MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

DATAMÁNIE aneb 100 GB dat od O2

Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 8. 2021 20:59 Odeslat příspěvek
Zdravím,
jsem ve městě, blízko vysílače a přesto mi test rychlosti na simce z datamánie ukazuje rychlost stahování 7MB a nahrávání 0,98MB.
Přitom vysílač mají společně s T-Mobilem, kde mi obě rychlosti šplhaly k padesáti.
Že by moc lidí používalo O2 síť?
Nemůže to být telefonem, že už je starý pět let? (schopný LTE) :D
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
31. 8. 2021 00:35 Odeslat příspěvek
Chtělo by provádět měření rychlosti také v nočních hodinách, typicky od 1 do 6h je v mobilni síti minimální provoz.
Pokud ti stejný telefon naměřil v minulosti 50 mbs a nyní 7 mbs, take je problém v síti a telefon za to nemůže.
Je možné, že síť je lokálně přetížená, protože ji využívá více uživatelů.

Offline - Junior Profil 
31. 8. 2021 07:04 Odeslat příspěvek
omezeni rychlosti na strane operatora, opravdu si nekdo mysli, ze za 300Kc tam pusti plnou rychlost :roll: , ta akce je jen propagace, reklama, zajimalo by me, jak to maji nastaveny

Offline - Junior Profil 
31. 8. 2021 07:57 Odeslat příspěvek
jUtah píše
Zdravím,
jsem ve městě, blízko vysílače a přesto mi test rychlosti na simce z datamánie ukazuje rychlost stahování 7MB a nahrávání 0,98MB.
Přitom vysílač mají společně s T-Mobilem, kde mi obě rychlosti šplhaly k padesáti.
Že by moc lidí používalo O2 síť?
Nemůže to být telefonem, že už je starý pět let? (schopný LTE) :D

To že sdílejí vysílače neznamená že obě strany mají stejnou rychlost, taky jsem si to kdysi myslel ale není to tak, jsou to dva různí operátoři.

U Tmobile jsem měl vždy nejvyšší, např. V jedné lokalitě s t-mobile 90Mb/s a s O2 to bylo na stejném místě jen 25Mb/s (ve dne i v noci).. O2 jsem měl jak paušál tak 100GB datamanii. Rychlostně omezena ale SIMka nebyla, když jsem šel před prodejnu O2 v obchodním centru tak jsem měl rychlost nad 110Mb/s(datamanie)... Když jsem vyšel z obchodního centra tak to bylo jen 35Mb/s :D někdy jsem měl rychlost i třeba 5-8Mb/s u O2..

Prostě se snažím říct že z mých zkušeností je na tom s rychlostí nejlépe T-Mobile a to, že sdílejí vysílače opravdu neznamená že mají i stejné rychlosti. V nějakém vláknu to tady už někdo popisoval.

Offline - Junior Profil 
31. 8. 2021 08:23 Odeslat příspěvek
Operátor nemusí omezovat rychlost. Stačí, když přiřadí simkartam datamanie nižší prioritu, a tak na ně zbyde méně volné kapacity sítě.
Nedivil bych se, kdyby vedení firmy mělo simkarty s nejvyšší prioritou.

Offline - Pokročilý Profil 
31. 8. 2021 09:06 Odeslat příspěvek
Třeba má vedení O2 simky od T-Mobile kvůli rychlosti :-P Vzhledem k jejich nasmlouvaným menším kapacitám od CETINu ;-)

Offline - Junior Profil 
31. 8. 2021 14:33 Odeslat příspěvek
Tato informace neměla spatřit světlo světa. Podrobnosti se z firmy nevynasi.

1. 9. 2021 08:12 Odeslat příspěvek
NEPRACUJU u žádnýho Opa spíš se považuju za telco nadšence amatéra. Jen si dávám věci do souvislostí a tady jsem si trošku zaspekuloval a možná i vystřelil naslepo. KAŽDOPÁDNĚ jsem to nemyslel nijak zle ale s humorem jsem reagoval na poslední post. Konec OT.

Offline - Junior Profil 
1. 9. 2021 14:07 Odeslat příspěvek
Tak jsem chtel tuhle datovou simku prevest na e-sim a pry musim jet 40 km k nim na pobocku a zaplatit za e-sim 99kc.....to jako vazne? U TM to jde vyridit za par minut z gauce a zadarmo, si popletli u O2 stoleti ne?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2021 15:01 Odeslat příspěvek
Tak jsem dneska zkusmo ve stejným městě, jen v zapadlejší uličce zkusil test rychlosti. Výsledek? 70 MB/s u stahování a 30 MB/s nahrávání.
Jen teď řeším problém, že jsem si vytvořil přes telefon hotspot a někdy se nahodile notebook odpojuje. U sim karty T mobile mi to také dělalo, ale méně bych řekl. Myslíte, že může být problém opravdu v telefonu? Kvalitu signálu mam přitom dobrou.

Offline - Junior Profil 
1. 9. 2021 17:10 Odeslat příspěvek
Zkuste propojit notebook s nobilem přes USB kabel. V mobilu je volba Sdílení připojení přes USB.

Offline - Junior Profil 
1. 9. 2021 20:53 Odeslat příspěvek
Mně u Outů hotspot/sdílení nejede vůbec. Telefony se připojí, ale data nejedou. U TM do včera bez problémů. Zařízení všechny stejný. Maj to zablokovaný?

Offline - Junior Profil 
1. 9. 2021 21:24 Odeslat příspěvek
máš to asi rozbitý, dědek

1. 9. 2021 21:30 Odeslat příspěvek
Potřebuješ zresetovat zařízení, máš tam nastavena data na TMO

Online - Junior Profil 
1. 9. 2021 21:56 Odeslat příspěvek
metyn píše
máš to asi rozbitý, dědek

:oboze :D

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 164  Další stránka
Stránka 157 z 164 [ Příspěvků: 2456 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies