MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

NORDIC Telecom.cz - obecná diskuze

Offline - Moderátor Profil 
7. 1. 2021 21:04 Odeslat příspěvek
Mám Nordic 60/6, BTS je 3km přímá viditelnost a signál mám v podstatě plný. Tenkrát technik říkal že maximum může být 32 a mám stabilně SINR 31dB. Reálná rychlost bez výkyvů 70/7. Když dělal při montáži test, jelo mu to u mě až někde k 200 Mbit. :-D

Přílohy

Screenshot_20201228-104824_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20201228-104824_Samsung Internet.jpg
[ 304.31 | Zobrazeno 116 krát ]


Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2021 22:23 Odeslat příspěvek
Já bych chtěl právě taky 60/6 a tu B2368-66 si nechám jako nouzovku :D Momentálně na ní jedu sim Datamánie z 5km vzdáleného vysílače. Měřím 30/20 se SINR -7dB :tleskani


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2021 10:24 Odeslat příspěvek
radim píše
Mangalica píše
Nevíte někdo, jestli se dá na nějaký pevný lte internet vyjednat lepší cena? Stačí mi nějaká základní nabídka, je to do práce na kancelářské práce (na IČO). Ty nabídky typu 6 měsíců "normální" cena, potom dvojnásob mě docela odrazují...


Zkoušel jsem to a poslali mě někam. Jedině asi to po tom půlroce střídat, Nordic, O2, T-M, Vodafone a znovu kolečko. Dokud se nenajde někdo, kdo ti normální cenu nechá nafurt. Samozřejmě velmi pečlivě číst podmínky, aby si tě nějak přes modem neuvázali na 2 roky třeba. Jsou to ha*zlové.


Oni to mají u Nordicu podchycený tím vysokým instalačním poplatkem. Teoreticky by šlo dát každý půrok výpověď a službu znovu objednat, ale je to vopruz...


Offline - Pokročilý Profil 
8. 1. 2021 13:43 Odeslat příspěvek
A co je normální cena? Dyť za základní rychlosti je normální cena někde od 400, třeba nordic má 30/3 za 395, bych každému klidně líbal nohy, kdyby mě nekdo dal takový net za takovou cenu, to mi nepřijde jako nějaká nevýhodná cena


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2021 14:54 Odeslat příspěvek
K tomu je třeba přičíst skoro tisícovku za instalaci. A ano, 400 + pronájem modemu (!) za 30/3 nepřenosného připojení mi v dnešní době přijde hodně. Za odpovídající cenu bych považoval do 300 měsíčně včetně všech dalších poplatků.


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2021 16:07 Odeslat příspěvek
Já teď u wifi poskytovatele platím 4800/rok za 20/4 a Nordic mám spočítán takto

cena instalace 495Kč
pronájem zařízení 540Kč/rok
veřejná IP 540Kč/rok
60/6 295Kč/6měsíců + 495/6měsíců = 4740/rok


Offline - Pokročilý Profil 
8. 1. 2021 17:24 Odeslat příspěvek
dyť ty ceny jsou výhodnější než. např. běžné ceny vdsl, tam je za 400,- měsíčně bez zařízení a instalace 20/2, s ohledem na to, že nordic cílí spíše na odlehlé oblasti mi ta cena přijde hodně výhodná, ne každý sedí na x možnostech kvalitního a levného internetu.. např. já mám možnost vdsl s rychlostí 13/1 za 399-449 dle poskytovatele, nebo mistní wifi se závratnou rychlostí 4-8mbit za 649,-, nebo pak nějaký z mobilních neomezených tarifů, kde je asi nejlevnější t-m za 675,- za 20GB plnou rychlostí a pak 3mbit.. nově tu má být ještě starnet, ale po přečtení recenzí jsem snad raději ani jejich nabídku moc nezkoumal :) v takové lokalitě bych nordicu urval ruce klidně i za vyšší cenu..navíc nabídka prvního půl roku za polovic je fajn věc, která amortizuje poplatek za instalaci


Offline - Pokročilý Profil 
8. 1. 2021 22:51 Odeslat příspěvek
U takhle šíleně osekaných rychlostí na DSL (velká vzdálenost místní smyčky k DSLAMu) bych zkusil bonding s vidinou alespoň zdvojnásobení obou rychlostí. To je fakt bída.


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2021 09:26 Odeslat příspěvek
Je pravda, že cenu Nordicu hodnotím v oblasti, kde je více možností solidního připojení a kde mám retenční nabídku na DSL 20/2 od TM za 300 + pronájem zařízení a taky v tom kontextu, že se na tom připojení projede tak 1 - 2 GB denně v pracovní dny...

Teď jsem 3 měsíce fungoval na telefonu (jako hotspot) s neomezeným připojením v rámci různých akčních nabídek.

Jako hlavní připojení pro domácnost, kde nejsou jiné možnosti je to asi docela fajn. Doma jedu na 100Mb/s od Neboxu + TV za 400, tak jsem trochu rozmlsanej...


Offline - Pokročilý Profil 
9. 1. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
hauzz
o bonding jsem tu bojoval dost dlouho dobu a smůla hned na jednom rozvaděči od ústředny, kde mezi ním a ústřednou není jediný volný pár (což se mi zdá jako blbost, spíš ale jsem neoficiálně dostal od technika cetinu odpověď, že ten kabel už je tak v háji, že jim tam každou chvíli nějaký vodič odpadá, tak ho nahrazujou funkčním..ovšem zajímavé bylo, že před pár dny se v okolních objektech možnost bondingu nově objevila - paradoxně u těch, kteří mají pevné linky odpojené, ale jsou na stejném uličním rozvaděči jako já (a mezi uličním rozvaděčem a mým domem 4páry vedou určitě) a u mě ta možnost nebyla, teď cetin bonding absolutně stopnul a zrušil i zobrazování, já teď chci zkusit nějak co nejlépe stáhnout t-mobile a dát si neomezené lte max, protože za 1 175,- to už je docela dost (narozdíl od nějakých 400-600 od nordicu), ale t-mobile tu má 800+1800+2100 a při neomezené akci o Vánocích jsem tu měřil 150-200mbit při 3xCA, kapacita pevného lte je tu bohužel s ohledem na situaci beznadějně rozebrána a byla pryč do pár dní od spuštění u všech 3 opů..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2021 10:35 Odeslat příspěvek
snoop69 píše
Já teď u wifi poskytovatele platím 4800/rok za 20/4 a Nordic mám spočítán takto

cena instalace 495Kč
pronájem zařízení 540Kč/rok
veřejná IP 540Kč/rok
60/6 295Kč/6měsíců + 495/6měsíců = 4740/rok


No, ale další rok už to je 6000 Kč. Jako jo, rozdíl není nějaký zásadní, zvláště pokud člověk nemá moc alternativ. Pokud máš ale nějaké služby od O2 (platí i O2 Family), tak máš první půlrok za 1 Kč/měsíc. Pak snad půjde domluvit nějaká "jiná" cena, až to budeš po půl roce rušit (aby o tebe nepřišli, když už u nich máš funkční běžící službu). Víc než to pětikilo bys ale určitě neplatil. Takže minimálně ten první půlrok bys to měl levnější.


Mangalica píše
Teď jsem 3 měsíce fungoval na telefonu (jako hotspot) s neomezeným připojením v rámci různých akčních nabídek.


Toto je super, škoda, že běžný internet nejde pozastavit, takto by se dalo pěkně ušetřit. Máme to tak na chatě, místní wi-fi provider nám umožňuje jednou ročně službu přerušit a pak zase aktivovat. Stačí poslat mejl. Datamánii doma používat nemůžeme, když máme měsíčně 200-350 GB. Jinak by to byla jasná volba.


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2021 11:59 Odeslat příspěvek
@radim: U O2 jsou pěkní hajzlíci. Rodiče platili ADSL 2Mb za vyhádanou cenu 345Kč. Rozhodl jsem se, že jim pořídím LTE, když mají tu akci na 6 měsíců za 199Kč nabízeli mi tady 20Mb. Řekli mi, že službu překlopí abych nemusel dávat výpověď, ale že se na to nevztahuje sleva ta je jen pro nové zákazníky. Tak jsem chtěl dát výpověď a poté zřídit LTE na to jsem dostal odpověď, že sleva je pro zákazníky, kteří v posledních 3 měsících u nich neměli stejnou službu. oni nerozlišují technologii, ale že jde o pevný internet. Místo 399Kč jsem to alespoň uhádal na 345Kč a modem mám vlastní, takže mi poslali jen simku. Měřím u nich 20/4 a měsíc jsem zkoušel sim Datamánie 100GB a to tu běží max 48/27


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2021 12:28 Odeslat příspěvek
Tak jasně, to je tak všude, že sleva je jen pro "nové" zákazníky. A 3 měsíce je pěkné, jinde je to rok.
A nemohls to napsat na sebe? Nebo na druhého rodiče? Nějak to prostě obejít.

Pokud nemáš nějaké hodně dobré parametry, tak bych to vždycky po tom půlroce měnil (pokud je to technicky možné, jako signál apod.). Šel bych zase na půl roku k T-M, pak k Vodafonu, no co, proč ne, a hravě se tak pak i splní ta podmínka "nového" zákazníka. A třeba by ti to pak některý z nich nechal levněji nebo s vyšší rychlostí.


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2021 13:08 Odeslat příspěvek
Podle ověření adresy na stránkách operátorů je tu dostupné LTE jen od O2. Uvažuji že jim v modemu nechám natrvalo sim Datamánie těch 100GB nikdy neprojedou.


Offline - Pokročilý Profil 
9. 1. 2021 13:31 Odeslat příspěvek
jo O2 je jediné, které je ochotné mi zřídit pevné lte, jenže ofiko je to 20/2 i když poslední dobou uživatelé píší že up zvýšily na 4, ale na papíře to nikde neni, o2 tu má 800+1800 což je hůře než t-m (a v této lokalitě je lte dost vytížené) a nevím zda je možné to provozvat na vlastním zařízení, protože kupovat od nich za skoro 5 tisíc zařízení mi nepřijde jako dobrá volba, u t-m jsem dosahoval krásných rychlostí jen na všech 3 pásmech současně, což myslím ani to jejich zařízení spojovat pásma neumí, teď jsem O2 nezkoušel, ale před cca 2 měsíci tu bylo čistě jen 800 a to byla rychlost 3-4mbit max, teď po spojení kamarád zkoušel na firemním tarifu a jelo to 20mbit (což vypadá na omezení asi tarifu) na 2xCA
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další stránka
Stránka 13 z 16 [ Příspěvků: 233 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies