MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Přechod k Vodafone

Offline - osobne Profil 
2. 5. 2022 15:30 Odeslat příspěvek
Je, ale na nový tarif (novou SIM).
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
2. 5. 2022 15:40 Odeslat příspěvek
Můj záměr byl přejít se svým stávajícím tel. číslem pod Vodafone...

Myslíš jako Nová Sim = nové číslo?

Diky


Offline - osobne Profil 
2. 5. 2022 15:48 Odeslat příspěvek
Ne. Nejde prostě od jiného operátora přenést číslo na současnou aktivní SIM Vdf, jde ho přenést jen na novou SIM, postpaid i prepaid, nemusíš přitom šaškovat s přechodem na postpaid, abys to pak měnil na prepaid.


Offline - Junior Profil 
2. 5. 2022 16:53 Odeslat příspěvek
Tak to vypadá že jsem paní na VF lince asi zamotal hlavu. Čili žádnou sim od Vodafone nemám. Mám tel. Číslo u Emtecka a chci přejít k Vodafone. Až budu u Vodafone, tak nechci mít paušál /tarif. A to by tedy mělo jít jestli chápu správně?


Offline - Junior Profil 
2. 5. 2022 20:21 Odeslat příspěvek
Uvažuji na tarifem GIGA Rodina - tam VF uvádí cenu 2276 Kč + 150 Kč pronájem modemu a STB. Nikde jsem však nenašel, zda se jedná o akční cenu nebo cenu stálou, třeba i za půl roku. Nevíte? Potřebuji primárně dvě SIM s neomezenými daty pro studenty + nějaký internet a skoro cokoliv jako TV, třetí SIM se taky hodí. Brno-Venkov, monentálně T-Mobil. Pokud by někdo uměl zajistit co nejlepší cenu, klidně se ozvěte.


Offline - Junior Profil 
8. 2. 2023 14:05 Odeslat příspěvek
Prosím, jak dnes vypadá support Vodafonu pro pevný internet exUPC, jak obchodně tak technicky? Na různých místech na Internetu o tom čtu v recenzích hrozné story o nemožnosti se vůbec kamkoliv dovolat, o nesplněných příslibech volání zpět, o nutnosti častého restartu modemu, o chybám ve funkčnosti a vyúčtování služeb.

Je to opravdu tak špatné, nebo je to jen zlomek skutečnosti, daný tím, že kladné recenze se tolik nepíšou?

Nyní využívám Datamánii, tedy mobilní připojení se sim kartou v routeru, těch 100GB/měsíc mi povětšinou stačí, rychlost tak do 30Mbit/s download i upload.

U Vodafonu bych měl jen o něco dráž pevný internet 250Mbit/s, a nemusel bych řešit datový limit.
Ale nechci si naběhnout. Zásuvku Vodafone mám přímo v bytě, Vodafone tu šíří vysílání v DVB-T, to je celkem bezproblémové (až na strašně očesané Info o programech v EPG, oproti terestrickým sítím ČRa).

Lokalita Hradec Králové, Moravské Předměstí, pokud to může mít vliv.


Offline - Junior Profil 
8. 2. 2023 14:12 Odeslat příspěvek
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... #p13423459


Offline - Junior Profil 
8. 2. 2023 17:30 Odeslat příspěvek
Sice jsem odjinud, ale docela jsi mě vylekal � Kabelovka mi funguje normálně, asi jsem během těch hrozných výpadků nebyl doma..
Ideální je se zeptat sousedů, protože záleží jestli máš doma 30 let starý kabel, nebo něco novějšího.
U nás je možná problém jednou za rok. Jako online hráč bych si výpadku všiml si pár sekund a nedokážu si vzpomenout, kdy byl nějaký problém..
Na linku nevolám, tak nevím jak funguje. Nic od nich nepotřebuju.


Offline - Junior Profil 
8. 2. 2023 21:00 Odeslat příspěvek
@Nagant
Není to ok. Přecházím na optiku t.mobile. Po koupi upc Vodafonem zhoršení, velké výpadky ne, ale občasné jo. Mám 300mbit za 250kc retenci, třeba jejich vodafone tv když si pretacim v tabletu, kouše se to, když přehodim na mobilní data t.mobile tak je to uplne plynulé.

Nedoporučuji exupc.


Offline - Moderátor Profil 
8. 2. 2023 21:40 Odeslat příspěvek
Nagant píše
Prosím, jak dnes vypadá support Vodafonu pro pevný internet exUPC, jak obchodně tak technicky? Na různých místech na Internetu o tom čtu v recenzích hrozné story o nemožnosti se vůbec kamkoliv dovolat, o nesplněných příslibech volání zpět, o nutnosti častého restartu modemu, o chybám ve funkčnosti a vyúčtování služeb.


Zrovna včera jsem volal na Vodafone linku 800 77 00 77 okolo páté odpoledne... vzali to hned poté, co jsem se proklikal hlasovým menu.

Bez problému jsem domluvil úpravu tarifu a ceny za internet z 300/20 za 460 Kč (po předchozí slevě, cena včetně modemu) na 250/25 za 370 Kč (včetně modemu). Bez problému vyřízeno, už to tak mám nastaveno. Po hovoru následovalo během večera a noci několik operátorem vynucených restartů modemu, od té doby (snad) OK.
Jinak spolehlivost v pořádku, předtím jsem krátké výpadky zaznamenal cca před rokem.
Jediné, co mi vadí, je to, že už skoro dva roky ignorují moje opakovaná hlášení o chybě mobilní samoobsluhy a aplikace Můj Vodafone. Prostě na tarifech Odepiš nejde v samoobsluze měnit nastavení většiny služeb (musí se volat na linku - tak to jde).
S vyúčtováním jsem za cca 20 let problém neměl. ale nemám nic složitého a služby měním zřídka kdy.
Oproti tomu, co jsem viděl u O2 je to ráj.

Takhle O2 "kouzlilo" se slevou za HW bonus:
viewtopic.php?f=1&t=1310687
A jak se staví O2 k celkem závažným chybám (ve vyúčtování i bezpečnostním):
viewtopic.php?f=1&t=1310778
A takhle se O2 stavělo ke své asistenci v podvodech s mobilními platbami:
viewtopic.php?f=1&t=1326130 (konec je ale dobrý, díky osvětě v Černých ovcích)


Offline - Junior Profil 
9. 2. 2023 08:19 Odeslat příspěvek
Díky všem za odezvu. Zvážím, zda do toho eventuálně půjdu.
Dotaz na 5ucha: Jak rychle ti, prosím, jede ten 250Mbit/s internet?
A jaká je tam minimální garantovaná rychlost?
Pozn. Jo, to téma Tvých zkušeností s O2 u Tvého známého jsem už v minulosti četl, to byla fakt síla. :-/

Já měl v minulosti Vodafone Internet bez kabelu, to mi fungovalo celkem dobře, ale bylo to pomalé. Přecházel jsem na připojení jiného poskytovatele a jednání na prodejně Vodafone bylo dobré. Výhodou bylo, že mě nikdo z Vodafonu během těch let používání služby nijak telefonicky nenaháněl s nějakými "výhodnými" nabídkami, oproti zkušenosti rodičů s O2, kde to, při používání pevné linky a internetového přípojení ADSL, byla habaďůra za habaďůrou.


Offline - Moderátor Profil 
9. 2. 2023 16:49 Odeslat příspěvek
Nagant:

Dle měření net test (ČTÚ) 250/25: 240 - 250 download, 19 - 25 upload.
300/20 mi dávalo (co si pamatuji) 260 - 290 download, 20 upload.

Minimální garantovanou rychlost jsem neměl potřebu zjišťovat, ale někde v podmínkách ji mít musí... krom toho je teď někde od ČTÚ jasně řečeno, jaká může být minimální rychlost, když je nějaká rychlost inzerovaná.

Ony asi ty zkušenosti s kabelovým internetem od VF (UPC) se mohou lišit podle lokality - podle stavu sítě a případném průběhu prací na upgradech.

Ano, ani já nepamatuji, že by mi někdy VF něco nabízel (ani ohledně internetu, ani mobilu). Nemám ani pocit, že by mi něco tlačili při hovorech vedených z mé strany. Jestli si dobře pamatuji, UPC mi kdysi cosi nabízelo, ale bylo to ku prospěchu věci.


Offline - Junior Profil 
9. 2. 2023 17:16 Odeslat příspěvek
Děkuji za upřesnění.


Offline - Junior Profil 
9. 2. 2023 21:02 Odeslat příspěvek
Nagant píše
Prosím, jak dnes vypadá support Vodafonu pro pevný internet exUPC, jak obchodně tak technicky? Na různých místech na Internetu o tom čtu v recenzích hrozné story o nemožnosti se vůbec kamkoliv dovolat, o nesplněných příslibech volání zpět, o nutnosti častého restartu modemu, o chybám ve funkčnosti a vyúčtování služeb.

Je to opravdu tak špatné, nebo je to jen zlomek skutečnosti, daný tím, že kladné recenze se tolik nepíšou?

Vesměs v pohodě a pořád lepší, než nějaký zvonkový dráty u O2. Klasická TV je pak taky celkem dobrý bonus, když má člověk víc přijímačů (nebo samozřejmě placená nabídka v DVB-C). Ideální varianta je na IČO, abys měl pevnou veřejnou IPv4 a je tam i nějaká extra podpora, ale to asi není úplná nutnost (dovolat se dá úplně v pohodě i tak). Kabelový modem do bridge a za něho vlastní router to pak jistí.
Celkem úsměvné jsou pak hlášky, jak to za UPC bylo prý lepší, než za VF. Ve skutečnosti je to naprosto stejný, technologie se nemění. Možná ta samoobsluha VF je taková jaká je, ale tam zase člověk moc často lézt nepotřebuje.
Co je ovšem špatný, je netová TV od VF. To tak max. jako doplněk k DVB-C, ale jako hlavní zdroj signálu určitě ne. Vůbec ty netový televize jsou všechny divný, nedá se nahrávat sám pro sebe, nefunguje HbbTV a je to na pikaču. Lepší DVB-C nebo satelitní DVB-S2.


Offline - Junior Profil 
9. 2. 2023 23:29 Odeslat příspěvek
Jo, o internetové TV ani nějak neuvažuji.

Umí všechny ty modemy od Vodafonu bridge režim?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 33 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies