MobilMania.cz

Přihlásit se
O2 - snížení ceny tarifu s úvazkem (HW bonus)

Offline - Moderátor Profil 
15. 4. 2021 15:53 Odeslat příspěvek
Info pro ty, co si u O2 v minulosti vzali nějaký tarif s úvazkem (typicky HW bonus)...

HW bonus byla sleva na zařízení (telefon, tablet, notebook) až 8300 Kč. Ale musel se k tomu vzít na dva roky nový tarif (často se k tomu nabízely nějaké čistě datové tarify) s úvazkem na dva roky. I když pokuty za odstoupení od úvazku byly zrušeny, tak podle podmínek akce trvá povinnost zaplatit celou (!) poskytnutou slevu v případě předčasného odstoupení od smlouvy nebo snížení tarifu. Přitom cena tarifů šla výrazně dolů: 10 GB dat bylo za 800 Kč, nyní je za 400. 4 GB byly za 350, dnes jsou za 200...

O2 samozřejmě neoslovuje uživatele s nabídkou aktualizace tarifu na novou cenu. Ale aktualizace možná je! (setrváte na původním tarifu, jen si "aktualizuje" jeho cenu). Mně to O2 nabídlo, až když jsem chtěl tarif zrušit... s novou cenou to vyšlo výhodněji než s doplatkem slevy.

Takže... kdo máte HW bonus se starou cenu tarifu, zkuste si říci o lepší.
Je možné, že budete platit o polovinu méně (po dobu až jednoho roku).
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
15. 4. 2021 19:57 Odeslat příspěvek
...."podle podmínek akce trvá povinnost zaplatit celou (!) poskytnutou slevu v případě předčasného odstoupení od smlouvy nebo snížení tarifu"...
Pochopil jsem to tak, že pokud budu mít dejme tomu např. 33% slevu na tarif a následně poskytnutou slevu na zařízení (HW bonus), budu muset při předčasném ukončení smlouvy doplatit slevu u tarifu i slevu na hardware?


Naposledy upravil davsopl dne 15. 4. 2021 22:00, celkově upraveno 1


Offline - Pokročilý Profil 
15. 4. 2021 19:59 Odeslat příspěvek
První a asi jediný vstřícný krok k zákazníkům od O2. :tleskani Jen mě napadá : "A není to málo, Antone Pavloviči?"


Offline - Junior Profil 
15. 4. 2021 20:02 Odeslat příspěvek
Poslední dobou na retenčním v O2 začali trošku makat. Možná větší odliv zákazníků. Záleží, ale na koho narazíte. Oproti T-Mobile, ale musí ještě zabrat.


Offline - Moderátor Profil 
15. 4. 2021 21:05 Odeslat příspěvek
davsopl píše
...pokus bud mít dejme tomu např. 33% slevu na tarif a následně poskytnutou slevu na zařízení (HW bonus), budu muset při předčasném ukončení smlouvy doplatit slevu u tarifu i slevu na hardware?


S tím bych si nebyl jistý.
HW bonus ale byla podpora prodeje zařízení, o slevě na tarif v jeho podmínkách nic nebylo. Odhaduji, že při předčasném ukončení tarifu uzavřeného na HW bonus budete doplácet jen slevu zařízení. A sleva tarifu se bude řešit podle podmínek slevy tarifu.

Pokud jde o "slevu" tarifu ve smyslu "se závazkem levněji, bez něj dráž" jak to bylo běžné do loňského dubna, tak to nehrozí. I když máte levnější variantu tarifu se závazkem, tak závazek vám už nehrozí pokutou za předčasné ukončení.


Offline - Moderátor Profil 
29. 11. 2021 19:30 Odeslat příspěvek
davsopl:

Mám tu po dlouhé době stanovisko ČTÚ k této problematice (doplacení slevy HW bonus v případě, kdy se zákazník rozhodne odstoupit od smlouvy, jejíž podmínky mu změnil operátor (O2):

https://drive.google.com/file/d/1IYZrpy ... sp=sharing

Stručně: ČTÚ říká, že riziko doplatku slevy na zařízení (při změně podmínek smlouvy na straně operátora) nese zákazník.


Offline - Junior Profil 
29. 11. 2021 20:55 Odeslat příspěvek
@5uch: Problém je v tom, že HW bonus má samostatné smluvní podmínky, se kterými by měli zákazníka seznámit.


Offline - Moderátor Profil 
30. 11. 2021 02:38 Odeslat příspěvek
davsopl:

Pokud vím, sleva HW bonus se pevně vázala a dávala jen k novému tarifu. A člověk se k němu musel zavázat na dva roky. Skutečně na dva roky - pokud by ho člověk zrušil třeba jen měsíc před koncem úvazku, nebude doplácet jen nějako poměrnou zbývající část... ale celou slevu (klidně 90% ceny zařízení). Není to jako vázanost k samotnému tarifu, kde se doplácí 5% zbývajícího úvazku a to jen při odstoupení zákazníka od smlouvy během prvních tří měsíců... pak už se nedoplácí nic.

To, že operátor může libovolně měnit cenu takového tarifu, ke kterému byla sleva poskytnuta - to je podpásovka. V tomto konkrétním případě úprav cen tarifů Spolu (typicky +50, max. +150 Kč/měsíc na jedno číslo) to asi zásadní problém není, to se dá vydržet, navíc vázanost tarifů zřízených k HW bonusu bude brzy končit. Ale ten princip je špatný: Zákazník si vezme slevu výměnou za úvazek na dva roky, ale je v podstatě rukojmím operátora - operátor mu může podmínky tarifu změnit tak, že ta sleva "nebude zadarmo" (zadarmo není ani tak, ale může být svým způsobem pro zákazníka výhodná, po změně podmínek nevýhodná).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies