MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

DATAMÁNIE aneb 100 GB dat od O2

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2021 07:47 Odeslat příspěvek
Mám tento a jsem spokojen:
https://www.mironet.cz/tplink-tlmr100-3g4g-lte-router-80211n-24ghz-300mbps-1x-lan-1x-wanlan-2x-odnimatelna-antena+dp443642/?gclid=Cj0KCQjw6NmHBhD2ARIsAI3hrM3ntO3CC9ryuhrSXQwIfxdTR0A5m_PUM1gXGemjJ9tT7_Wr75MviZ8aAuEYEALw_wcB
Poslední příspěvek

Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 7. 2021 08:38 Odeslat příspěvek
já mám Teltonika RUT240, příjem signálu LTE je dobrý, wifi mi přijde slabší

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2021 09:03 Odeslat příspěvek
Používám Huawei B535-232, koupil jsem loni zánovní za celkem 92€ na Amazon.de.
https://www.youtube.com/watch?v=7roidkOFgt4

(Původně jsem uvažoval o MikroTik RBD53G-5HacD2HnD-TC&EG12-EA, Chateau LTE12 kit, ale nějak jsem se neodvážil kvůli rozdílným prohlášením distributorů ohledně snadnosti uvedení do provozu v českých mobilních sítích; pokud někdo používáte v síti O2, pochlubte se, prosím.).

Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 7. 2021 09:12 Odeslat příspěvek
stubby píše
mobil pro vytváření hotspotu nemám, jaký router/modem byste mi doporučili na tuto simku?

díky

Záleží, jaký máš signál a vytíženost na místě, kde to chceš používat. Ale stejně člověk dopředu neví, kde se s tím kdy ocitne, takže bych určitě koupil modem Cat 6. Nové začínají na heuréce kolem 3000 Kč, je to darda, ale zase než se potom stále vztekat nad pomalým netem, tak se to určitě vyplatí. Najdi si typ, např. Huawei B525s-23a, a potom na bazaru to koupíš i za třetinu ceny nového.

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2021 09:19 Odeslat příspěvek
Chceš-li to mít na doma, kup modem do zásuvky. Na bazosi jsou jich desitky a je jedno, jestli je od operátora či ne. https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... t&kitx=ano
Pokud to chceš na cesty, tak kup modem na baterku. Je to malá krabička, která se lehce schova s svoji práci udělá. Opět bych se podíval na bazosi.

-- 21. 7. 2021 09:34 --

Citace
takže bych určitě koupil modem Cat 6

Já bych tak striktní ohledně LTE katergorie nebyl. Dokonce i cat3 (např. Huawei B3000) udělá svoji práci dobře.
Pochopitelně záleží na tom, co chce člověk s internetem dělat.
Existuje nějaká killer aplikace, která potřebuje víc než 10Mbs?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 7. 2021 09:46 Odeslat příspěvek
Ano, udělá práci dobře, pokud máš dobrý signál a málo vytíženou BTS. Ale o tom je celý můj příspěvek - člověk neví, kdy se s tím modemem ocitne se slabým signálem a/nebo vytíženou BTS. Takže radši myslet dopředu, než teď ušetřit pár stovek a potom tomu zbytečně věnovat další čas, úsilí, peníze a nervy. Přesně tento styl "ále, to (zatím) stačí", se mi už v životě tolikrát vymstil, že už vždy radši volím overkill - což se mi naopak už mnohokrát vyplatilo. Ale tím si asi musí projít každý sám, než uzná, že v danou chvíli nejlevnější řešení skoro vždy přinese problémy v budoucnu.

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2021 21:26 Odeslat příspěvek
m.man píše
Objednáno ve čtvrtek odpoledne a dnes mi Wedo doručilo zásilku.

Jsem na tom stejně. Dnes doručeno.

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2021 21:36 Odeslat příspěvek
díky za rady ohledně modemu.

já objednával v pátek ráno, dnes doručeno firmou WEDO. bez problému. čas mezi 10-13, řidič volal v 10:30.
Takže dobrá zkušenost. Je to ale vždy a pouze o lidech. wedo doručovalo již několikrát a vždy OK. město Hradec Králové.

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2021 22:26 Odeslat příspěvek
Cas jsem mel stejny, volal pred pul druhou :) Obrovska obalka s malo simkou. Nevim proc to nejde poslat postou.

Offline - Junior Profil 
21. 7. 2021 23:14 Odeslat příspěvek
Ve věci modemu, nejdřív jsem na chalupě s touto simkou používal USB modem, ale pak jsem na půdu umístil TPLink TLMR100, místo dodaných antén připojil ziskové externí, umístěné až na nejvyšší trám pod střechou, takže příjem LTE silný jak prase. Modem na půdě vysílá wifi, pokrývající chalupu i celou zahradu a navíc z něj z půdy svedeny dolů 2 LAN kabely, jeden do pracovny ke stolnímu kompu a druhý do obýváku do smart TV kvůli příjmu IPTV.

Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
22. 7. 2021 06:50 Odeslat příspěvek
Borci nějaký 5G modem na baterku do kapsy asi ještě není že ? Nebo už někdo nějaký má ?

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2021 07:42 Odeslat příspěvek
Možná tohle:
https://www.czc.cz/d-link-dwr-2101/3118 ... XkQAvD_BwE
Ale cena je hrozná.

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2021 07:49 Odeslat příspěvek
P3p3k píše
Cas jsem mel stejny, volal pred pul druhou :) Obrovska obalka s malo simkou. Nevim proc to nejde poslat postou.

Těžko říct. Třeba se nechce O2 spoléhat na Poštu, se kterou má spousta lidí problémy. A nebo třeba jen WEDO a O2 uzavřeli nějaký super deal ....

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2021 08:33 Odeslat příspěvek
Nagant píše

jj, hroznější než hrozná :shock: , dědek

Offline - Junior Profil 
22. 7. 2021 10:09 Odeslat příspěvek
Tak to je levnější Samsung A52 5G a ještě je vodě odolný a mobil navíc. Ten modem je úplně mimo s cenou.

Jinak na spoluvlastnictví WE DO se myslím podílel i Kellner, takže patří do jeho skupiny jako O2. Tak asi proto ta spolupráce O2 a WE do?

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 185  Další stránka
Stránka 129 z 185 [ Příspěvků: 2761 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies