MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

DSL služby a nucený pronájem modemu?

Offline - Junior Profil 
30. 11. 2020 16:36 Odeslat příspěvek
Články odpovídají době vzniku (už je to 11 měsíců, to to letí), ale je fakt, že se toho zatím moc nezměnilo. Jen víc operátorů (partnerů CETINu) zavedlo podporu bondingu - zbývají T-Mobile (ten by měl být brzy) a Vodafone.
Zároveň se množí operátoři, kteří náklad na Terminátor berou na sebe.
Mimochodem existuje ještě třetí článek, mnohem starší, který rozebírá bonding teoreticky (je z dob, kdy nebylo známo, jak bude vypadat obchodní model u CETINu): https://www.root.cz/clanky/dsl-bonding- ... h-linkach/

Osobně můžu říct, že mi pořád chybí možnost přístupu do rozhraní Terminátoru, ke statistikám DSL.

U O2 je navíc tak trochu zastřeno, jakou službu vám zřídí - bonding, nebonding, LTE ("5G")... V ceníku to rozlišeno není (OK), v technické specifikaci se o bondingu a potřebných vlastnostech u routeru (VLAN, PPPoE) nic nedozvíte (není OK).

Ad Metronet, ani Metronet nebonduje 2x100.
A pokud byste potkali nabídku Eri, která slibuje "až 200" při objednávání stovkové služby, tak to je taky snůška nesmyslů - nabízejí "100 zrychlené až na 200" i tam, kde síť umožňuje maximálně 100. Podobně "až 500" tam, kde je maximum 250. Ve skutečnosti tím ale chtějí říct "když je u vás maximum 100, objednejte si 50 za nižší cenu a my vám ho zdarma na pár týdnů zrychlíme na 100".
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2020 10:12 Odeslat příspěvek
ale to je podmínka CETINu, že bondují max 2x50, alespoň prozatím, je to i uvedeno v jednom z těch zmíněných odkazů na rootu


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2020 12:49 Odeslat příspěvek
Tak u mne dnes hotovo → O2 bonding z 50/5→100/10

Obrázek


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2020 13:23 Odeslat příspěvek
Citace
ale to je podmínka CETINu, že bondují max 2x50

Jo, no. Ja to vim, ty clanky jsem napsal. :-) Jen povazuju za vhodny napsat, ze ani Metronet nebonduje 2x100 (protoze to na predchozi strance bylo zmineno).


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2020 14:59 Odeslat příspěvek
RossiD - tak preju vic stesti nez mam ja s i365 :-\ sem tam nekdy az moc problemy, bud primo u nich nebo Cetin. Nekdy mi prijde, ze az od jara ty ustredny dostavaji poradny kartac a diky tomu se objevuji trabl, ale je to na druhou stranu dobre pokud vi kde to hapruje, opravit a je snad klid.


Offline - Pokročilý Profil 
2. 12. 2020 17:52 Odeslat příspěvek
Taky ho něco potká ,kor u O2. :D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 12. 2020 23:29 Odeslat příspěvek
zajDee píše
Citace
ale to je podmínka CETINu, že bondují max 2x50

Jo, no. Ja to vim, ty clanky jsem napsal. :-) Jen povazuju za vhodny napsat, ze ani Metronet nebonduje 2x100 (protoze to na predchozi strance bylo zmineno).


U mne dnes taky proběhl bonding a instalace Terminátora, já šel z 20/2 na po zapojení celodenní průměr 46/3. Byl trochu problém s konfigurací mého Fritz.Boxu 7530, který nemá port WAN, ale s pomocí mého poskytovatele 365internet se to povedlo rozchodit. Dostal jsem od nich emailem celkem přesný popis jak router nastavit. Celkově mám z tohoto poskytovatele dobrý pocit, že se snaží zákazníkovi pomoci = přešel jsem k nim od Vodafonu = tam to bylo hrozný. Teď už jen doufám, že brzy dojde na to co mne dnes řekl technik CETINU, který to u mne dnes zapojoval, že blízko mého domu spustí v dohledné DSLAM, který bude na jednom páru dávat 50/5 a bonding pak půjde i u mne na 100/10.


Offline - Pokročilý Profil 
3. 12. 2020 07:40 Odeslat příspěvek
Tvl ,to je pokrok v dnešní době gigovych rychlostí to vylepsime z 20 na 50.


Offline - Moderátor Profil 
3. 12. 2020 08:08 Odeslat příspěvek
Lepší než drátem do voka ;)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 12. 2020 08:26 Odeslat příspěvek
polda píše
Tvl ,to je pokrok v dnešní době gigovych rychlostí to vylepsime z 20 na 50.

A zbonduji mi 6Mbit? Pouze podle zrychlujemecesko, pripojka neni aktivni.


Offline - Junior Profil 
3. 12. 2020 09:21 Odeslat příspěvek
Koukám, že se tu rozebírá cokoliv jiného než jestli ten pronájem je povinný, nebo ne což byl původní dotaz.

Tvrdím, že pokud poskytovatel postaví službu, kde není pronájem jako příplatek. Tedy to samé nabízí i bez modemu. Tak to bez pronájmu HW jít nemusí.

Otázka zní co si tím polepšíte. Protože pokud se modem rozbije reklamujete službu. Která nejde že se rozbil modem, je jejich věc a díky jejich rozbitému zařízení nejde internet.
Naopak když se rozbije modem, který je Váš. Nejde Vám internet díky Vašemu zařízení a Vy reklamujete tam kde jste koupil. Slevu nebo náhradní kus na internet co vám mezitím nejde nedostanete.

Tohle by asi mělo význam pokud chceme modem lepší a poskytoval ho nenabízí. U lowendový xDSL "hyper ultra s nácterákovým parožím" za pár stovek až třeba předražených 1500,- nečekejte že vydrží déle než záruka.

Další část je IPTV. Poskytovatel nebude Vám dělat technickou podporu na zařízení, který neprodal. Neumíte to nastavit? Váš modem Váš problém. Nefunguje to korektně Váš modem Váš problém.

Tak asi k tomu pronájmu.


Offline - Pokročilý Profil 
3. 12. 2020 09:50 Odeslat příspěvek
Většinou je to o tom,že se ti doma hromadí modemy a routery od firem od kterých si měl připojení předtím a nechceš opět platit pořízení nového.V idealnim případě jeste méně kvalitni. :D


Offline - Junior Profil 
3. 12. 2020 12:40 Odeslat příspěvek
k xDSL je povinný pronájem akorát u bondovaného Terminátora a ten většina providerů neúčtuje. Co vím, tak do pronájmu tlačí akorát T-Mobile.
Z 20 na 50 pokrok docela je, jelikož 20 je hrana a na 50 už běží relativně všechno bez omezení (vlastní zkušenost). Rozhodně je to větší rozdíl než přejít ze 150 na 300 u exUPC, což jsem ani nepostřehl.


Offline - Junior Profil 
3. 12. 2020 18:18 Odeslat příspěvek
hoši kdo tady frflá na ubohé 20M, verte ze nekde je to stale nedostupny luxus. Wifi 10M na papire, v praxi 5-7M, kdy na to velka firma jako majitel absolutne sere. LTE 0-1 carek signalu od cele trojky, pokud nekomu jede, tak taky z p-rdele, pretizeno. Vsecky tyhle remcaly bych na takove pripojeni posadil na mesic a pak budes doma libat modem s 20M. Nezbyva nez vydrzet, na jare uz ma byt VDSL a kopa znamych prejde na normalni NET.


Offline - Pokročilý Profil 
3. 12. 2020 20:33 Odeslat příspěvek
Od roku 2013 je podpora ze stran EU o rozsireni netu ,tenkrát rychlost minimalne 30Mb. V cem je problém, když penize jsou ? Že by nekdo nechtěl aby vydělal nekdo jiný než O2 - Cetin ? Né to přece néé to jsou jen pomluvy a lži. Za 7 let někdo ma jen 8Mb ? Někdo nemá dokonce žádné připojení .........?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 4 z 6 [ Příspěvků: 86 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies