetně hluchých míst.

Prý se ale (podobně jako v pražské MHD) od wifi ve vlacích bude spíš upouštět. ČD tu prý není od toho, aby poskytovalo připojení, jehož kvalitu navíc kvůli tomu kolísavému signálu operátorů to nejsou schopni garantovat. Nicméně pohled do jízdního řádu mi říká, že na mnou používané trati v rychlících se wifi stává pravidlem (je ho víc než dříve).


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
30. 7. 2022 08:01 Odeslat příspěvek
Zdražování energií by mohli pocítit i zákazníci mobilních operátorů. Tuzemští operátoři totiž přiznávají, že v budoucnu by mohli být nuceni současnou situaci zohlednit v cenách svých služeb. Některým zákazníkům se přitom navýšení měsíčních nákladů za operátorské služby nevyhnulo již nyní.

Provozují tisíce vysílačů, neobejdou se bez dohledových center a samozřejmě řady počítačů. Prudké navýšení cen energií tak pociťují stejně jako řada dalších firem v Česku. Proti mnohým však vyšší náklady do spotřebitelských cen nepromítli. Prozatím. Avšak to, že k tomu nedojde, nemohou mobilní operátoři garantovat.

Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... ?zdroj=top

:hm


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
30. 7. 2022 17:23 Odeslat příspěvek
Neslaný-nemastný konec-nekonec dalšího pokusu ČTÚ o regulaci mobilního trhu

https://www.lupa.cz/clanky/neslany-nema ... niho-trhu/
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Další stránka
Stránka 70 z 73 [ Příspěvků: 1086 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies