MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

VoLTE v síti T-Mobile

Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 10. 2015 11:07 Odeslat příspěvek
T-Mobile spustil VoLTE pro několik mobilních terminálů.

K 19.10.2015 je to konkrétně:
Samsung Galaxy S5
Microsoft Lumia 640 LTE
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6 EDGE

Aby jste mohli VoLTE využít je třeba splnit několik podmínek.
1. vlastnit některý z výše jmenovaných mobilů
2. tento mobil musí být z distribuce T-Mobile CZ
3. aktuální FW v mobilu
3. aktivní LTE - s tím je spojena SIM s podporou LTE
4. aktivní VoLTE

Osobně mám Galaxy S6, ale CZ distribuce, tedy ETL. Vzhledem k tomu, že jsem VoLTE chtěl, tak jsem podstoupil změnu FW na TMZ což je FW pro mobily z distribuce T-Mobile CZ.

Zde vám popíši jak na to.

Předně bych rád vyjmenoval klady a prozatím i zápory VoLTE.
Klady:
1. Hovor je mnohem rychleji sestaven. Při pokrytí 3G/LTE je prodleva zanedbatelná, ale při pokrytí 2G/LTE je velice znatelné a při pokrytí jen LTE je to zásadní. Osobně mě nejvíc štvalo, že pokud jsem na LTE tak to protistraně zvoní a mě až když dojde k změně sítě na 3G/2G a to mohou být dlouhé sekundy.
2. při hovoru lze použít data. (navigace, web...)
3. lepší zvuk za předpokladu, že druhá strana je na 3G nebo VoLTE
4. údajně menší spotřeba, nemohu posoudit ...

Zápory:
1. Vzhledem k tomu, že je zatím stále malé pokrytí LTE, tak je sem tam problém s HandOvery, tedy předání pokud vyjíždíte z pokrytí LTE, ale to se každým dnem, jak se dorývá, zlepšuje.

Tak teď ten návod pro Galaxy S6:
1. Stáhněte si poslední FW pro SM-G920F a TMZ z sammobile.com: http://www.sammobile.com/firmwares/data ... G920F/TMZ/
2. Dále Odin: http://dl.sammobile.com/Odin3_v3.10.7.zip
3. Flashněte FW pro TMZ - pokud použijete originální Samsung FW tak nepřicházíte o záruku, návodů je na netu spousty
4. osobně jsem se u tohoto kroku zasekl a to už mám nafleshováno :-) Zaseklo se to u HIDDEN. Pokud se vám to také stane, tak je třeba HIDDEN z TARu vyexportovat a flashnout znovu jen hidden.img.tar
5. zapnout podporu v nastavení/mobilní sitě/Hovor VoLTE
6. čekat až vám to T-Mobile aktivuje, děje se to postupně. Já čekal cca 14 dní.

Snad to někomu pomůže :-)

Rád bych upozornil, že vše je na vaše riziko, nenesu žádnou odpovědnost za škody které si způsobíte neodborným zásahem do FW.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
10. 12. 2015 08:56 Odeslat příspěvek
Jsem to včera zkoušel bez znalosti tohoto návodu. Taky jsem se sekl u toho hidden.img, tak jsem to prostě z TARu smazal, flashnul ROM bez hidden.img a ono to jede a ani to nesmazalo původní nastavení :) Jen těžko říct, co to udělá při OTA :\


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2017 09:53 Odeslat příspěvek
U Samsungu S7 - ETL funkcni i bez T-Mobile firmware ;-) VoWifi bohuzel ne.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 1. 2017 10:43 Odeslat příspěvek
Ještě tu chybí iPhony - 5c a 5s jen VoWifi a od šestky už i VoLTE (technicky vzato VoLTE podporují i ty první dva, ale Apple to bojkotuje).


Offline - Junior Profil 
13. 1. 2017 15:56 Odeslat příspěvek
Kolega ma 5S a VoLTE ma v menu (4g data i hlas)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 2. 2017 11:48 Odeslat příspěvek
To je zvláštní, 5Ska sice technicky vzato VoLTE podporuje, ale T-Mobile uvádí až 6 a novější.
Nemá kolega náhodou SEčko? :-)


Offline - Junior Profil 
10. 8. 2017 16:53 Odeslat příspěvek
Zdravím,
mám dotaz, můžu tedy použít volte mobilu, který není v jejich distribuci? Konkrétně jde o Zenfone 3, který volte podporuje.


Offline - Junior Profil 
10. 8. 2017 18:48 Odeslat příspěvek
djdekl píše
U Samsungu S7 - ETL funkcni i bez T-Mobile firmware ;-) VoWifi bohuzel ne.


S androidem 7.0 jiz i VoWifi funkcni ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 8. 2017 22:10 Odeslat příspěvek
Takže už jako na iPhonech 6 (a novějších) - komplětně funkční, paráda :-)


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2017 19:48 Odeslat příspěvek
Samsung A3/2016, zrejme prisel nejaky update a po nem plne funkcni VoWifi i VoLTE. Telefon z distribuce TM, rok stary. Potesujici...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 8. 2017 21:31 Odeslat příspěvek
Rozhodně, dneska už to podporuje kdejaká plečka :-) hlavně u T-Mobile, který seznam podporovaných poměrně hodně rozšiřuje.


Offline - Junior Profil 
5. 1. 2018 08:34 Odeslat příspěvek
Ahoj, mám Samsung J5 2016 z volné distribuce, Android 7. V menu mám možnost zapnout VoLTE i VoWiFi, bohužel hovory jsou stále pouze přes 3G/2G, LTE signal mám. Neporadíte jak to rozchodit?


Offline - Junior Profil 
5. 1. 2018 09:06 Odeslat příspěvek
zavolat na operatora a nechat aktivovat oboje.


Offline - Moderátor Profil 
5. 1. 2018 09:51 Odeslat příspěvek
kuchi píše
Ahoj, mám Samsung J5 2016 z volné distribuce, Android 7. V menu mám možnost zapnout VoLTE i VoWiFi, bohužel hovory jsou stále pouze přes 3G/2G, LTE signal mám. Neporadíte jak to rozchodit?

Jestli je to u TM tak opravdu zavolat na linku nebo jim napsat přes FB messenger o aktivaci. Máme doma 4 telefony a u všech jsem musel žádat o ruční aktivaci i když operátor na TM lince tvrdil že se to aktivuje automaticky do 24 hodin od vložení simky do telefonu s podporou VoLTE a VoWiFi. Bohužel ani na jednom telefonu aktivace neproběhla ani po týdnu,tak jsem psal přes FB a bylo to do půl hodiny. ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 1. 2018 12:34 Odeslat příspěvek
Přesně tak. Je potřeba zavolat na operátora. Aktivaci v rámci samoobsluhy umožňuje jen Vodafone.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 35 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies